Autor Teema: 30 000  (Loetud 16211 korda)

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
Re: 30 000
« Vastus #15 : 03. August, 2006, 00:40:15 »
Kuna muusika ei ole mitte ainult minu hobi, vaid ka töö, siis loomulikult ei huvita mind ainult mu põhiinstrument, vaid kõik, millega ja kuidas saab teha muusikat; mida rohkem ma tean teistest pillidest, mida rohkem ma õpin tundma nende võimalusi, seda paremini oskan ma enda instrumenti (kui loll sõna!) sulatada ühtsesse kõlavärvi.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #16 : 03. August, 2006, 00:47:35 »
kunagi (ehk siis helges tulevikus, mil olen ka muusikaringides kasvõi väiksemgi tegija) loodan paremini mõista su mõtet (ehkki teoreetiliselt saan sellest juba praegu aru). minagi tahaks teada/tunda teisi muusikariistu -sama loll sõna kui instrument- lähemalt, kuid seni on see jäänud vähese aja taha! trummid on järjekorras nr 1 - arendaks rütmitunnet, koordinatsiooni ja kõige lihtsamalt öeldes - tahaks osata neid kasvõi natukenegi mängida!  ::)

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #17 : 03. August, 2006, 01:04:26 »
Aga siin polegi enam miskit suurt saladust - õpi ja harjuta, õpi ja harjuta, õpi ja harjuta... See on VÄGA RASKE, tean omast käest. (Nagu ütlevad muusikud - harjutamine teeb harjutajaks!) Ka juba osates pead sa iga päev tegema aabitsaülesandeid. Ka sportlased-maailmameistrid teevad igal hommikul võimlemist ja metsajooksu.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #18 : 03. August, 2006, 01:13:55 »
õpi ja harjuta, õpi ja harjuta, õpi ja harjuta käib või käiks eniveis iga päev. samas mu lugupeetavad õpetajad ongi need, kes tõukavad mind omal käel läbi praktilise tegevuse (mõnes toredas muusikalises kollektiivis, maakeeli ansamblis) edasi arenema tuues argumendiks, et nemad on põhi"asjad" mulle ära näidanud, edasine on juba omas kätes ning seda kõige otsesemas mõttes.. :D
eks ma nüüd haudun ja mõtlen välja kurja plaani, kuidas ning kellega edasi areneda, õppida ja harjutada.. ;)

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #19 : 03. August, 2006, 01:40:18 »
Nuh, mai tia, minu meelest ei ole õpetaja see, kes ütleb - ma olen sulle põhiasjad ää näidand, uju nüid ise! Õpetaja peaks ikkagi jälgima õpilase arengut, tema võimalusi ja suutlikkust, andma küll vabad käed isetegemiseks, aga suunama võimalikult õigetele radadele (vähemalt pillikäsitsemise ehk helitekitamise osas), sest mis on õige (stiil) õpilasele, teab ainult ta ise. Õpetaja peakski valdama kõiki stiile, et siis koostöös õpilasega leida see kõikse sobivam ja mitte vägistada mõlemat ilma tulemuseta. Aga see on vist unelm ideaalsest õpetajast.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #20 : 03. August, 2006, 01:47:33 »
see on päris kindlasti unelm ideaalsest õpetajast..  ;)
minu õpetaja on selline pisut kitsarinnaline ning mitte just kõige tolerantsem vähegi teistsuguste muusikastiilide kohapealt, kui tema kollektiiv ise viljeleb (milleks on 60ndate-70ndate rock'n'roll ja blues). nö kolmeduuri bände ta eriti ei aktsepteeri - ta leiab, et kitarrist peaks saama oma võimeid ning oskusi näidata ning taolised ansamblid tema jaoks seda ei tee! meie "kitarritunnid" mööduvad niisama möla ajades ning mõlemapoolselt midagi tinistades. kui mul on mõne loo või käigu õppimisel küsimusi, siis ta aitab, kuid miskit põhjalikku sealt oodata paraku ei ole!
võib-olla ongi asi selles, et õpilase, see tähendab minu, puhul on tegemist naisterahvaga ning ta on endale pähe võtnud, et "õrnem" sugu ei ole nagunii paremaks võimelised kui rütmitagumine, kuid...!! küll ma veel näitan, et kunagi keevitan samasuguseid soolosid nagu Jimmy Page (minu roosad unistused).. ;D

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #21 : 03. August, 2006, 02:07:20 »
Huvitav, ku su õpetaja ei aktsepteeri (ei kiida heaks e.k.) n.ö. "kolmeduuribände", siis kuda ta kiidab heaks 60`ja 70`aastate kolmeduuri rock`n`rolli ja bluesi, mida minagi fäega äste tean ning olen palju mänginud? Bluesi ja rock`n`rolli põhivorm nimelt seisnebki kolme duuri (I, IV, V sept) erinevates järgnevustes. Ja kui õppetund möödub ainult lobisedes? Ja õpetab ainult seda, mida sina tahad? Aga see, mida vaja on?

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #22 : 03. August, 2006, 02:22:50 »
kõik küsimused on õiged..
bluesi skeemid ning kergema astme bluesi-rock'n'rolli algõpetuse ta iseenesest andis mulle. kuid kuidas tema seda küll mängib, kui ei suuda kolmeduuri bände aktsepteerida.. - ta ise väidab, et kõik lood tuleks teha n-ö huvitavamaks, rikastada neid igasugu iks ja u duuridega..
Ja eks esimesel aastal ta õpetas peamiselt duure, rütmitagumise põhimõtteid, vilksamisi erinevaid stiile.. kuid eks ta tegelikult ole ka rohkem selline semu-õpetaja, sest ju ta on harjunud sellega, et tütarlapsed soovivad enamasti kitarril vaid enda laulu saata või õppida mõne ilusa kitarriballaadi ära. Ehk just seetõttu meie tunnid möödusidki enam just muusikast ning muust "ilmaelust" rääkides ning vähem ehk praktilisest kitarrikäsitlemisest - ma lihtsalt ei oska talle vist selgeks teha, mida ma täpselt tahaksin, sest ma tahan nii palju ning leian, et tema peakski olema see, kes paneb paika edasise tööplaani.. nii, nüüd jooksis mõte kinni, mida ma öelda tahtsingi sellega..?  ::)
kokkuvõtvalt vist seda, et arenen omal käel hetkel tõenäoliselt kiiremini kui tema juhendamisel - ta on lihtsalt selline aitaja-isik, kui mingi küsimus tekib. ongi variant, kas vahetada õpetajat (ehk siis maksta hingehinda selle eest, et keegi mind n-ö nullist juhendama hakkaks) või areneda omapead (nagu soovitavad mulle igasugu isehakanud kitarristid, väites, et muusika ongi see, mis tuleb sult seest, seda ei saa õppida - tunnetus kas on või ei ole).

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #23 : 03. August, 2006, 02:38:52 »
Jah, muusika tuleb küll seest, aga selleks, et ta mõjuvalt seest välja tuleks, on küll tarvis midagi osata. Ning iseõppimise puhul taandub kõik jalgratta leiutamiseks; kas siis ilmaasjata on aastatuhandeid olemas erinevaid koole, kuid põhivõtted on ikka samad; iseõppimise korral pead sa nad kõik uuesti leiutama, onju parem, kui keegi sulle nipid ära näitab? Saada need iseõppinud algajad pikalt, kes väidavad, et õpetust polegi vaja. Las pusivad! (Musjuures - ka nemad õpivad salaja kellegi käest!) Ja mina loodan kuulda kunagi sinu mängu a`la Jimmi Page! (Et sa teaksid - minu esimene trummiõpetaja oli nimelt tema bändikaaslane John Bonham!)

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #24 : 03. August, 2006, 02:43:27 »
...seni olengi nad kõik mõttes pikalt saatnud ning tõenäoliselt saadan ka edaspidi, ehkki väike praktiline tegevus mõnes grupis tuleks ainult kasuks! eks olen minagi mõnikord jalgratast leiutanud ning hiljem on targemad saanud kõhutäie naerda, kuid jah.. õpetaja võiks olla selline, kes mõistab mind ja minu ma-ei-teagi vajadusi või huvisid!
Ma usun, et John Bonhami näol oli sul küll vägagi "värvikas" ning nõudlik õpetaja, eks ta ole enamikule trummaritele palju andnud.. Moby Dick tuleb nagu lepase reega?  ;)

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #25 : 03. August, 2006, 03:09:44 »
Jajah...  "Moby Dick"... John Bonhami käekirja on ikka väga raske järele aimata. Eestimaal... ilmselt on ainuke Andrus Lillepea (Led R), kes sinnapoole ulatub. Maailmas? Olen paari näinud. Mängutehnika ja oma stiili valdamise poolest tean paljusid, kes paremad, aga "Led Zeppelin" on siiamaani ainuke maailmas, kes pärast trummari surma lõpetas igaveseks tegevuse. Sinna bändi lihtsalt ei olnud ja ei olegi paremat Trummarit. Selles on John Bonhami võlu. Farmer, nagu ta oli. Aga "Moby Dick" - lugu ennast ma ju oskan, aga trummisoolosse annab ikkagi iga trummar oma hinge.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #26 : 03. August, 2006, 03:20:25 »
Lillepea "Moby Dicki" trummisoolot on raudselt mõjutanud James Browni trummarid.. viimase kontserdil trummarite etteasteid kuulates tundsin kerget äratundmisrõõmu ning nähes Lillepead ennast ka "ammuli sui" seda jälgimas, on selge, et sealt on ta veidi inspiratsiooni saanud.
Eks muusikutega, ükskõik siis mis instrumentalistiga, ole ikka nii, et kellegi käekirja ei saa järele aimata. Algajad (seal hulgas minagi) ikka üritavad võimalikult originaalilähedaselt loo selgeks saada, kuid hiljem muutub ka see järjest enam n-ö nendenäoliseks (niivõrd-kuivõrd teiste autorite lugude järgitegemisel omanäolisust välja tulla saab)..
Sellest on muidugi kahju, et Zeppelin selle tõttu lõpetas, kuid samas seda suurem respect mul nende vastu on!

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #27 : 03. August, 2006, 03:35:52 »
Mis paneb mind "ammuli sui" (nagu oli Andrus Lillepea sel` kontserdil trummareid jälgides), on see, et veel on noori, kes kuulavad ja austavad "Led Zeppelini", teavad nende lugusid ja tahavad mängida nagu Jimmi Page! Pean nimelt silmas sind. Ja ma usun, et sa pole ainuke. Aga sa pead tegema roppu ja rasket tööd, et midagi saada! Aga kuula Jimmi mängu ja proovi järele teha. (Musjuures - mitte üheski Zepi loos ei mängi ta kurikuulsat "kvinti", nagu enamus)

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #28 : 03. August, 2006, 11:28:32 »
eks see "ropp ja raske" töö on mu jaoks samas meeldiv (et mitte öelda meeldivaim) ajasisustamisvahend.. Jimmy mängu on võrdlemisi raske järele teha - seepärast ta mulle meeldibki.. ta käigud/soolod ei ole lihtsalt "kätte õpitud" - ta improviseerib, laseb n-ö muusika endast välja - loomulikult teatud šnitti annab ikka võtta, kuid.. :)

Pronto

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Paljusõnaline
    • MSN Messenger - tanel_raja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • Discordia: Pronto
    • E-post
« Vastus #29 : 04. August, 2006, 15:38:12 »
Mina ausalt öeldes ei võtaks üldse tõsiselt selliseid targutajaid tegelasi, kes kõiketeadvalt teise mehe pilli põlastavad. Pehmelt öeldes vabandavad nad oma ebaprofessionaalsust välja lihtsalt suurte sõnadega.

Näiteks Epiphone -- kuni viiekümnendateni oli Epiphone muide Gibsoni põhikonkurent ja seda just kõige-kõige-kõige pillide kategoorias. Asi päädis lõpuks sellega, et kui Epiphonel olid rasked ajad, siis lõid Gibson poisid oma hoiupõrsa pooleks ja ostis nad ülesse. Kuid kuna Epiphone on pea 30 aastat vanem bränd kui Gibson, siis otsustati nimi säilitada. Hetkel on põhimõtteliselt tegu samade pillidega ja peamiseks vaheks on võib-olla see, et ei kasutata nii kalleid/häid detaile ja pillid on vähem "dekoreeritud". Näiteks Gibsonil on paljud detailid kullatud, samal ajal kui Epiphone kasutab kroomdisaini. Põhimõtteliselt on asja mõte see, et kui sa ei ole eriline trendipede ja su büdzett ei ole võrreldav iraagi sõja omaga, siis on bang-for-the-buck faktori kohaselt Epiphone iga kell rohkem väärt kui Gibson.

Muide, ka Fenderil on oma valuebränd, mille nimeks on Squier. Tõsis Squier on postisioneeritud Fenderist olulisemalt kaugemale kui Epiphone on Gibsonist. Pealegi on Squieril valikus hulk mudeleid, millel Fenderil otsest vastet välja panna ei olegi.

Mis Vintagesse puutub, siis see pill, mis mul endal on võiks sama hästi ka rauast olla. See on keskmisest raskem, aga keskmisest tugevam (mulle endale meeldivad raskemad asjad, need istuvad paremini käes ja tunduvad ... noh ... tõelisemad). Poes pidi natuke ringi vaatama ja natuke tuli pärast kruvikeerajaga timmida. Ahjaa, ja poekeeled tuli välja vahetada, aga pärast seda olen ma väga rahul asjaga. Põhimõtteliselt pole ju Wilkinsoni humbuckeritel samuti suurt häda midagi. Loomulikult on neil omad kiiksud aga millel neid ei oleks? Pealegi saab need alati ümber vahetada kui nad kopa ette peaks viskama. Ma ei pea ennast mingiks eriliseks brändipedeks samuti. Kõik asjad proovin ise järgi ja kui meeldib, siis meeldib, olgu see sees ükskõik mille, kasvõi Elektronika või Staggi oma (mitte, et ma oleks ühtegi mõistliku Staggi pilli leidnud kusagilt).
« Viimati muudetud: 04. August, 2006, 15:39:49 pronto »
Sõpruse Puiestee -- Eesti bänd!
Blog: http://pronto.ee/