Autor Teema: Atmosfäär muusikas.  (Loetud 3666 korda)

mõra

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Atmosfäär muusikas.
« : 01. September, 2006, 00:17:59 »
Nii, seoses Tartu raudteejaama põlemisega järgmine jutt.
Vahel mulle meeldib seal käia, kui Tartus olen ja ringiuitamiseks sobiv meeleolu, siis käin ikka kasvõi korraks ronge nuusutamas. Võimsad loomad. Ja see hoone meeldis mulle ka tohutult... Ühe õhtul sattusin sinna ja üllatus oli suur, kui ühest lahtise uksega autost selgelt ja valjult Sõpruse Puiesteed kostus, istusin siis maha ja kuulasin. Ja täpselt selline tunne oli, et see on see õige koht Puiestee kuulamiseks, nii hästi sobis sinna. Laivis mehi kusagil ooteplatvormil mängimas näha oleks muidugi omaette elamus...

Ja siis hiljuti Dagö kuulamine Hiiumaal. Lamasin öösel diivanil ja mängis, tekkis tunne nagu sõidaksin merel, tuul puhub ja lained mässavad. Nüüd on pidevalt selle tunde hõng plaadil(ja võibolla ka bändil) minu jaoks küljes.

Ning siit küsimus: Mis muusika on teile kõige enam just mingis kindlas keskkonnas mõjunud, ja kuidas? Nii elus kui külmutatud meloodiad.

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Re: Atmosfäär muusikas.
« Vastus #1 : 01. September, 2006, 10:21:43 »
Ride "Time Machine" lugu seostub mulle alati just sellesama Vaksali tänavaga Tartus. Ma ei mäleta asjaolusid, miks ma sealtkaudu bussiga sõitsin, kuid kui kõrvaklappidest tuli see lugu ja vaatasid aknast õhtust tööstusmaastikku ja ronge pea klaasile surutud, siis valdas mind küll tunne, et nii see peabki olema, muud võimalust nagu ei olekski enam ja nüüd seda lugu kuuldes meenub just see sõit mööda Vaksali tänavat.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

Seregon

• Paljusõnaline
  • art is resistance
    • Vaata kasutajat
« Vastus #2 : 01. September, 2006, 12:21:18 »
õhtupoolikul üksinda Rotterdami tänaval mingist elektroonika- või muust poest möödudes kuulda Blondie lugu "Atomic"

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #3 : 01. September, 2006, 14:00:31 »
Ületamatud öised autosõidud pimedatel külavaheteedel, helitaustaks Monolake.
the future is unwritten

tasuja

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - triin_tasuja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://vaikivad-read.blogspot.com
    • E-post
« Vastus #4 : 02. September, 2006, 17:38:11 »
see on vist mingil tahaplaanile jäänud klishee tegelikult, et mingeid Vainola bände kaifitakse lagund majades? aga võib-olla on see minu ülidomineeriv vajadus, mida ma klisheeks pean. aga iseenesest olen ma sellist värki juba väga kaua kaifinud ja mõne muusikapalaga tekib, ükskõik kus ma ise olen, pähe kujutlus kohast, kuhu see lugu sobib. mõne looga on nii kaa, et see räägib sinuga nii väga (soovitavalt valusalt samadest tunnetest ja väga lärmakalt, aga stiilselt, nagu cranberries'e "zombie" näiteks) et jumalast ükskõik kus oled, see ikka sobib ja tekitab tahtmist silmad kinni seda kaasa üürata.
words forbiden

broken fingers

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #5 : 03. September, 2006, 03:08:39 »
Konkreetsed albumid seostuvad konkreetsete perioodidega ja kohtadega. Nagu erinevad dušigeelid ja šampoonid ja muud lõhnad. Mõni bänd on "Tallinna muusika", mõni bänd on "kesklinnas kõndimise muusika", mõni on "pimedas kuulamise muusika", mõni meenutab hommikuid ühikas, teine sõitu bussis, kolmas meenutab lihtsalt ühte minekut ühe inimese juurde. Nagu ikka. Selleks ma ju muusikat kuulangi. Ilma oleks igavam.
Ühesõnaga see ümbritseva tajumine ja segunemine mäluga on kahtlemata üks parimaid mäletamise viise.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #6 : 11. Oktoober, 2006, 00:44:59 »
Midnight Oil seostub suvise rulluisutamisega Pirita teel mõned aastad tagasi..

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
« Vastus #7 : 11. Oktoober, 2006, 01:40:17 »
placebo - special needs. parim kaubamajades.  :-*
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

mõra

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #8 : 15. Oktoober, 2006, 22:13:37 »
placebo - special needs. parim kaubamajades.  :-*

Tekitab vastupandamatu ostmistuhina? Või vastupidi, pigem vastupidi, sest hea muusika viib alati mõtted millegi omandamisest eemale. Kui selleks millekski ei juhtu olema hea muusikaga plaat...