Autor Teema: Kaks meest  (Loetud 24174 korda)

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #30 : 16. Mai, 2003, 13:50:15 »
eh .. mida rohkem ma seda lugu kuulan, seda enam meeldima hakkab :)  :oops:
uvitav milles see SPST fenomen siis seisneb? :wink:
sometimes life don't leave you alone

ago72

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Lummus
« Vastus #31 : 16. Mai, 2003, 18:51:54 »
"Kaks meest" on tõesti väga tugev. Ma usun, et ka see lugu jääb oma originaalse ja geniaalse meloodiaga Eesti muusika ajalukku.
See ON  hea lugu.

"Sõpruse Puiestee" puhul on mind enim paelunud nende loomingu meloodia. "1905" on tugev ka teksti poolest.(ärge valesti aru saage, see ei tähenda sugugi, et teiste lugude tekstid halvad oleks. Tihti on "Sõpruse Puiestee" puhul nõnda, et meloodia lummab sellisel määral, et tekst muutub tähtsusetuks. Tähtsusetuks ei muutu mitte Allan Vainola laulmine, vaid see , millest ta laulab. "Kahe mehe" loo puhul on mingi eriline müstiline värk. See oleks justkui nõiduslik Rotipüüdja vilepillimäng...Tõuseks ja läheks tema järgi. Läheks kui Messia järel.
Tavaliselt pööran ma väga suurt tähelepanu justnimelt tekstile (selles osas on kõva tegija "J.M.K.E."), aga "Kahe mehe" puhul ei kaotaks lugu suurt midagi, kui Allan lihtsalt seosetult häälitseks sama meloodia järgi. Aga kuna talle on kirjutatud tekst, siis on see tekst loo lisaväärtus. Ja sugugi mitte tilluke.

Jõudu "Sõpruse Puiestee" !

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #32 : 16. Mai, 2003, 21:24:15 »
Tsitaat: "blind"
Ära nüüd riidle :wink:  Igal ühel on õigus oma arvamusele ja teised peaks leidma jõudu seda respekteerida. Mind ei kurvasta absoluutselt kui sinujaoks minu vaated ei sobi. Ootan samasugust suhtumist!

Paradoks, muuseas. Kas see, mida ma ytlesin ei olnud ka minu arvamus?
Aga nojah...

Tsitaat: "Ago72"
"Kaks meest" on tõesti väga tugev. Ma usun, et ka see lugu jääb oma originaalse ja geniaalse meloodiaga Eesti muusika ajalukku.
See ON  hea lugu.

"Sõpruse Puiestee" puhul on mind enim paelunud nende loomingu meloodia. "1905" on tugev ka teksti poolest.(ärge valesti aru saage, see ei tähenda sugugi, et teiste lugude tekstid halvad oleks. Tihti on "Sõpruse Puiestee" puhul nõnda, et meloodia lummab sellisel määral, et tekst muutub tähtsusetuks. Tähtsusetuks ei muutu mitte Allan Vainola laulmine, vaid see , millest ta laulab. "Kahe mehe" loo puhul on mingi eriline müstiline värk. See oleks justkui nõiduslik Rotipüüdja vilepillimäng...Tõuseks ja läheks tema järgi. Läheks kui Messia järel.
Tavaliselt pööran ma väga suurt tähelepanu justnimelt tekstile (selles osas on kõva tegija "J.M.K.E."), aga "Kahe mehe" puhul ei kaotaks lugu suurt midagi, kui Allan lihtsalt seosetult häälitseks sama meloodia järgi. Aga kuna talle on kirjutatud tekst, siis on see tekst loo lisaväärtus. Ja sugugi mitte tilluke.

Liitun sinu arvamusega. Ilusti öeldud, kui võib lisada.
The Scene is Dead.

blind

• Kasutaja
    • MSN Messenger - drunkdriver@hot.ee
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #33 : 16. Mai, 2003, 21:51:45 »
No siis on rõõm kahekordne :lol:  Muideks Paradoks oli omal ajal Eestis päris popp bänd :P
Teenage angst has paid off well, now I`m bored and old

Heidi

• Külaline
Kaks meest
« Vastus #34 : 17. Mai, 2003, 12:09:05 »
esimest korda kuulsin "Kahte meest" 2001. aasta novembris Kõverjärve motellis, kui Allan hommikusele seltskonnale kitarri saatel oma uut lugu esitles
nüüd on "need mehed" siis juba nii kaugel, et neid RealPlayerilt kuulata saab :D

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #35 : 19. Mai, 2003, 07:58:29 »
Adza:D

See on ju super! Intro kidrakäigud ja see sünta...Ning see küllaltki äkiline muutus esimese salmi hakul. Damm. Kuidas Allan neid asju teeb?

Tekst? No tüüpiliste laulusõnadega (lõppriimid) pole siin mingil juhul tegemist. Iseenesest lahe.

Teostus? On.  8)
the future is unwritten

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #36 : 19. Mai, 2003, 10:38:35 »
Tsitaat
Mina tegelikult eelistan hip-hop kultuuri kallal mitte köhida. Tunnistan ausalt, et mul pole õrna aimugi, millega tegemist on. Jagan tunnustust mõnele räp-artistile sõnade poolest - Maximi, Massive Attacki ja 4-Hero sõnadest on võimalik heal päeval isegi väga tasemel luulet välja lugeda. Ja trip-hop (Portishead, eriti Massive Attack ja varajane Morcheeba näiteks) on mulle juba väga sympaatne muusika.

kuigi massive attackiga mul suurem kokkupuude puudub (välja arvatud mõned lood nagu näiteks "teardrop") siis tunnistan ma seda punti ja morcheebat ja eriti portisheadi väga võimaste bändidena. endalgi vanast ajast mõned portishhead kassetid kuskil vedelemas. üks morcheeba ka kusagil kui see raisk jälle kadund pole.
aga need nimetatud ka siiski erinevad suurest või üldisest trip-hopi hip-hopi suunast. nii et...
ma ei teagi mida rohkem ütelda

Tsitaat
sex is boring

take me back to your room/ tie me up and strip me naked/ and lie me on your floor/ and then you’ll see that sex is boring with me/ it’s not what i came here for/ it’s not what i came here for/ you know about hip hop and/ you know about trip hop and/you know about punk rock and/ you know about house music / and house music, house music is the greatest thing of all/and you’ve read more books than i/ i could ever read and you/ you’ve seen more films than i/ i could ever see so/ why is it, why is it, that you don’t know any more than me/ and i hate hip hop and i/ i hate trip hop and i/ i hate punk rock and i/ i hate house music / because house music, house music never meant anything at all to me./ so take me back to your room/ tie me up and strip me naked and lie me on your floor/ and then you’ll see that sex is boring with me/ it’s not what i came here for/ it’s not what i came here for/ and it’s not like you are going to save me/ although you think you are/ and i’ve got miles to go before i sleep/ and you’re not going to save me/ although you think you are/
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #37 : 19. Mai, 2003, 11:27:24 »
Tsitaat
Puhus tuul ja tolmu tikku silma

äkki peaks tikkus silma olema
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

andres

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #38 : 19. Mai, 2003, 20:47:48 »
pühapäevitajas mulle tundus jälle "tilkus"...
We.Have.Never.Been.Modern

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #39 : 19. Mai, 2003, 20:50:34 »
Tsitaat: "misfit creep"
Tsitaat
Puhus tuul ja tolmu tikku silma

äkki peaks tikkus silma olema

jah, minu meelest peaks ka nii olema .. ehk lihcalt trykiviga :)
sometimes life don't leave you alone

mide

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - mide@hot.ee
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #40 : 20. Mai, 2003, 20:14:44 »
geniaalne

Lennart

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
    • E-post
minu tühine arvamus ka siis loo kohta
« Vastus #41 : 20. Mai, 2003, 21:26:24 »
kavalad kitarri akordid juhatavad sisse loo, millist pole varem kuulnud kunagi. hoopis eriline kogemus. minu jaoks kuidagi tuttav sünteka saade, mis nagu oleks tuttav n. liidu aegsest animafilmist, kui see solvab loo autoreid, siis vabandan. esmakuulamisel suhteliselt lihtne ja tavaline lugu kattub kiiresti mingi salapäraga, alates sellest hetkest kui hakkab laulma vainola oma ainulaadse häälega tekib mingi imelik pingelisus, mida ei oska seletada. meeldejääva viisi ja sõnadega meistriteos saab kiire ja ootamatu lõpu ja salapära ja pingelisus jääb seletamatuks, süntekaga tehtud lõpp lisab igavikulisust ja salapära veelgi. kokkuvõtteks mis ma osakn öelda - geniaalne, see on midagi, mida olen otsinud muusikast juba ammu

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #42 : 21. Mai, 2003, 01:38:17 »
Kusjuures - kuulasin Yhe Teise Nurga Pealt. Kantrinurga.
Kui nyyd võtta selle ja näiteks 1905-e meloodiad, vahetada paar sõna ära ("rantshode kõrval, kauboid vankritega alla sõitsid mäest" või "õhtu eel, rantsho ees, ma polnud lassot loopind kaua") ja jätta kõrvale syntesaator ja mõned helinipid siis laulukirjutamise koha pealt siis on eriti "Kahe Mehe" puhul võimalik luua tugevaid paralleele kantri-western muusikaga. Kõik oleneb stilisatsioonist ja nurgast aga ma kujutan ette, et bändzho peal ja kellegi teise vokaalses esituses kõlaksid need kaks laulu märkimisväärselt kantriselt.
Arendasin edasi "Mary Jane, Mary Jane, lapsepõlv on möödas siin". Kantritunnetus on taaskord tugev. Niisiis. Mida ma sellega öelda tahan on see, et Vainola heliloomingus on väga tihti kantriseid lahendusi sees. Eriti tuleb see välja Sõpruse Puiesteel. Helipilt ja Allani enda hääl muidugi hämavad ja terve elu on tal karmilt stiilsed sõnad ka taga olnud...
Mis muidugi ei devalveeri kuidagi tema andekust. Lihtsalt yks avastus ja kõik.  :D

Võtmeks oli kusjuures see refrääni esimene rida "puhus tuul ja tolmu tikkus silma". Võibolla on see minu väärastunud mõttemaailm aga mul tuleb kyll preeria silmade ette. Ja nii 1905-s, kui "Kahes Mehes" on kitarrirytm ka märkimisväärselt kantrine.
Mis kõik annab Sõpruse Puiesteel eriti geniaalse muige kylge.  :D
The Scene is Dead.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #43 : 21. Mai, 2003, 10:50:30 »
ka pogues on kantrine. aga mitte sugugi halb sellepärast a ma arvan, et kes tahab võib asja igast küljest vaadata. näiteks tuua kraftwerkiga sarnaseid jooni. ja nii edasi a ma arvan et parem on muusikat kuulata kui seda analüüsida

Vaber

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #44 : 23. Mai, 2003, 10:12:10 »
Tsitaat: "misfit creep"
ka pogues on kantrine. aga mitte sugugi halb sellepärast

Aga kas Kurvits ütles, et see kantrisus teeb asja halvaks??? Ma seda sealt välja ei lugenud.