Autor Teema: muusikalised "instrumendid"..  (Loetud 31540 korda)

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Re: muusikalised "instrumendid"..
« Vastus #30 : 20. November, 2006, 11:43:23 »
Täitsa lõpp kui lolli juttu sa ajad oopiumiingel. Kes veel on parem oskusi hindama kui "osakaja" ise. See on tunnetuse küsimus. Ma olen trumme mänginud 8 aastat, ma siiamaani ei julge öelda, et ma oskan. Ütleme nii, et ma oskan seda põhibaasi, mida ma tahan osata ja milleta ma mingil juhul hakkama ei saa, aga et ma oskaks trumme mängida - seda mitte, sest mina löön neid... oskaja aga mängib.

Jah, ma panin selles küsitluses vastuseks, et oskan hästi. Seda põhjusel, et vastusevalikuid ei olnud piisavalt. Alles hiljaaegu ma tundsin esimest korda, kui kuulasin oma mängitut, et see ka kõlbab kuhugi. Peale kuradi 8t aastat alles.

Aga kui sa arvad, et sa oskad üht või teist asja siis kui sa suudad mingi eriti põhilised asjad ära teha, siis oled oskaja ja sellega piirdubki kõik. See ei ole jalgrattaga sõit, kus saades väntamise selgeks, siis oled omandanud sõiduoskuse. Lihtsalt puhu ja pigista? Muusikainstrumendi valdamisel loeb enesetunnetus rohkem kui mingi tasemetöö laadne asi. Sest mis need tasemetööd muusikakoolides on.. Mängi see lugu veatult maha ja selge. Keegi ei kobise. Rada7s on sel teemal juttu, et tullakse poodi sünti ostma muusikakoolis õppivale lapsele kes pidavat vanemate sõnul andekas olema, et võitnud asju ja puha. Paned pilli ette ja ta ei suuda midagi sellega pihta hakata, kuna nooti pole ees. Tal on ju oskused olemas? Miks ta siis ei oska? Sel põhjusel, et teda pole õpetatud mängima vaid on õpetatud maha mängima. Aga need asjad peavad käima käsikäes, et sa teed midagi pillil mite selle pärast et nii sa oskad, vaid et nii sa tahad. Ja kui ei taha, siis muudad õhust lähenemist, ilma vahepeal peatumata või kala panemata. Sa oled oma oskused voolinud pehmeks, et kui vaja lihtsalt sulatad end ühel vormilt teisele.

Rääkides veel endast, siis minuga on nii, et kui mind pandaks suvalisele bändile, kelle muusikast mul on pisutki aimdust, siis ma suudaksin publiku  ära petta, et ma tean, mida ma seal trummidel teen. Tegelikult ma aga ei teaks sittagi, kõik oleks butafooria. Mängiks lihtsalt mingeid põhiasju ja kõik, aga publik seda ei tea. Seetõttu ei oska publik küll adekvaatselt hinnata kellegi oskusi. Vähemalt mitte sedapidi, et publik peab spetsialisti oskusi paremaks kui spetsialist seda teeb. Pööblit on lihtne petta... ennast aga kuratlikult keeruline.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #31 : 20. November, 2006, 12:30:23 »
The guitar is your woman. Make love with her and FEEL not PLAY man. Peace.

veelmaa

• Kasutaja
    • MSN Messenger - tonisveelmaa@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #32 : 20. November, 2006, 17:36:19 »
... Muusikainstrumendi valdamisel loeb enesetunnetus rohkem kui mingi tasemetöö laadne asi. Sest mis need tasemetööd muusikakoolides on.. Mängi see lugu veatult maha ja selge. Keegi ei kobise. Rada7s on sel teemal juttu, et tullakse poodi sünti ostma muusikakoolis õppivale lapsele kes pidavat vanemate sõnul andekas olema, et võitnud asju ja puha. Paned pilli ette ja ta ei suuda midagi sellega pihta hakata, kuna nooti pole ees. Tal on ju oskused olemas? Miks ta siis ei oska? Sel põhjusel, et teda pole õpetatud mängima vaid on õpetatud maha mängima...
Muusikakoolides õpetatakse lastele neid tehnilisi oskusi, mis on vajalikud, et tal oleks võimalus hiljem mängida instrumenti. Enamik õppimisaja repertuaarist on nn õppeeesmärgilised, kuivad ja igavad, kuid tehniliselt järjest keerukamad. Alles lõpuaastatel, kus inimesel on elementaarsed oskused olemas, antakse ka muusikaliselt huvitavaid lugusid.
Muusikakoolid koolitavadki interpreete, esitajaid, vaid üksikutest kujunevad loojad.
Loomingu realiseerimiseks on aga vaja oskuseid.
Mahamängijad on kasulikud siis, kui loojal puudub vajadus eneseimetlemiseks lavale ronida. Interpreet esitab kõik veatult, sest see on see, mida tema oskab.

Bleed like me...

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
« Vastus #33 : 20. November, 2006, 17:39:35 »
Väga õige. Ei vaidle ühele sõnale vastu. Lihtsalt minu jaoks tähendab mingi instrumandi valdamine mõlemat. Tehnilist oskust, et üldse mängida ja võimet luua ise midagi. Vähemalt nii tundub mulle loogiline.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

veelmaa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #34 : 20. November, 2006, 17:55:39 »
Justnimelt.
Paraku, nagu sa ka ise kindlasti oled märganud, on nad omavahel kurvas seoses.
Loomingukvaliteet on väga otseses seoses oskuste hulgaga.
Sellega aga jõuame jällegi selleni, miks nii palju halba muusikat on.
Bleed like me...

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #35 : 20. November, 2006, 18:09:38 »
nonoh. aga kas see ei ole mitte ainuvõimalik, et vähem inimesi loovad ja rohkem ikka kannavad ette ?

maf

• Külaline
« Vastus #36 : 20. November, 2006, 19:58:35 »
nonoh. aga kas see ei ole mitte ainuvõimalik, et vähem inimesi loovad ja rohkem ikka kannavad ette ?

aga kas ka interpretatsioon kui sellineei ole mitte osa loomisest?
..või valguks teema seda arutades kohutavalt laiali?

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #37 : 20. November, 2006, 20:22:06 »
loomulikult. under marie trummar & veelmaa, ultramelanhooli süntekamängija, omavahel. kuidas ma üldse julgesin midagi öelda.?!
minu jaoks pole oskused & oskamine üks & seesama. isegi kui sa mängid ainult paari lugugi siis ei saa öelda et sa ei oska mängida. teine asi on mängimine kõrgemal tasemel - oskused. sa rääkisid juba muusikalisest kuulmisest. muusikakoolis omandad ka oskuse ise midagi välja mõelda. loomulikult kõik pole loodud loojateks aga nad oskavad ju mängida. tehniline pool tehakse selgeks, kõik see värk kuidas tuleb mängida. iseasi kas sul endal on muusikalist kuulmist et sa saaks ise miskit luua. oi rada7s käivad üldse targad inimesed ma vaatan... nad ei tea mis ebm-gi on. see laps ehk oli lihtsalt muusikaliselt kurt. ühe näita varal ei saa üldistusi teha. kuna sa francis miskit ise ei oska kokku panna siis ei tähenda see seda et sa üldse ei oska mängida vaid lihtsalt sul pole muusikalist kuulmist

veelmaa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #38 : 20. November, 2006, 20:29:24 »
loomulikult. under marie trummar & veelmaa, ultramelanhooli süntekamängija, omavahel. kuidas ma üldse julgesin midagi öelda.?!
minu jaoks pole oskused & oskamine üks & seesama. isegi kui sa mängid ainult paari lugugi siis ei saa öelda et sa ei oska mängida. teine asi on mängimine kõrgemal tasemel - oskused. sa rääkisid juba muusikalisest kuulmisest. muusikakoolis omandad ka oskuse ise midagi välja mõelda. loomulikult kõik pole loodud loojateks aga nad oskavad ju mängida. tehniline pool tehakse selgeks, kõik see värk kuidas tuleb mängida. iseasi kas sul endal on muusikalist kuulmist et sa saaks ise miskit luua. oi rada7s käivad üldse targad inimesed ma vaatan... nad ei tea mis ebm-gi on. see laps ehk oli lihtsalt muusikaliselt kurt. ühe näita varal ei saa üldistusi teha. kuna sa francis miskit ise ei oska kokku panna siis ei tähenda see seda et sa üldse ei oska mängida vaid lihtsalt sul pole muusikalist kuulmist

seda lugedes tekkis tunne, et kellegil on kaktus vägagi valesse kohta sattunud...aga sellest ei tahtnud ma rääkida.

"Oskust midagi välja mõelda"...selle õppimine, veelgi enam, selle õpetamine on suhteliselt võimatu. Õpetatakse siiski oma mõtteid väljendama (seda nii pilli, pintsli, hääle kui ka (ma rõhutan) klaviatuuriga).
Arusaadavalt väljendama.
Bleed like me...

maf

• Külaline
« Vastus #39 : 20. November, 2006, 21:04:18 »

kuule, võta nüüd "tuure maha", oled ainuke inimene, kes siin seda tegema peaks. kui enne ütlesid veelmaale, et ta vaatab inimestele ülevalt alla, siis huvitav küll, millise mulje sina endast jätnud oled?!
oskad sa mulle seletada, miks kurat sa niiviisi lahmima pead? kuidas on kogu asjaga seotud see, et antud inimesed nendes kollektiivides osalevad/osalenud on? miks sa nii isiklikuks lähed? ..kui sa nii kenasti tead, kuidas loomine ja "kidrariffide tegemine" välja näeb, mis on loovus, kuidas on seotud oskused ja oskamine, nagu sa seda niivõrd tabavalt kirjeldasid, siis miks sa oma energiat siin meiesugustele ignorantidele raiskad?

ja, ütle mulle palun, kuidas trummipartiide genereerime on "mitte kokku panemine"?
ja kust sa võtad, et sa tead nendest inimestest paremini, kes rada7s käivad, mis on EBM?

fcuking hell.

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #40 : 20. November, 2006, 21:09:14 »

ei valgu laiali .. see oligi teema loogiline jätk minu poolt : )

ja interpretatsioon on pigem tahtmatu loomine. "näpuvääratusest" tulenevad erinevused.

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #41 : 20. November, 2006, 21:12:25 »
oopiumiingel on ise asunud selle positsioonile, mille vastu ta kunagi nii innukalt võitles. naljakas.

maf

• Külaline
« Vastus #42 : 20. November, 2006, 21:13:20 »

ei valgu laiali .. see oligi teema loogiline jätk minu poolt : )

ja interpretatsioon on pigem tahtmatu loomine. "näpuvääratusest" tulenevad erinevused.

ei nõustu. tahtlikku rõhutamist valitud kohtades silmas pidades.

veelmaa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #43 : 20. November, 2006, 21:18:39 »
Ikkagi tahtlik looming. Etteantud raamides.
Kuna teemaks oli muusika, siis näide muusikainterpretatsioonist.
Noodikirjas antud heliteoses on võimalik ära märkida helikõrgused, helivältused, dünaamiline liikumine, tempo, rütm jne. Samas on muusikaline liikumine, kui selline, igalühel erinev. Iga interpreet esitab lugu erinevalt, st kahte ühesugust versiooni pole olemas.
Olenevalt siis sellest, kas noodimaterjaliga vabamalt ümber käia (see ei tähenda tahtlikult valesti mängida) või pedantselt igat märget arvesse võtta, kõlavad lood kardinaalselt erinevalt.
Bleed like me...

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #44 : 20. November, 2006, 21:21:59 »
kas ühe loo kaks erinevat versiooni on siis kaks erinevat loodud teost ? : )