Autor Teema: muusikalised "instrumendid"..  (Loetud 34517 korda)

veelmaa

• Kasutaja
    • MSN Messenger - tonisveelmaa@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Re: muusikalised "instrumendid"..
« Vastus #45 : 20. November, 2006, 21:28:52 »
kas ühe loo kaks erinevat versiooni on siis kaks erinevat loodud teost ? : )

Teose kui sellise autor on siiski helilooja.
Esituse puhul (eriti klassikalises muusikas) on esitaja (või dirigendi, seda siis orkestriteoste puhul) mainimine vältimatu.
Helilooja teos on noodid paberil, kaasajal on tõenäoliselt olemas ka autori enda lindistus.
Lugu plaadil/kontserdilaval aga on esitaja nägemus helilooja teosest.

Teos on üks. Autor on üks. Nägemusi on mitu. Kõlapilte täpselt samamoodi.
Bleed like me...

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #46 : 20. November, 2006, 21:46:17 »
isiklikuks läks francis juba. ütles et ma räägin oskajatega & no ma lihtsalt ütlesin välja kes mis on. oli see vale? mis siin salata kõik teavad ju neid. ma ei tea tõesti mis mulje ma jätnud täpsemalt olen siin foorumis aga pole ma kohe kindlasti mitte selline kes arvab end teistest paremaks. te olete mind näinud päriselus kas ma jätan siis sellise mulje??? ei ma ei tea isegi nii täpselt mis on loovus oskused oskamine mis iganes veel sest ma avaldasin oma arvamust nagu ka teised. kellelgi pole 100% tõest arvamust asjast. noo üks küsis seal otse välja mis ebm on... tähendab ju seda et ta ei tea. ma sain öeldud mis vaja & kõik

broken fingers

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #47 : 21. November, 2006, 02:27:27 »
Kõigepealt. Kuna sa, Oopiumiingel, siin väga bravuurikalt sõna võtsid (ma ei taha öelda, et seda ei või, või midagi sellist, oh ei. Ma tahan hoopis öelda, et ma ei nõustu sinuga.), siis toon lihtsalt välja ühe väikese vastuolu.

Tsitaat
oi rada7s käivad üldse targad inimesed ma vaatan... nad ei tea mis ebm-gi on (Oopiumiingel)

Tsitaat
see laps ehk oli lihtsalt muusikaliselt kurt. ühe näita varal ei saa üldistusi teha. (Oopiumiingel

Tsitaat
ja kust sa võtad, et sa tead nendest inimestest paremini, kes rada7s käivad, mis on EBM? (maf)

Tsitaat
noo üks küsis seal otse välja mis ebm on... tähendab ju seda et ta ei tea. (oopiumiingel)

Aitäh. Mul hakkas kohe palju parem.

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
« Vastus #48 : 21. November, 2006, 12:07:54 »
Mina ei ole öelnud, et sa räägid siin oskajatega. Vaid ütlesin, et kes on siis kõige adekvaatsem oma võimete hindaja kui mitte "oskaja".

Oskajatest veel. Kas on tõesti vaid kaks varianti - oskab ja ei oska? Sinu puhul näib selline reegel kehtivat, et kui veelmaa ütleb, et ta ta ei saa pidada end klaveri valdajaks, siis ta kohe ei oska midagi. Mulle lihtsalt jääb mulje, et sa plähmerdad kohutaval kombel, loobid tühje sõnu mis viivadki konfliktideni. Võta rahulikult tuure maha.

Ja mis puutub minu "oskustesse" siis ka selles asjas ei saanud sa minust aru. Tekib mulje, et sa loed kõike kui pildiraamatut. "Kes on pildil? Karu on pildil!!! Kus karu nüüd on? On ta puu otsas? Eiii! On ta tiigis? Eiii! On ta võpsikus marjul? Jaaaaa!"Et lihtsalt kas sõna on või ei ole... Igasugune konteksti panek jääb vahele.

Ja üleüldse... kui ma olin trumme mänginud kuskil aasta-paar, siis pidasin end jõledaks oskajaks. Tänases ajahetkes on mul aga selliste mõtete üle lauspiinlik. Noorusest tulnud uljus ja mõtlematus oli hoopis. Ja ma parema meelega ei oska ja õpin, et iseeneses üllatuda vahetevahel kui pidada end oskajaks ja jääda narriks tõeliste proffide või isegi minust lihtsalt astme võrra pädevamate silmis..
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #49 : 21. November, 2006, 15:43:10 »
Mulle lihtsalt jääb mulje, et sa plähmerdad kohutaval kombel, loobid tühje sõnu mis viivadki konfliktideni. Võta rahulikult tuure maha.

Haa, tuurid on nüüd nii maas, et konto on delete'tud.. ::)

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
« Vastus #50 : 21. November, 2006, 17:12:54 »
a ma lähen täna proovi tegema. koos oma kõri ja kitarriga.
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #51 : 30. November, 2006, 07:08:06 »
Tüüpilised eestlased. Mõtlevad alati mingeid keerulisi süsteeme asjadele välja. Kõik ongi väga lihtne ja taandub kahele aspektile. Kas oskad või mitte. Isegi Jupp võib öelda, et oskab klaverit mängida, mis sest et ainult oma tsuhhtsuhh laulu. Lihtsalt ta oskused pole Veelmaa omadega võrreldavadki. Vahet pole kas te tahate endist jutumärkides mõelda või mitte, rääkisid sa teist kahest. See on tore, et sa pigem mõtled, et sa ei oska, kui ütled, et sa hullem proff. Ma sain aru küll su mõttest, aga et vastu vaielda, pean ma rääkima ju 180kraadise pöördelist juttu. Mitte nõustuma sinuga. Ainuke asi, millele ma pihta ei saanud oli broken fingersi postiindeksinali. Ei viitsinud mõelda välja seda.

Lambipirn

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #52 : 30. November, 2006, 07:47:12 »
Tegelikult see minu tsuh-tsuh post oli lihtsalt niisama sellise n.ö musta huumori kehastus( kuigi seda lugu ma kunagi väiksena olen klimberdanud küll, aga kes ei oleks :)) - tegelt on lood sellised, et kuigi ma üht pilli kunagi hästi ammu olen ka muusikakoolis õppinud, aga mingitest oskustest on minu puhul asi väga kaugel  :D

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
« Vastus #53 : 30. November, 2006, 13:10:21 »
Ma sain aru küll su mõttest, aga et vastu vaielda, pean ma rääkima ju 180kraadise pöördelist juttu. Mitte nõustuma sinuga.

Ehk siis sa vaidled vaidlemise pärast ning sind ei huvita, kui su jutt läheb sinu enda mõtetega vastuollu? Ehk siis kui mina nõustuksin sinuga, siis sina enam minuga ei nõustuks ja seega vahetaksid pooli?  ::)
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

cosmos

• Kasutaja
  • Hirvepargis Suvi 2006
    • MSN Messenger - cosmos666.@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
« Vastus #54 : 30. November, 2006, 14:51:21 »
vaielda..on`s mõtet? 8)
Kui kaotada pole enam midagi

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #55 : 02. Detsember, 2006, 00:07:25 »
Ei, francis.
Ma ei vaidle vaidlemise pärast, vaid ma tõesti mõtlen nii. Aga kui ma hakkan enda arvamust ütlema sulle vastu, ei saa ma samas öelda, et su jutt on õige, vaid tooma enda kaitseks välja teistsuguseid fakte, mitte kordama su juttu või ütlema, et sul on absoluutselt õigus ka ehkki ma arvan teistmoodi, kuigi ma sain sust aru.
Kusjuures, ise sa rääkisid umbes sellist juttu enne foorumis, et ei saa öelda, et teisel õigus vaidlemise käigus. Ma õppisin sinult tegelikult.

maf

• Külaline
« Vastus #56 : 02. Detsember, 2006, 02:12:13 »
ei saa öelda, et teisel õigus vaidlemise käigus

lauslollus. viisakas väitlus saabki toimuda siis, kui aktsepteeritakse teise vaateid.
sina, ingel, seda ei tee. ja sinu puhul ei ole sellega tegeleda mõtet, kui just lahmimislaviini alla sattuda ei taha.

ja sellele diskussioonile siin on kasvanud habe.

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #57 : 04. Detsember, 2006, 02:16:05 »
Ma ei leia seda kohta enam üles, kus francis nii rääkis. Otsige ise.

maf... Get Over It.

maf

• Külaline
« Vastus #58 : 04. Detsember, 2006, 09:55:12 »
;D

Lambipirn

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #59 : 04. Detsember, 2006, 10:28:50 »
Keskeakriis? ::)