Autor Teema: Sakala keskuse lammutamise vastu  (Loetud 21500 korda)

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Sakala keskuse lammutamise vastu
« : 06. November, 2006, 13:33:43 »
Sellesk, et seda omapärast shikki, pisut õudusfilmilkku tondilossi ei lammutataks saad oma hääle anda aadressil http://www.vabaeesti.pri.ee/index.php?id=17

Ei taha mingit nõmedat hiigelhoonet. Pealegi on absurdne, et tehakse maatasa täiesti toimiv ehitis. See on põhimõtte küsimus: kas raha on siis kõikvõimas või on veel midagi
Rebastele ju meeldib kui neid kütitakse

excited

• Paljusõnaline
    • MSN Messenger - excitedd@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • MinuOma
Re: Sakala keskuse lammutamise vastu
« Vastus #1 : 06. November, 2006, 13:51:44 »
Mul ammu juba hääl antud ja mõtlesin teemat teha siia, aga keegi jõudis ikka ette  ;) Lammutame - ehitame uue, lammutame - ehitame uue  ??? Suudaks siis keegi vähemalt korralikke põhjuseid lammutamiseks tuua, ikka ümber nurga ja lihtsalt et on vaja ja kõik. varsti lammutame laulukaare kah ära, sest see ei ole klaasist ja ei sädele.
Saa selleks, kes sa oled

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #2 : 06. November, 2006, 16:04:53 »
omalgi hääl antud ...

krt tehku parem ehitis korda mitte kohe kopaga ligi ja lammutama ???
sometimes life don't leave you alone

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #3 : 06. November, 2006, 20:43:28 »
minu tagasihoidlik hääleke ka kirjas. ebanormaalne mu meelest, miks sakala neile ette jäi?!

Duusja

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #4 : 06. November, 2006, 22:09:37 »
Suht masendav oli hommikul uudistest lugeda(siis kui see lehes oli),Et tahetakse ära lammutada.Väiksena sai seal ikka päris tihti uitama käinud ja praegugi iga hommik sealt kõrvalt mööda kõndida ja mõelda kui hea koht see tegelikult on.Isegi esinenud seal majas.
Lõhkumise praktika on loomise teooria

vaalo

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #5 : 07. November, 2006, 03:50:14 »
...miks sakala neile ette jäi?!
Äri, mis siis muud. Juba ammu on linnade planeerimise nö. "jäme ots" kinnisvaraarendajate, mitte arhitektide käes :(

Duusja

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #6 : 07. November, 2006, 14:56:35 »
Loodus ei salli tühja kohta ja Linnavalitsus mitte piisavalt tulu toova asutust.vms
Lõhkumise praktika on loomise teooria

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #7 : 07. November, 2006, 15:22:23 »
riik pidi linnale käe ette panema

excited

• Paljusõnaline
    • MSN Messenger - excitedd@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • MinuOma
« Vastus #8 : 08. November, 2006, 16:57:21 »
Juba reedel hakatakse lammutama  >:(, eriti kiire hakkas nüüd.
Saa selleks, kes sa oled

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #9 : 08. November, 2006, 21:45:24 »
Ma ei saa sellest aru .. kõik müügiks !

Mina igatahes lähen reedel sinna ja teen kõva kisa. Igal asja on mingi piir ka .. "Kaua võib?"

Celtic

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • Paganakoda
    • E-post
« Vastus #10 : 09. November, 2006, 13:24:34 »
Reede hommikul kell 9 toimub Sakala keskuse torni juures parklas protestimeeleavaldus, kuna levib kuuldus, et Peeter Rebane üritab Sakala keskust võimalikult kiiresti lammutama hakata - enne kohtuotsust.

Kuna Vaba Eesti allkirjakogumislehte olevat kohati raske leida, siis kes tahab Sakala kaitseks allkirja anda, saab seda teha www.arhitektuurimuuseum.ee rubriigi UUDISED kaudu, mis suunab kogumislehele edasi. Viimastel andmetel on lehel 5300 toetusnime, neile lisaks on veel ka hulk käsitsi kirjutatud allkirju. Arhitektuurimuuseum ja mõttekaaslased kavatsevad anda Sakala lammutamise loa kohtusse.

Rahva poolt saadetud Sakala säilitamise toetusavalduste kogumik on nüüdsest lugeda ka SI portaalis http://si.kongress.ee/?a=page&page=43621d99b4d5062cfdcad&subpage=4553037d8000f22692eef

Sõltumatu Infokeskus imestab, kui kerge on lammutada Tallinna südalinnas asuvat paekolossi. Selle asemel võiks Tallinna linn võtta ette midagi jõukohasemat - näiteks Tõnismäe Tinasõduri. Kui Tallinnal tingimata vaja, võiks ta ka lilla loomaaia püstitada just selle asemele.

Allikas: Rein Einasto, Kalev Rebane
Kontakt: rein.einasto@hot.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

jot

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
« Vastus #11 : 09. November, 2006, 14:49:33 »
Sellesmõttes, et minu elus just väga palju ei muutu, kui see ära lõhutakse, aga siiski olen ma poolt, et see alles jäetaks, sest neid tipp kõrghooneid ja moodsaid pilvelõhkujaid pole tõesti (nii palju) vaja. Kui on ikka ilus vanamoodnsem hoone, siis ma tõesti ei leia põhjust miks peaks selle maha lõhkuma. Ometigi vaba pinda peaks ju kusagil veel olema.  :-\
Signatures are displayed at the bottom of each post or personal message. BBC code and smileys may be used in your signature.

aule

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #12 : 09. November, 2006, 21:52:04 »
Stsenaarium 1:

Sakala keskuse lammutamine keelatakse halduskohtus. Kuivõrd hoonestusõigusleping (sõlmitud 2003. mais) oli väidetavasti selline, et võimaldas hiljem lammutusloa anda, siis nakitsesid Kompus, Rebane & Co oma lammutamisplaaniga heauskselt ja saavad kohtu kaudu linnalt päris normaalse summa nõuda. Maksab seega rahvas :) Demokraatlik värk ;)

Stsenaarium 2:

Halduskohus leiab, et kuivõrd hoonestusõigusleping on selline, mis võimaldab tõepoolest lammutusloa anda, siis ei ole alust Sakala lammutamist keelata. Sakala lammutatakse. Pead ei anna, aga oletan, et linn sõlmis sellesama hoonestusõiguslepingu 2003 mitte ühes isikus, vaid kollegiaalselt (s.t linnavolikogu, linnavalitsus vms). Seega ei saa ka hea tahtmise korral kedagi juriidiliselt süüdistada kehva lepingu sõlmimises ja miks peakski: omanik tegutses omandiga vastavalt oma tahtele ja volitustele. Linnavalitsus on ju demokraatlikult valitud. :) Sel juhul jääb üle ainult hüüda: Elagu demokraatia!

Siiski ei paista vist väga olevat sellist stsenaariumi, kus Kompus, Rebane & Co pappi ei saaks. Sellest ka malbe naeratus Kompuse näol, kui ta täna AK-sse intervjuu andis.

Mul endal pole Sakala keskusest kui "kultuuriväärtusest" mingit väga kindlat arvamust; omal ajal pidasid kõik üsna üksmeelselt seda koledaks hooneks. Küll aga olen lammutamise vastu sellepärast, et Sakala müügileping üldse sõlmiti ja et müügitehing oli sõlmitud linna poolt kahjudega (seega siis rahva raha arvelt) ja sellepärast, et palavalt armastatud demokraatia sellist laiamist ja vastutuse hajutamist üldse võimaldab. Ja Raine Karbist (Sakala arhitekt) on ka kahju.

« Viimati muudetud: 09. November, 2006, 21:55:36 aule »
Kui tuleb meil öösel hobuse varas,
Siis andkem tal püssiga pähe mis paras...

Allan

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
« Vastus #13 : 10. November, 2006, 23:33:54 »
Olen 100% lammutamise vastu. Minu arust on Sakala Keskus meeldiva planeeringu  ja seest VÄGA HEA energiaga  hoone, kõigist seal toimunud üritustest on ainult positiivsed mälestused. Sama kvaliteediga uuest ei ole mõtet isegi unistada.  Suvaline  disainplekkklaas ei võistle ju selliste müüride, treppidega  ja ehitamine maksab tänapäeval kohutavalt palju. Lammutamistöödele minevate miljonite eest saaks näiteks palgata tipparhitekte, kes mõtleksid välja, kuidas maitsekalt lahendada uue keskuse rajamine üheskoos vana säilitamise ja selle kasutuskõlblikuks muutmisega. Huvi pärast küsiks siis, et milline hoone on siis ilus ja kus keegi ennast hästi tundnud on või mis üldse hoonetelt oodata?  Õnneks on uue Sakala Keskuse rajajate hulgas ka geniaalse Tartu kaubamaja looja.   :-\

aule

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #14 : 11. November, 2006, 01:10:56 »
Allaniga selle poolest nõus, et Puusepa tuntumad nn. taiesed (SEB-Ühispanga hoone e. Triikraud, Tartu Kaubamaja, WW Passaaž, kui mainida vaid väheseid paljudest) on minu meelest Eesti arhitektuuri õudusunenägu. Vabandan siinkohal Puusepa kui loomeinimese ees, aga oma isiklikku arvamust ütlemata jätta ka ei saanud. Usun siiski, et minu arvamus Puusepale korda ei lähe, sest tema kui arhitekti ego on tänapäeva Eesti monumentaalarhitektuuris ilmselt juba üks suurimalt jäädvustatuid. Või kui mitte seda, siis vähemalt arendajale-tellijale meelepärasemalt jäädvustatuid. Uue hoonemonstrumi kavand järgib kahjuks sedasama traditsiooni.

Mis fiilinguid puudutab, siis respekteerin täielikult nende inimeste seisukohti, kellel on Sakalast meeldivad mälestused. Seal majas ongi soliidseid üritusi korraldatud, ja mälestused on alati väga isiklikud, seega väga olulised.
« Viimati muudetud: 11. November, 2006, 01:18:28 aule »
Kui tuleb meil öösel hobuse varas,
Siis andkem tal püssiga pähe mis paras...