Autor Teema: Sakala keskuse lammutamise vastu  (Loetud 21696 korda)

vaalo

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Re: Sakala keskuse lammutamise vastu
« Vastus #15 : 11. November, 2006, 04:42:52 »
Ja Raine Karbist (Sakala arhitekt) on ka kahju.
Ma ei ole küll eriti tähele pannud, aga kas ta ise on üldse selles küsimuses mingit arvamust avaldanud? Mõni aeg tagasi oli TTK-s loeng Linnahalli lammutamise teemal, kus ka Karp tookord sõna võttis ja seal jäi küll selline mulje nagu tal endal oleks suht ükskõik. Muidugi ega tema arvamus eriti kinnisvaraarendajaid ei huvita paraku.

Mis Raivo Puuseppa puutub, siis minuarust üks "kõvemaid" maju on tal kuskil Kadrioru puitmajade rajoonis. Mahuliselt muidu sobiv, aga üleni ilusa läikiva plekiga kaetud. Kusjuures mulle on jäänud mulje, et osade majadega ta nagu meelega tahaks inimestes kutsuda esile negatiivseid emotsioone ja siis kuskil vaikselt irvitada kui keegi jälle oma arvamust avaldab. 
« Viimati muudetud: 11. November, 2006, 04:45:27 vaalo »

Duusja

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #16 : 11. November, 2006, 09:51:14 »
Kas panite tähele...uudistes rääkis üks nooremat sorti mees,et ta on kindel et kui väidab et ühelegi noorele inimesele Sakala keskus ei meeldi ja oleks vaja maha lammutada.
Kurb oli vaadata kuidas nad selle vastu olid.Ja mina ennast küll miskiks vanuriks ei pea.Ise seal osaleda ei saanud.Aga arvan siia maani et hoonet ei tohiks lammutada.Kui liikuda mööda Rävala pst. parkimismaja ja Viru keskuse poole ja vaadata tagasi siis Sakala Keskus oleks justkui ruskias silma auku.Sobib sinna kohe.Täpselt ei oskagi üelda mis selle maja juures meeldib,aga ta lihtsalt meeldib ja kõik.Ei saa sinna midagi parata.
« Viimati muudetud: 12. November, 2006, 19:49:05 Duusja »
Lõhkumise praktika on loomise teooria

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #17 : 11. November, 2006, 11:15:29 »
+ spst esimene kortsert toimus Sakalas : )

bambiino

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #18 : 20. November, 2006, 09:32:06 »
Kas Sakala keskust hakati lammutama nüüd või ei hakatud?
Selles suhtes on jama, et kui uudist pommina lahvatas,võtsid kõik tuliselt sõna,kuid nädal hiljem on see teema nagu ammendatud,nagu kedagi ei huvitaks.
Seda kasutatakse muidugi julmalt igal pool ära,kohe kui uudised millestki negatiivsest jahtuvad,aetakse oma korraks toppama jäänud rida edasi ning siis on juba liiga hilja.
aga siinkohal vabandan,et ma ei ole uute uudistega kursis(kui neid on),mulle tundub,et kogu praegune tähelepanu on lihtsalt tallinki ümber:)

Level

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • Untitled
    • E-post
« Vastus #19 : 20. November, 2006, 11:03:34 »
Tsitaat
Muinsuskaitsenõukogu liikmed kas kipuvad toetama Sakala keskuse ajutist muinsuskaitse alla võtmist või ei taha oma seisukohta öelda. Ajutise kaitse alla võtmine tähendaks aga lammutamise peatamist.

Üle-eelmisel nädalal esitasid Eesti Paeliit, MTÜ Jätkusuutlik Tallinn ja Nõmme Tee Selts muinsuskaitseametile taotluse Sakala kultuurikeskuse ajutise kaitse alla võtmiseks.

Muinsuskaitseameti pressiesindaja Mariette Aavik lubas, et enne ajutise kaitse alla võtmist küsitakse lisaks Tallinna linna seisukohale ka kultuuriministrit nõustava muinsuskaitsenõukogu juures tegutseva arhitektuurimälestiste ekspertnõukogu seisukohta.

Sõltub uuest majast

Ekspertnõukogu liikmetest toetas eelmisel nädalal Sakala keskuse ajutise kaitse alla võtmist neli inimest (Tõnis Padu, Tiit Trummal, Heino Uuetalu ja Leele Välja), kes põhjendasid seda peamiselt vajadusega aeg maha võtta, et selgitada Sakala keskuse tegelik olulisus.

Kolm inimest – Krista Kodres, Juhan Maiste ja Kersti Markus – keeldus oma arvamust välja ütlemast, sest nende sõnul on tegemist kollektiivse otsusega ja nad ei tahtnud enne oma arvamust avaldada. Ekspertnõukogu liige Mart Kalm ütles aga, et tema arvates sõltub Sakala keskuse kaitse alla võtmine kontekstist.

Kaks aastat tagasi otsustas muinsuskaitsenõukogu Kalmi sõnul keskenduda linnahalli kui vaieldamatu meistriteose päästmisele ja Sakala keskust otsustati muinsuskaitse alla mitte võtta. Samuti sõltub palju uue Sakala keskuse arhitektuurist. «Kui mulle oleks öeldud, et Sakala keskuse kohale tuleb Kumu, siis oleksin olnud lammutamisega nõus. Aga olukorras, kus mulle pakutakse üsna ilmetut kasti, siis ma ei võtaks seda maha,» ütles Kalm.

Ekspertnõukogu liikmelt Mart Keskkülalt ei õnnestunud Postimehel kommentaari saada.

Tahab põhjendusi

Tavapärase korra kohaselt läheb ekspertnõukogu otsus edasi muinsuskaitsenõukogule, mis annab kultuuriministrile soovitusi, kas midagi kaitse alla võtta või ei. Muinsuskaitsenõukogu 12 liikmest oli viis eelmisel nädalal kaitse alla võtmise poolt, viis aga ei tahtnud või ei osanud enne ekspertnõukogu seisukohta oma arvamust öelda.

Ka arhitektuurimälestiste ekspertnõukogusse kuuluv Mart Kalm leidis, et lähtuda tuleks kontekstist, ning Jaanus Otsa taandas end otsustamisest, sest tema juhitav ehitusfirma Skanska EMV on seotud uue Sakala keskuse ehitusplaanidega.

Kultuuriminister Raivo Palmaru ütles aga reedel, et kui talle tehakse ettepanek Sakala keskus kaitse alla võtta, siis tahab ta näha selle põhjendust, sest eelnevalt on muinsuskaitsjad keeldunud Sakala keskust kaitse alla võtmast.

Ta juhtis ka tähelepanu vajadusele säilitada muinsuskaitse alla võtmise tõsiseltvõetavus. «Muinsuskaitse on meil väga oluline institutsioon ja selle usaldusväärsust ei tohi päevapoliitikaga kahtluse alla panna,» hoiatas minister, kelle sõnul on lammutamise vastu protesteerimisel tunda lähenevate valimiste hõngu.

Tüli Sakala keskuse ümber

• Sakala keskus on 1985. aastal Raine Karbi projekti järgi valminud poliitharidushoone Tallinna kesklinnas.

• Praegu kuulub see AS Uus Sakalale, kes soovib selle lammutada ja ehitada asemele suure meelelahutuskeskuse.

• Nädal tagasi protesteeris umbes sada inimest Sakala keskuse juures hoone lammutamise vastu, internetis on selle vastu antud üle seitsme tuhande allkirja.

Allikas: PM
"Drop the coffee!" - Jack Bauer

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #20 : 20. November, 2006, 16:10:13 »
Ja Raine Karbist (Sakala arhitekt) on ka kahju.
Ma ei ole küll eriti tähele pannud, aga kas ta ise on üldse selles küsimuses mingit arvamust avaldanud? Mõni aeg tagasi oli TTK-s loeng Linnahalli lammutamise teemal, kus ka Karp tookord sõna võttis ja seal jäi küll selline mulje nagu tal endal oleks suht ükskõik. Muidugi ega tema arvamus eriti kinnisvaraarendajaid ei huvita paraku.

Mis Raivo Puuseppa puutub, siis minuarust üks "kõvemaid" maju on tal kuskil Kadrioru puitmajade rajoonis. Mahuliselt muidu sobiv, aga üleni ilusa läikiva plekiga kaetud. Kusjuures mulle on jäänud mulje, et osade majadega ta nagu meelega tahaks inimestes kutsuda esile negatiivseid emotsioone ja siis kuskil vaikselt irvitada kui keegi jälle oma arvamust avaldab. 

Ma olen sinuga nõus, Raivo Puusepp on nihilist. Eriti peegeldus see Viimsi kiriku projektis mis nägi välja nagu betoonist laut, neljakandiline kobakas, kuid mille ehitamine siiski õnneks tänu koguduse täielikule vastuseisule tema projekti järgi ära jäi.
« Viimati muudetud: 20. November, 2006, 16:34:00 Mait Vaik »
Rebastele ju meeldib kui neid kütitakse

bambiino

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #21 : 20. November, 2006, 21:06:23 »
kõige hullem stsenaarium oleks see kui lammutamist alustataks suure rutuga,see peatataks ning Sakala keskusest jääks järele tondiloss,kus kodutud ööbimas käivad

Duusja

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #22 : 20. November, 2006, 21:30:18 »
Pipart sulle keele peale!
Lõhkumise praktika on loomise teooria

bambiino

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #23 : 24. November, 2006, 14:37:43 »
mis siis uut uudist selles vallas jälle?

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #24 : 24. November, 2006, 18:50:21 »
Allaniga selle poolest nõus, et Puusepa tuntumad nn. taiesed (SEB-Ühispanga hoone e. Triikraud, Tartu Kaubamaja, WW Passaa˛, kui mainida vaid väheseid paljudest) on minu meelest Eesti arhitektuuri õudusunenägu. Vabandan siinkohal Puusepa kui loomeinimese ees, aga oma isiklikku arvamust ütlemata jätta ka ei saanud. Usun siiski, et minu arvamus Puusepale korda ei lähe, sest tema kui arhitekti ego on tänapäeva Eesti monumentaalarhitektuuris ilmselt juba üks suurimalt jäädvustatuid. Või kui mitte seda, siis vähemalt arendajale-tellijale meelepärasemalt jäädvustatuid. Uue hoonemonstrumi kavand järgib kahjuks sedasama traditsiooni.

Mis fiilinguid puudutab, siis respekteerin täielikult nende inimeste seisukohti, kellel on Sakalast meeldivad mälestused. Seal majas ongi soliidseid üritusi korraldatud, ja mälestused on alati väga isiklikud, seega väga olulised.
Ära parem raiska ennast ja ära vabanda mingisuguse puusepa ees. Temasugune põle miskit loomeinimene, ta lihtsalt küsis kõige vähem pappi. Sestap talle see töö antigi.

bambiino

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #25 : 26. November, 2006, 21:07:38 »
on mõni auk juba majal seinas+on keegi möödaq käinud?

Pronto

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Paljusõnaline
    • MSN Messenger - tanel_raja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • Discordia: Pronto
    • E-post
« Vastus #26 : 27. November, 2006, 16:09:56 »
Karpi kommentaar selle maja kohta oli üsna konkreetne: ta oli ise kah üllatunud, et seda maja seniajani pole maha võetud. Ilmselt ta väga uhke selle hoone üle ei ole.

Üldiselt minu käest küll selle maja kaitseks ühtegi allkirja ei saa. Minu silmis oleks see võrreldav pronkssõduri kaitseks allkirja andmisega.
Sõpruse Puiestee -- Eesti bänd!
Blog: http://pronto.ee/

bambiino

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #27 : 28. November, 2006, 19:39:46 »
Karpi kommentaar selle maja kohta oli üsna konkreetne: ta oli ise kah üllatunud, et seda maja seniajani pole maha võetud. Ilmselt ta väga uhke selle hoone üle ei ole.

Üldiselt minu käest küll selle maja kaitseks ühtegi allkirja ei saa. Minu silmis oleks see võrreldav pronkssõduri kaitseks allkirja andmisega.
leidub oma 100000 inimest vähemalt,kes selle poolt allkirja annaksid

VILLU

• Sõpruse Puiestee
  • Kasutaja
    • Vaata kasutajat
« Vastus #28 : 29. November, 2006, 13:39:14 »

No kas nüüd just pronkssõdur... aga ilus see maja ei ole nüid küll. Mäletan, kui seda ehitati, siis oli ta igatahes kõikide naerualune. Peeter-Pauli katedraal ja mis ta veel kõik oli.

Dhenry

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - Dhenry@nerthum.com
    • AOL Instant Messenger - TheDhenry
    • Vaata kasutajat
    • http://www.nerthum.com
« Vastus #29 : 29. November, 2006, 15:38:41 »
mulle meeldis variant, mille Rohke Debelak kuku raadios nädala või kaks tagasi välja pakkus. Nimelt võiks Sakala keskuse korralikult maani maha lammutada...ja siis täpselt endise koopia peale ehitada. Nii jäävad rahule need, kes lammutamist pooldavad kui ka need, kes praegust maja hindavad. :)