Autor Teema: "Mustale merele" lugude nimistu  (Loetud 2063 korda)

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
"Mustale merele" lugude nimistu
« : 14. Oktoober, 2003, 23:42:42 »
Täheldasin, et pealehel on "plaadid" all 2Mustale merele" lugude nimistu. Albumi ootel pakkus see mulle suurt huvi ja oli väga meeldiv näha, et asi yles pandi.

Vaadake - asi on selles.
Mul on väike kiiks. Mulle natukene meeldivad lugude nimistud. Ei. Mull VÄGA meeldivad lugude nimistud. Kuna minu jaoks on laulu pealkiri väga tähtis - kehva pealkirjaga lugu o leks nagu kuidagi alavääristatud - siis jälgin ma seda väga täpselt. Mitte ainult ei pea iga pealkiri eraldi peegeldama laulu võimalikult ilusas valguses, samal ajal iseloomustades ja tõmmates kokku (märkides rasvaselt) loo löögimomendi - ka pealkirjade summa peab moodustama albumi löögimomendi. Nimistu on paljuski nagu kokkuvõte aga samas vihje asjade olemusse.

Tyypilised vead, mis seal esinevad - võtame Kosmikud näitena.
1. Nimed on lihtsalt igavad. Kosmikutel seda pole
2. Nimede hulgas esineb koledaid ebakõlasid. Vaiguselt stiilsete "Kuidas pimedus...", "Haiged lapsed" jne. keskel turritab tobe "Planeetide sõda". Et cetera
3. Nimed ei sobui almbumiopealkirjaga. Näitena sobiks aaskord "Planeetide sõda.
4. Järjekord tundub vale. (alguslugu ei kõla algusena, lõpp lõpuna, keskpaik on tundetu),. Kosmikutel seda taaskord polnud. Nimilugu eismesena mõjus kenasti.

Nii.
Sissejuhatus sinnapaioka.- Mida ma lugesin "Mustale merele" nimistust? Puiestee jätkab oma neoromantlisist, nunnufilosoofilist, melanhoolset rida. Albumipealkirjaga (mis on muuseas kymne punkti skaalas ytleme, et kuue ja poole vääriline) on yldiseltr hästi. Imelikud hetked nagu "Lotovõit" tunduvad väga huvitavad ja sobivad Spst imid?iga - eeldan, et tegemist on jõle armsa looga.

"Inimesed" on täiuslik alguslugu. Selle idee eest kymme. Tekst ja fiiling ja yldse kõik võtab kenasti Puiestee kokku. Lahe on ka see, et esimesel lool on kohutavalt pikk nimi. Jätab huvutava mulje. Pealegi onselle loo nimi nii omapärane, et lööb hetkega.
Siis hitid. Okei. Kusagile peab nad ju pistma. Kaks meest oleks võinud per*e pista aga see on juba minu isiklik probleem. Ma vabandan koleda väljapurske eest. Tegelikult on tegemist kindlasti jõle armsa looga aga ma ei tea, miks - ma lihtsalt ei salli teda.
"Kauge tähe valguses" on yllatavalt Vennaskond. Yldiselt ma ei salli neid kuradi tähtesid laulpealkirjades aga no las ta olla. Lugu ise tundub sedavõrd huvitavam ja kummalisel kombel moodustab nimi ylejäänud nimedega armsa konsensuse. Romantika. Puhtakujuline
"Lotovõidust" sai juba räägitud. Ebakõla mõjub meeldivalt. Ei lähe bändi yldisest fiilingust ja teemast kõrvale. Tundub huvitav.
"Krambid" on väga huvitav pealkiri - ootan suure-suure huviga.
"Hyvasti Tallinn"? Linnanimed yldiselt pealkirjades ei istu. Jää hyvasti mu Kopenhaagen! Aga Puiestee armsalt maises atmosfääris onyllatavlt hea nimi.
"Armu needus". What the FUCK? Mis nimi see on? Rajuluuleline. Ei sobi nagu eriti. Suured kahtlused tekivad selle koha pealt. aga eks näe. Lugu võib täitsa pärl olla. aga nimekirja see nimi ei sobi. Läheb teemast mööda.
"Mustale merele" - nimilaul viimasena? Miks mitte. Väga ?eff. Jätab hea kaja. Vaigu sõnade järgi tundub see lugu ka mingi erakordne bändi silmatera olevat, mille teema kannab kogu albmit. Väga hea lõpetus. Aplaus.

Ah jaa.. See vene värk on ju ka seal! Mida ta teeb seal? Tuletab Vennaskonna Surm pariisis / Death in Paris`it meelde. Vastik, kyui albumil yks laul kaks korda on. Ma arvasin, et see laul sa tõlgitud , et raadfios saaksid venelased kah kuulda, kui äge Spst ikka tegelikult on aga no palkun. Rytm läheb vokaali puhul refräänis ju tõsiselt sassi ja... MEHED! TEIL ON ALBUMIL YKS JA SAMA LUGU KAKS KORDA!
See, et see on veel hitt kah teeb asja kole juustuseks. Nagu Vanilla Nilja, kes lõopetab ja alustab kontserdi "Club Kung Fu-ga". Oleks siis vähemalt mingi peidetud remix - uus instrumentaalne lähenemine, instrumentaalselt. Või mida iganes. Aga lihtsalt sama asi vene keeles? Mage. "Mustale merele" tundub nagu väga hea lõpunoot olevat. Oleks stiilne. Aga albumi lõpp on ju nii tähtis moment! Võtab kogu asja kokkyu. Ylejäänud oopus kõlab mõtetes, otsad jäävad lahti jne.
Aga see rikub ju selle momendi ära, kui hitt tuleb tõlkes otsa.
Kahju.

Jah, ma tean, et ma pole albumit ennast kuulanud aga ma olen kuulanud seda laulu ja originaali ka. Pluss - mul on kujutlusvõime. Vabandust - aga mulle tõesti ei istu see idee. Rikub tervikut.

Vot. aga ma ei tahaks, et mu lõpunoot kõlaks negatiivselt. Ylejäänud värk kõlab väga huvitavalt ja hästi. Paari väikese kysimärgiga (Armu needus). Aga eelkõige kõlab armsalt. Ja seda on spst ylekõige - armas.

Nii, et lõppkokkuvõttes annaksin - 7.5.

Ah jaa...
Näiteid täiuslikkusest? Alumiiniumi lugude nimistu on 9.5e vääriline.

P.S. Ma TÕESTI TAHANTAHANTAHAN seda albumit juba kuulata!!! NYYDNYYDNYYD!!!!!
P.P.S. Ma taaskord kordan, nagu kombeks on kujunenud, et eii tasu mulle kõrri karata, et mis ma kyll arvan, et ma olen selline, et kritiseerin õhku jne. Ma ei arvustanud siinkohal albumit ennast - ma arvustasin lugude nimistut.
The Scene is Dead.