Autor Teema: SIG  (Loetud 7301 korda)

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
SIG
« : 28. Veebruar, 2003, 14:31:11 »
SIGi tegelik kodulehekülje aadress http://www.sigpop.net
Üks paremaid Soome kollektiive. Purpura. Ma haluan rakkasta jne. :D
Vabandust eeldatavasti vigase soome keele pärast
Rebastele ju meeldib kui neid kütitakse

andres

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
SIG
« Vastus #1 : 01. Märts, 2003, 16:20:55 »
oli kord ammu ammu üks kontsert sõbra majas, kus vennaskonna "soojendaja" oli SIG...
huvitava mulje jättis, kuigi enamus rahvast, kes vennaskonda kuulama olid tulnud, ei osanud sest kollektiivist vist midagi arvata - pidi nagu punkbänd olema, ent trummari asemel oli rütmimasin:)

kuidas neid üldse iseloomustada?
We.Have.Never.Been.Modern

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
SIG
« Vastus #2 : 04. Märts, 2003, 11:56:36 »
Andres Rooväli võiks neist pikalt-laialt kirjutada aga niipalju kui ise tean. Inkinen ja SIG on pärit Raisiost. (Raisio on (ma loodan et keegi Raisio elanikest ei solvu) selline tüüpiliselt soomelik, külm ja eksistensiaalse õhustikuga väikelinn kus puudub nagu õige keskus või moodustavad selle mingisugusele tühermaale kokkukuhjatud supermarketid, pank, bensiinijaam ja pubi). SIG alustas rajupunk stiilis ja muidugi rütmimasinata. Käre kitarrivärk. Kuulsuse tipul (80-90 nendad) ütlesid aga kriitikud juba (ma ei ütle, et see on minu arvamus), et SIG on Soome Pet Shop Boys. Ometigi ei kasutatud ka siis veel mitte oluliselt süntesaatoreid. Väga head tekstid.
P.S. Mati  Inkinen ja Allan Vainola on sõbrad ja kui ma ei eksi aitas Inkinen Allanil koguni vanu vene mootorrattaid soomlastele müüa. Aga SIGist endast teab vist ikka kõige enam Andres Rooväli.
P.S. P.S. Inkinen on meie foorumi liige.

andres

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
SIG
« Vastus #3 : 05. Märts, 2003, 13:08:38 »
hmmmm... huvitav
stiili valik on neil siis vist päris lai...
oskad soovitada mõnd lugu või plaati, mis ylevaate annaks?
ise otsisin ka, a soome keele oskus pole kiita :oops:
We.Have.Never.Been.Modern

Hugo

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
SIG
« Vastus #4 : 12. Märts, 2003, 21:12:55 »
Tsitaat: "andres"
oli kord ammu ammu üks kontsert sõbra majas, kus vennaskonna "soojendaja" oli SIG...
huvitava mulje jättis, kuigi enamus rahvast, kes vennaskonda kuulama olid tulnud, ei osanud sest kollektiivist vist midagi arvata - pidi nagu

Tegelt oli see kontsert Illusioonis. Minu meelest läks rahvas päris hästi kaasa SIG-iga. Enamasti suhtutakse Vennaskonna eel esinevatesse bändidese (nimetagem neid siis soojendusbändideks või milleks iganes) üsna ükskõikselt.

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #5 : 09. Jaanuar, 2004, 09:39:15 »
Kontsert toimus toesti Illusioonis ning oli kohutavalt hea. SIG esitas peaasjalikult lugusid oma tollal vahetult ilmunud kogumikplaadilt, mis bändi loomingu paremikust kena ylevaate andis. Kui plaat sisaldas lugude originaale, siis kontserdil oldi igati aja tasemel ning koik lood olid saanud nn uue kuue ning kostusid äärmiselt voimsatena. Ja see, kuidas Inkinen laval kargas ning publiku seas ringi jooksis, oli mulle lausa hämmastav - mees oli supervormis. Kahju ainult, et publiku enamuse moodustanud Vennaskonna fännid ei lasknud lisaloona maiuspalaks planeeritud Purppura't ette kanda, vaid kärsituina Trubat noudsid. Olin selle peale ysna tige, sest selle loo järgi sättisid mehed tookord oma heli paika ja see oli toega voimas. Pohimotteliselt oleks SIG tolle laulu ju ära teha saanud, kuid Inkinen, kes aastaid hullumajas töötanud ning muidu taktitundeline inimene, tuli nokastand anarhistidele viisakalt vastu ja lasi Vennaskonna lavale. Kahju, sest peaesineja puhul ei olnud tegemist sugugi onnestunud ylesastumisega. Heli paika ei saadud, kotkas tagus kipsis voi paksult sidemes käega trummi, Alar Aigrol oli tegemist, et oma pika tuka tagant bassi keeli näha ja kogu krempel kanti mingis yhtlases jorus niiviisi ette, et lugudel oli raske vahet teha.

PS Mis Inkineni puutub, siis tolle kontserdi toimumise perioodil mängis ta palju kortsides, pohjendades seda sellega, et ta tahtis jälile saada lööklaulu kirjutamise valemile.

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #6 : 25. Veebruar, 2004, 15:22:36 »
http://www.hai.ee/index/sisu/heliarhiiv.htm

See on see Hai saade. Kuulan seda praegu. SIG mängib. Soome Vennaskond. Cool. Veidi Tuberkuloitedlik sünt.
the future is unwritten

leeviland

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #7 : 03. Juuli, 2004, 11:20:33 »
ANdrusele: Eile oli asja SIG-i kodulehele, avastasin muujuures, et bänd möödunud aastal maha saanud eestikeelse plaadiga "Suomalainen Pop-levy eestiksi". Sõnad kah üleval kõik. Kuna SIG on Vennaskonna sõprusbänd, siis mõtlesin, et sina selle Trubetsky Tõnuga sehkendad, äkki ajad tolle üllitise kuidagi välja. Kuulaks hea meelega ise ka. :)

SIG-i kodukas, Plaadid: http://www.sigpop.net/Levyt.htm

liifus

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #8 : 03. Juuli, 2004, 20:42:30 »
album on vist siiski soomekeelne :wink: ,lihtsalt sönad on eesti keelde tölgitud... Minu arusaamist mööda vähemalt.

maia-liisa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
SIG
« Vastus #9 : 04. Juuli, 2004, 00:12:41 »
Tsitaat: "liifus"
album on vist siiski soomekeelne :wink: ,lihtsalt sönad on eesti keelde tölgitud... Minu arusaamist mööda vähemalt.

siin http://www.sigpop.net/levy_tilaus.htm saab kuulata pooleminutilisi katkendeid selle plaadi lugudest.  mu soome keel on piisavalt hea, et ära tunda, et see pole eesti keel :P

leeviland

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #10 : 05. Juuli, 2004, 11:29:24 »
ok siis

liifus

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
SIG
« Vastus #11 : 18. Juuli, 2004, 22:15:48 »
mina olen nyyd yks väga önnelik inimene,sest oli vöimalus olla eile Tamperes SIGi kontserdil. :P   vau.... show oli vörratu.Siiani ei suuda aru saada kuidas Inkinen suutis kogu kontserti laval ringi hypata ja huvitavat akrobaatikat näidata.
   Nu igaljuhul jään lootma et nad peagi ka Eestisse tuleksid...

Koit

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Re: SIG
« Vastus #12 : 26. Mai, 2009, 16:06:35 »

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Re: SIG
« Vastus #13 : 27. Mai, 2009, 13:01:02 »
R.I.P.
http://www.postimees.ee/?id=123786

Kurb lugu jah... Inkinen saatis meile mõned aastad tagasi ka paar enda lauldud ja tehtud eestikeelset lugu. Ajad olid siis sellised kiired, et jäidki need kuhugile arvutisse vaid enda kuulata