Autor Teema: Raamatud  (Loetud 68210 korda)

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #15 : 25. Aprill, 2004, 20:15:34 »
Tsitaat: "Kurvits"

Aga juba esimesi nimekirju (nimekirja?) sirvides hakkab koitma, et eks need lemmikraamatud ole kõigil enamuses yhed ja samad. Vahetaksin sealt creep`i omast need mõned välja mida lugenud ei ole, paneks Marquezilt "Armastus koolera ajal" ka, rõhutaks "Kärbeste jumalat", mis on kõige armsam ja lahedam näide inimloomusest, köhiks midagi Cueljo kallal ja lisaks suurte punaste tähtedega Nabukovi "Lolita", Waltari "Sinuhe" ja paar mahlakamat ulmekäkki nagu "Linn & Tähed".

mille kuradi pärast kõik coelho kallal köhivad viimasel ajal?

Tsitaat: "Artur"
Ma hakkasin Dostojevski raamatuid lugema alles nii 3-4 kuud tagasi, aga sestsaadik eriti teisi kirjanikke ei vaata. Vahele natuke Remarque'i ka. Minu arust on tal lihtsalt niivõrd lahedad väljendid  

naljakas valik. dostojevski kui suhteliselt raskesti loetav ja remarque, keda kirjandusteadlased tõsiseltvõetavaks kirjanikuks ei pea..
olen mõlema loominguga kahe teose näol tutvunud. hea, kuid ei midagi ületamatut.

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Raamatud
« Vastus #16 : 25. Aprill, 2004, 20:35:47 »
Tsitaat: "maf"
mille kuradi pärast kõik coelho kallal köhivad viimasel ajal?

kusjuures mõtlesin ise sama asja. aga seekord hoidsin suu kinni.
isiklikult olen lugenud coelholt kolme teost: "alkeemik", "veronika otsustab surra" ja see piedra jõe lugu. lugesin neid toodud järjekorras ja ka meeldimise tase läheb paremast kehvemaks. piedra jõe lugu eriti ei meeldinud, aga teiste seda küll öelda ei saa. ja hoolimata "alkeemiku" sarnasusest ühe peet vallaku novelliga, pean seda üheks parimaks raamatuks. ning ka mina tahaks teada, mis inimestel tema vastu on.
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #17 : 25. Aprill, 2004, 20:44:47 »
mul on "veronika otsustab surra" hetkel käsil. ja selle raamatu lugemine on nagu rohkem äratundmisrõõm või nii.. asi on selles, et ma jõudsin samale järeldusele, mida coelho selgeks teha üritab mingi aeg tagasi..
minul ei ole mitte midagi halba öelda..
ja "alkeemikut" olen ma samuti lugenud.. see vaimustas mind eelmise aasta kevadel.. jah. ja nii oligi.

Artur

• Paljusõnaline
    • MSN Messenger - artuuuro@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #18 : 25. Aprill, 2004, 21:07:16 »
maf, oleneb, mida sa Dostojevskilt lugenud oled. kui hilisemad romaanid (st "Kuritöö ja karistus", "Idioot" ja "Vennad Karamazovid") tundusid liialt raskepärased, eelkõige just stiili tõttu, siis loe varasemaid.

Näiteks, kohe pärast sunnitöö aastaid kirjutatud "Märkmed surnud majast" on lihtsalt jubedalt armas. Mulle tundub, et just selles teoses Dostojevski mingil määral avab ennast. Märkmed, nagu on leitud, ei ole kellegi teise kui kirjaniku enda omad, ja ka teised kangelased on tõelised. Aga autobiograafiline element on vist Dostojevskil alati sees.

Aga mis Remarque'i puutub, siis minu poolest võivad need kirjandusteadlased kuu peale sõita. Remarque on lahe. Tal on (mitte küll alati) väga osav sõnakasutus. Ning see, et ta kirjutab teisiti kui Dostojevski, ei tee teda veel kehvakeseks. Minu jaoks on ta just nimelt meeldiv vaheldus. Niisama võiks öelda, et Tsoi pole tõsiseltvõetav poeet.
Remarque on ühe mu hea sõbra lemmik, tema toobki mulle raamatuid.

Oh tegelikult on häid raamatuid nii palju, mida ma kõiki kindlasti läbi ei jõua lugeda. Aga Kurvitsa märkus, et maitsed on sarnased, vastab küll suures osas tõele. Mu oma ema soovitas mulle Marquezi "Sadant aastat üksindust", üks kena noor sõbranna aga mõni aeg tagasi Coelho "Alkeemikut."

Leeviland, miks Dostojevski? Olen kindel, et sa kohe selle järelduse peale ei tulnud. Hästi lahe, et keegi veel Dostojevskit armastab. Sageli loen tema raamatuid koolis. Miskid idioodid (olgu, see oli ülekantud) tähenduses tormavad juurde ja küsivad: "Erm... Artuur, miks sa seda loed. On see kohustuslik kirjandus vä? A see "Kuritöö ja karistus" oli nii igaav." Või ma suhtlen valede inimestega lihtsalt.

creep

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #19 : 25. Aprill, 2004, 21:08:53 »
naljakas...igas foorumis läheb raamatu teema sujuvalt üle vaidluseks selle üle, kas coelho on hea või mitte.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #20 : 25. Aprill, 2004, 21:15:13 »
ma arvan, et selles pole kahtlustki, kas coelho on hea või mitte. pigem on asi selles, miks ta osadele meeldib ja teistele mitte.

remarque kohta tahan vaid seda öelda, et on hea. väga hea. aga olen lugenud ainult "traditsioonilist" läänerindel muutusteta (mille oleks pidanud kah esimesse lisiti lisama) ja aeg antud elada. põhjus lihtne - ma ei taha remarqued lugeda, sest ta ei räägi nö. ilusatest asjadest. mul on kehv teda lugeda. ei oskagi täpselt öelda, mis mul nagu vastu hakkab. aga jah. ma tean, et ta on hea. aga ma ei loe teda.

dostojevski ei lähe ka kõigile peale. nagu ka kafka ja camus jne. lihtsalt on midagi inimese loomuses. aga jah, alati on ka neid, kes enamust kirjandust kräpiks nimetab ja tegeleb sellega ainult nii palju kui koolis kästakse.
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #21 : 25. Aprill, 2004, 21:17:26 »
Tsitaat: "Artur"
maf, oleneb, mida sa Dostojevskilt lugenud oled. kui hilisemad romaanid (st "Kuritöö ja karistus", "Idioot" ja "Vennad Karamazovid") tundusid liialt raskepärased, eelkõige just stiili tõttu, siis loe varasemaid.

Näiteks, kohe pärast sunnitöö aastaid kirjutatud "Märkmed surnud majast" on lihtsalt jubedalt armas. Mulle tundub, et just selles teoses Dostojevski mingil määral avab ennast. Märkmed, nagu on leitud, ei ole kellegi teise kui kirjaniku enda omad, ja ka teised kangelased on tõelised. Aga autobiograafiline element on vist Dostojevskil alati sees.

Aga mis Remarque'i puutub, siis minu poolest võivad need kirjandusteadlased kuu peale sõita. Remarque on lahe. Tal on (mitte küll alati) väga osav sõnakasutus. Ning see, et ta kirjutab teisiti kui Dostojevski, ei tee teda veel kehvakeseks. Minu jaoks on ta just nimelt meeldiv vaheldus. Niisama võiks öelda, et Tsoi pole tõsiseltvõetav poeet.
Remarque on ühe mu hea sõbra lemmik, tema toobki mulle raamatuid.

Oh tegelikult on häid raamatuid nii palju, mida ma kõiki kindlasti läbi ei jõua lugeda. Aga Kurvitsa märkus, et maitsed on sarnased, vastab küll suures osas tõele. Mu oma ema soovitas mulle Marquezi "Sadant aastat üksindust", üks kena noor sõbranna aga mõni aeg tagasi Coelho "Alkeemikut."

Leeviland, miks Dostojevski? Olen kindel, et sa kohe selle järelduse peale ei tulnud. Hästi lahe, et keegi veel Dostojevskit armastab. Sageli loen tema raamatuid koolis. Miskid idioodid (olgu, see oli ülekantud) tähenduses tormavad juurde ja küsivad: "Erm... Artuur, miks sa seda loed. On see kohustuslik kirjandus vä? A see "Kuritöö ja karistus" oli nii igaav." Või ma suhtlen valede inimestega lihtsalt.

olen lugenud nii "idiooti" kui "kuritööd ja karistust".. ja ma ütlesin, et ta on raksestiloetav. mitte minu jaoks raske.
oeeeh, neid liialt abivalmis väikeseid inimesi küll...

ja ma ju ütlesin, et mõlemad on head. lihtsalt mitte kõige-kõige.
remarque'i "läänerindel muutuseta" on üks suurepärasemaid esimese maailmasõja jutustavaid kirjeldusi.

kui inimestele mingi teos ei meeldi, siis oli see nende jaoks kas
a) arusaamatu
b) liiga kerge.
seega suhtled sa lihtsalt valede inimestega..

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #22 : 25. Aprill, 2004, 21:18:32 »
Tsitaat: "creep"
naljakas...igas foorumis läheb raamatu teema sujuvalt üle vaidluseks selle üle, kas coelho on hea või mitte.

ei. vaidlust ei ole veel tekkinud.
ma loodan jõuda huvitava diskussioonini.
punkt.

Artur

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #23 : 25. Aprill, 2004, 21:19:41 »
Tsitaat
Ise arvasin siis ja arvan ka praegu, et ta oskab näha inimesesse pea sama sügavalt kui jumal, mis muudabki tema loomingu kui mitte surematuks, siis vähemasti pikaealiseks, sest inimloomus on ju ääretult visa edenema.

Hehe, kaks asja.

võib-olla Dostojevski ongi Jumal. tead, kui keegi teab, kes on inimene, on see tema. või teadis. aga mulle pakub väga huvi teema, kes oli Dostojevski Jumal. olen näinud, et teda siin-seal ateistiks lahterdatakse, a tead, mulle tundub, et Tema jumal oli Headus :)

Artur

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #24 : 25. Aprill, 2004, 21:25:05 »
no kurat, olgu selle Remarque'iga kuidas on, aga Dostojevski varasemaid asju lihtsalt peab lugema! tegelikult ma tunnen jubedalt palju lahedaid ja tarku inimesi, aga tead, ka neile Dostojevski ei meeldi. ja mina olen siis see jobu, kes igal silmapilgul selle teemaga pinda käib.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #25 : 25. Aprill, 2004, 21:55:06 »
Tsitaat: "maia-liisa"
Tsitaat: "maf"
Tsitaat: "creep"

ei. vaidlust ei ole veel tekkinud.
ma loodan jõuda huvitava diskussioonini.
punkt.

a et lähebki igal pool selle üle vaidluseks? tore teada.
keegi kuskil kunagi ütles, et coelho on neile, kes piiblit ei taha lugeda, aga muinasjutte juba häbenevad lugeda.
või umbes nii, ma täpset sõnastust ei mäleta.
ma ei tea, kas hea v mitte, mulle jätab liiga lapsiku mulje.
elu ainsaks läbiloetud raamatuks täitsa sobiv ju. aga .. ikkagi.
muide, täitsa huvitav, et selle alkeemiku-stoori on peet vallak juba kunagi ammu ära kirjutanud, tahkuranna korvipunujast siimust :)

mina ei häbene muinasjutte lugeda.
ja ka lasteraamatuid mitte. ma lugesin just üle "pipi pikksuk" ja leidsin nii mõnegi olulise poindi.

"alkeemik".. lapsik.. las ma arvan- seda on sinu jaoks ka väike prints? ja "elu ainsaks läbiloetud raamatuks" ei jää see enamikul lugenutest kohe kindlasti mitte.

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #26 : 25. Aprill, 2004, 23:59:24 »
Oehh... See Coeljo siis.
Muud vast polegi kui see, et tasub oma nina väljas hoida igasugustest Eesti kirjastajate ja Hakkajate Noorte yhisprojektidest, kus keegi kellegagi koos fotole kipub jne. Pinnapealne minust on lasta sellel, kelle käes ma kirjaniku raamatuid näen ja, kes nendest trendi taob mõjutada oma arvamust negatiivse poole, tean tean... Aga siiski. Vastik lõhn on kyljes.

Kummaline, miks näiteks "American Psycho" ei ole Eestis trendiks taotud aga "Alkemist" on. Yks on teisest ikka veidi etem. Mõlemad on uue aja trendid.

Vestlused kirjandusest kipuvad sellepärast Coeljo-teemalisteks, et tema kulul julgeb veel arvamust avaldada. Kunagi ilmselt istusid noored keldrikorrustel koos, jõid teed, tegid suitsu ja rääkisid "Kurat see Remarque on kõik yks suur mull. Aga KURADI hea nimi on mehel kyll, nii palju ma talle annan..." (irooniline naer, suitsupahvakas, nõustuvad noogutused).

Dostojevskit ymbritseb nii suur puutumatuse aura, et päris palju läheb yhel tavalisel netist-allalaetud-muusika-rämpstoidu-matrixi-sõrmuste-isanda-inimesel ettevõtmist ja julgust, et see hirmuäratav "Idioot" sealt riiulilt yles võtta. Selles mõttes on kirjanduskriitika ja yldkultuurilised Tõed a la "Beethoven oli geenius" keeranud nn. "uuele" põlvkonnale yhe paraja käna kokku.
Keegi ei julge tänu sellele tõsiduse aurale lugedagi neid asju.
"A classic is something everybody wishes to HAVE read but nobody wishes to READ" - Twain.
Suur oli minu yllatus, pean tõdema, kui Hemingway osutus hoopis cool`iks, kohati ?ovinistikuks ja mõnusalt paatoslikuks, nagu mõne sõbra alkoholilembeline isa oleks kirjutanud. Või kui Nabukov osutus hoopis eriskummaliseks pervoks, kelle huumor, minust ja mui semudest viiskymmend (või oli veidi rohkem) aastat varem tuli koduiselt tuttav ette.

Aga kust kurat mina, kirjanduse koha pealt täiesti võhiklik sell peaksin seda ette nägema kõige selle tumeda aura alt.
Niipalju pean kyll nentima, et Hesse ja Dostojevski (neid varajasi asju pole lugenud) kisuvad minu jaoks kuidagi painavaks ära.

Suur on ka see traagika, et kõik see VÄÄRT kirjandus (mitte klassika), millest meietaolised noored vaimustuvad ja inspiratsiooni ammutavad on enamalt jaolt post WWII. Vahest tundub väga hirmutav paljude "väärtkirjanike" peidetud poliitilisus (holokaust-nobeli-preemia-laureaat-stiilis).

Võitjate maailm.

P.S. Selle mõtteavaldusega võib yldiselt põrandat pyhkida kyll, kui kellegil isu on - siinkohal pean vajalikuks välja tuua see, et ma ei pea ennast suuremat sorti teadjameheks ja ylalseisev on lihtsalt minu pinnapealne, poolemotsionaalne arvamusehägu.
The Scene is Dead.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #27 : 26. Aprill, 2004, 00:08:46 »
soh. ega see postitus nüüd väga hull polnudki. võin julgelt öelda, et oled palju võikamaid asju kokku keeranud :twisted:  

mis puutub coelho "alkeemikusse" ja ellise "ameerika psühhopaati" siis no tore telemast küll - nad ei ole just kõige sarnasemad teosed. nii sisult kui väljanägemised. ja nii kurb kui see ka pole, paljusid võib-olla hirmutabki just see 400-500 leheküljeline "psühho" kogus, mis ei tõota just eriti kerget lugemist. samas kui "alkeemik" on lühike ja palju lihtsamini omandatav.

"uue aja trendidest" rääkides, siis ma ootan huviga, kuni saan kätte eugenidese "middlesexi". on vahest keegu juba seda lugenud?

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #28 : 26. Aprill, 2004, 00:19:38 »
kurvitsale aitäh.
sain põhjenduse. nüüd olen rahul.

Artur

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #29 : 26. Aprill, 2004, 00:27:11 »
Oh ma ei saa lihtsalt mainimata jätta, et maailma vingeimad muusikud ja kirjanikud on seotud just Peterburi linnaga! Räigelt subjektiivne avaldus, aga pidin selle välja ütlema.