Autor Teema: Raamatud  (Loetud 69425 korda)

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #30 : 26. Aprill, 2004, 06:59:10 »
Tsitaat: "Artur"
Oh ma ei saa lihtsalt mainimata jätta, et maailma vingeimad muusikud ja kirjanikud on seotud just Peterburi linnaga! Räigelt subjektiivne avaldus, aga pidin selle välja ütlema.

tshaikovski ja prokofjev. dostojevski ja.. puškin?
 :roll:

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #31 : 26. Aprill, 2004, 09:59:02 »
Tsitaat: "maf"

koomikutest rääkides ;) no hard feelings i hope
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

Seregon

• Paljusõnaline
  • art is resistance
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #32 : 26. Aprill, 2004, 12:05:29 »
Mart Juur ütles Tamjärve kohta midagi sellist, et kui inimene loeb vähe, siis võibki mingi suvaline raamat tal katuse pealt ära sõita -  oli normaalne pankur, nüüd ehitas kooli, ehitab kiriku, varsti astub ilmselt kloostrisse.

Tsitaat
Hõimupealikud istusid poolringis telgi tagaosas, nõjatudes rikkalikult kaunistatud siidpatjadele. Teenrid käisid ringi hõbekandikutega, mis olid täis vürtsi ja teed. Teised hoolitsesid jälle selle eest, et vesipiibud ära ei kustuks. Ruum oli täis magusat piibulõhna.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #33 : 26. Aprill, 2004, 16:01:16 »
Tsitaat: "francis"

koomikutest rääkides ;) no hard feelings i hope

ei.. ei mingeid kõvasid tundeid.

ma lihtsalt ei salli puškinit. selles oli asja iva.
..ei üritanud olla koomiline, kui aus olla.. votnii.

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #34 : 26. Aprill, 2004, 16:24:58 »
Tsitaat: "misfit creep"
soh. ega see postitus nüüd väga hull polnudki. võin julgelt öelda, et oled palju võikamaid asju kokku keeranud :twisted:  

Nojah, eks ma proovin aga alati ei tule välja. Võigas, ma mõtlen. Aga jah - see, et sinu arvates minu postitus väga hull ei olnud on hästi tore!

Tsitaat: "misfit creep"
mis puutub coelho "alkeemikusse" ja ellise "ameerika psühhopaati" siis no tore telemast küll - nad ei ole just kõige sarnasemad teosed. nii sisult kui väljanägemised.

Ma pidasin silmas rohkem myyginumbreid, seda aega, millal nad suurel säraval välismaal popiks said jne - asju, mis Eesti kirjastusi kottima peaksid. Pole tõmmanudki nendne vahel zhanrilisi paralleele. Rohkem selles mõttes, et mis kirjanik järgmisena Eestis yles haipida nagu seda Coeljo puhul kahtlemata tehti. Loll kysimus, aga on see psyhho yldse eesti keeles ilmunud? Mind hämmastas mõneti sinu eesti keelne raamatupealkiri.

ma lihtsalt ei salli pushkinit. selles oli asja iva.

Ma ka ei salli Pushkinit. Ma ei kujuta ette, kuidas keegi suudaks teda sallida pärast sellist vene keele õpetajat nagu mul oli. Legendaarne Alma Lahe marmorist pu?kinikujukene silme ees virvendamas, suur, tyhi pea, jalad värisevad. Klassi ees. Alma Lahe vihane pilk. Pushkini suursugune larhv. Neelatus: "V tshuzhbinje svjata nabludaju - radnoi obõtshnõi starinu... starinaa... Vabandust, kas ma võin uuesti alustada?"

:D [/quote]
The Scene is Dead.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #35 : 26. Aprill, 2004, 16:36:56 »
Tsitaat: "Kurvits"

ma lihtsalt ei salli pushkinit. selles oli asja iva.

Ma ka ei salli Pushkinit. Ma ei kujuta ette, kuidas keegi suudaks teda sallida pärast sellist vene keele õpetajat nagu mul oli. Legendaarne Alma Lahe marmorist pu?kinikujukene silme ees virvendamas, suur, tyhi pea, jalad värisevad. Klassi ees. Alma Lahe vihane pilk. Pushkini suursugune larhv. Neelatus: "V tshuzhbinje svjata nabludaju - radnoi obõtshnõi starinu... starinaa... Vabandust, kas ma võin uuesti alustada?"

mm. ma olen täiesti kindel, et Linda Tõnnovist karmikäelisemat vene keele õpetajat ei leidunud.. ja "Tatjana kirja" ei õppinud ma lõpuni pähe. jonnisin. ja nüüd on ehk isegi kahju. aga mis sa teed, kui sulle tunnist tundi käiakse pinda jutuga: "Nu, tvajaa atjets russkii. Kak eta moožet bõtt, što tõ nje ljuubišj russkava jazõkaa???" ja suured silmad, ärritusest värisev lõualott (värisevate kätega kirjutatud kahest rääkimata) ning lakkamatult hoovav higihais sinna juurde.. oeh.

aga minu puškinivimm lähtub siiski teosest "Jevgeni Onegin". no andke andeks.. aga ma ei armasta imalaid teoseid.
jälgin end ümbritsevaid inimesi, vaatan seebikaid, loen puškinit.. mingit vahet ei ole!

Lenka

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #36 : 26. Aprill, 2004, 16:40:02 »
Oh jah, häid raamatuid on jube palju.
Mul käib asi nii, et mõni kuu ahmin raamatuid nagu õhku, teinekord aga ei loe midagi nädalaid, isegi ajalehti mitte.

Richard Brauhtigani Arbuusisuhkrus -
olen vähemalt 10 korda lugenud ja loen kindlasti veel.
Teine raamat, mida pidevalt vajan on Rabindranath Tagore Aednik.
Kunagi avaldas sügavat mõju Peeter Sauteri Indigo. Ja
loomulikult Andres Ehini luuletused väga võimsad.
olen siin varem olnud

poison_girl

• Külaline
Raamatud
« Vastus #37 : 26. Aprill, 2004, 16:43:06 »

jälgin end ümbritsevaid inimesi, vaatan seebikaid, loen puškinit.. mingit vahet ei ole!

Mmhm,Puškin=vana aja seep.Imalam kui seep isegi.

jack

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #38 : 26. Aprill, 2004, 16:53:32 »
Tsitaat: "Kurvits"
Loll kysimus, aga on see psyhho yldse eesti keeles ilmunud?  

on küll, aga mitte just parimas võimalikus tõlkes. (ok,ok, tõlkija kallal virisemine on tegelikult maotu, kui ta pole tõesti mingi valusa kala maha keeranud.) aga jah, ei saaks just öelda, et eriti paljud inimesed sellest raamatust eestis miskit teavad. eks ta ole - inimesed ei vaata tihti kohustuslikust kirjandusest kaugemale ja ka edasine maitse jääb selle poolt välja kujundatud (klassikalisse) piiresse.
small blue absence

girl_from_Mars

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
Raamatud
« Vastus #39 : 26. Aprill, 2004, 16:56:03 »
Tsitaat
Loll kysimus, aga on see psyhho yldse eesti keeles ilmunud?

On küll ilmunud...http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?9177
Nõrganärvilistele ei soovita :wink:

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #40 : 26. Aprill, 2004, 16:56:48 »
ahjaa. luuletused ma unustasin ära..  :oops:

kareva. vaimustuse alge pärineb vanemalt vennalt. aga pärast seda, kui Linnateatri Mandragorat vaatamas-kuulamas käisin.. midagi temas ütleb mulle rohkem, kui mistahes romaan.

heiti talvik. suurepärane autor. kahjuks varastati ta parim kogu koos kõigi asjadega minu käest ära.. ma olen siiamaani vihane.

under. tema kuus sonetti. ilusaimad erootilise alatooniga luuletused. mulle meeldisid. (..mm.. naljakas, et under meestele peale ei lähe. miks?)

baudelaire. originaalkeeles. "raibe" on kõige rõvedam armastusluuletus. groteskne. armastan..

jaques prévert. originaalkeeles. puhas ilu..

liisi ojamaa. karl-martin sinijärv. merca (naine, kes kirjutab nagu mees). trubetsky.

*
teemast mööda, aga siiski..
muide. selle aasta keskkooliõpilaste esseevõistluse võitnud töö kirjutati mait vaigu ja aule loomingu põhjal..

freak of nature

• Kasutaja
    • MSN Messenger - kurjemkurjam@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Raamatud
« Vastus #41 : 26. Aprill, 2004, 16:59:52 »

baudelaire. originaalkeeles. "raibe" on kõige rõvedam armastusluuletus. groteskne. armastan..

just eile lugesin toda luuletust. oli küll suht rõve, aga hea. oi kui hea:)

baudelaire'l pole üldse suurt viga. mul on "kurja õied" pooleli.
every time i eat vegetables it makes me think of you.

Artur

• Külaline
Raamatud
« Vastus #42 : 26. Aprill, 2004, 17:25:56 »
Pean tunnistama, et ma ei loe üldse luulet. Pole kunagi lugenud, ei hakka ka.

Eriti seda nii-öelda klassikat. Igasugused Underid, Suitsud jätavad nii esteetliku mulje. Heiti Talvik ja Juhan Viiding on tõesti lahedad, eriti Viiding. Viidingut tuleb lihtsalt uskuda, hehe, nagu Tsoidki.
Eesti punkluule ka muidugi. Ja Juhan Liivil oli üks võimas luuletus: "Eile nägin ma Eestimaad", millele Ruja eduka paroodia tegi.

Ja Pushkin. Ei salli teda ka mina. Kunagi käisin Pushkini luulekonkursil ja sain teise koha, kusjuures luuletus on siiamaani peas.

maf

• Külaline
Raamatud
« Vastus #43 : 26. Aprill, 2004, 17:29:30 »
Tsitaat: "Artur"
Ja Juhan Liivil oli üks võimas luuletus: "Eile nägin ma Eestimaad", millele Ruja eduka paroodia tegi.

ei olnud paroodia.
viidingu luuletus oli sügavalt ühiskonnakriitiline. sama võib öelda ka ruja variandi kohta..

Artur

• Külaline
Raamatud
« Vastus #44 : 26. Aprill, 2004, 17:34:16 »
See oli ju siiski Liivi luuletus!