Autor Teema: Ruja, Urmas Alender  (Loetud 11299 korda)

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #15 : 24. Mai, 2004, 22:18:54 »
RUJA-l on palju häid lugusid, lihtsalt Alenderi asjad puudutavad enamasti kuidagi sügavamalt. Minu puhul on see nii.

Artur

• Külaline
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #16 : 25. Mai, 2004, 01:41:25 »
"Nii vaikseks kõik on jäänud" on Rannapi lugu.

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #17 : 25. Mai, 2004, 15:06:08 »
Jah, ja väga hea lugu, eriti esimene lindistus. Ning see pole Rannapil sugugi ainus hea lugu, neid on rohkesti.

Level

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • Untitled
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #18 : 25. Mai, 2004, 17:38:20 »
Alendri soolo meeldib mulle rohkem. Ta käsitles kitarri nagu itaallane:). Rujal on muidugi häid lugusid, kuid Alendril endal leidub neid rohkem:). /me on eriti uhke "Kohtumine Albertiga" duubel kogumiku üle.
"Drop the coffee!" - Jack Bauer

skroman

• Kasutaja
    • MSN Messenger - kalevipoeg2004@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #19 : 09. Juuli, 2004, 15:00:28 »
ei vaidle vastu et alender rujast nagu paremini kõlab aga siin ei maksaks alahinnata ka fakti et alender suri uppudes ruja mitte ja surnud hinged on ikka teatud aja hinnas..
jääb mulle mu pime viha

Level

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • Untitled
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #20 : 09. Juuli, 2004, 17:13:20 »
Surnud hinged? Ma olin siis nii väike veel. Generatsioonid kasvavad peale. Lõpetage palun see möla ära, et "kus te siis olite, kui ta elus oli". See ajab suht närvi juba.
"Drop the coffee!" - Jack Bauer

maf

• Külaline
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #21 : 10. Juuli, 2004, 00:11:01 »
Tsitaat: "Level"
Surnud hinged? Ma olin siis nii väike veel. Generatsioonid kasvavad peale. Lõpetage palun see möla ära, et "kus te siis olite, kui ta elus oli". See ajab suht närvi juba.

ja minu arvates panid sa oma kommentaariga mööda.

jyri

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #22 : 10. Juuli, 2004, 01:14:42 »
minu arust ei pannud, kuna olen ise samasugune. kui alender elus oli olin liiga väike et midagi sellest mõista. noorem põlvkond lihtsalt :roll:
Küsi vanalt mehelt, ta on rohkem näinud.

Artur

• Külaline
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #23 : 10. Juuli, 2004, 08:41:15 »
Varalahkunud rockikangelasi ymbritseb alati mingi eriline aura..
Morrison, Drake, Lennon, Cobain, Bolan.. Bob Marley.. Tsoi, Baslachev.. jne.
Alenderit mina niivõrd ikoonmuusikuna-geeniusena, poeedina ei näegi.. pigem oli tal lihtsalt vaimustav hääl ning suurepärane oskus laulu sõnumit edasi anda.. see surnud hingede teema nagu ei kehtiks tema kohta.. samas on laulud, nagu "kui mind enam ei ole" ja "teisel pool vett", Alenderi kultusstaatusele kaasa aidanud.. arusaadavatel põhjustel.. a Alenderi puhul ei ole minu arust tegu sellise Jumala-muusikuga.. eesti rahvas ei ole selle tekkimiseks mitte liiga väike, vaid lihtsalt liiga igav, emotsioonideta ja ebasobiv..

skroman

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #24 : 10. Juuli, 2004, 19:56:29 »
ma ikkagi jään oma arvamuse juurde et alender ikka on sihuke varalahkunud rockstaari eesti kodustatud varjant. sest ega muidu ei ostetaks ta plaatidest ju lette praegu tyhjaks,kuna enne ta surma välja antud plaat hingelind ei kottinud toona kedagi. muidugi peaks mainima et see kogu mystika ta ymber on päris osavasti tekitatud,  väidetakse et ta ju laulis nii paljudes oma lauludes meres. jah laulis kyll aga paraku ju ei ole need mere laulud tema sulest pärinevate sõnumitega-pigem ikka üdi, runnel, osila, luik ,rimmel ja nii edasi.. selge üle müstifitseerimine.. ahjaa selle surnud hingede jutule lisades siis veel et ega see peale surma kuulsaks saamisevärk ainult rockstaaride puhulkehti -nyyd pidid ka arderi raamatud hoobilt hinda tõusnud olema...
jääb mulle mu pime viha

skroman

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
levelile
« Vastus #25 : 10. Juuli, 2004, 19:59:20 »
usu mind ma tõesti ei tahtnud mingit sihukest juttu ajada et kus te olite siis.. ei ei tahtnud tõesti nii et sa ikka teemast mööda laiatasid . vabandust kui end sitalt väljendasin ja sind eksiteele viisin
jääb mulle mu pime viha

ANdrus

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Ruja, Urmas Alender
« Vastus #26 : 11. Juuli, 2004, 11:51:23 »
Tsitaat
ma ikkagi jään oma arvamuse juurde et alender ikka on sihuke varalahkunud rockstaari eesti kodustatud varjant. sest ega muidu ei ostetaks ta plaatidest ju lette praegu tyhjaks,kuna enne ta surma välja antud plaat hingelind ei kottinud toona kedagi. muidugi peaks mainima et see kogu mystika ta ymber on päris osavasti tekitatud, väidetakse et ta ju laulis nii paljudes oma lauludes meres. jah laulis kyll aga paraku ju ei ole need mere laulud tema sulest pärinevate sõnumitega-pigem ikka üdi, runnel, osila, luik ,rimmel ja nii edasi.. selge üle müstifitseerimine.. ahjaa selle surnud hingede jutule lisades siis veel et ega see peale surma kuulsaks saamisevärk ainult rockstaaride puhulkehti -nyyd pidid ka arderi raamatud hoobilt hinda tõusnud olema...

Alendrit mina kuulan kuna meeldib ei midagi muud. Meeldib lihtsalt rohkem kui Ruja. Ja vaevalt nüüd "Hingelind" kedagi ei kottind. Ja millal toona(ei kottinud)? Hingelind anti ka välja ju '94.
Ma neist mere näidetest ja muust müstikast midagi ei tea, et jah las olla. Muusika ja laulud on head ja see loeb. Igatahes minu austust inimese vastu sa oma jutuga ei vähenda.
Yes we can dance, but can we boogie?

kikuriinu

• Külaline
Re: Ruja, Urmas Alender
« Vastus #27 : 30. September, 2006, 18:35:15 »
Ruja puhul meeldiski mulle peamiselt just Alendri karismaatiline isiksus ning teatraalsus nii laval kui muusikas - ilma selleta poleks Ruja see, mis ta on. Ning tõenäoliselt need omadused andsid Alendri soololauludele sellise hingelisuse, sest ta tunnetas, mida laulis, oskas nagu laulu sisse minna.

ja ongi 12 aastat juba Alendri surmast.. siiani masendav!

mõra

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #28 : 03. Oktoober, 2006, 21:08:23 »
Alender on ka minu jaoks üks lemmik. Ja just tema oskus panna kuulama, mõistma, tundma ja kaasa tundma. Kuigi enamik laule tõesti pole tema kirjutatud sõnadega, siis suhtus ta kõigisse neisse nagu osakestesse endast, ja vähemat ma ei ootagi muusikult, kes julgeb ennast nii kutsuda.

Temast ja merest veel nii palju, et üks tema enda sõnadega lugudest, "Mere laul", on ikka tõesti tõesti hea, räägib ka laevahukust ja uppumissurmast, kui keegi veel ei teadnud.

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
« Vastus #29 : 06. Oktoober, 2006, 00:50:34 »
Varalahkunud rockikangelasi ymbritseb alati mingi eriline aura..
Morrison, Drake, Lennon, Cobain, Bolan.. Bob Marley.. Tsoi, Baslachev.. jne.

jah. just. ja Johnny Cash ja Roy Orbison ja Frangid Sinatra ja Zappa ja teisedki
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.