Autor Teema: Suur Filmiöö 2004  (Loetud 8666 korda)

Level

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • Untitled
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« : 28. November, 2004, 15:34:42 »
Keegi vaatas? Ise juhtusin vaatama kuskil ajavahemikus 3-6.
Lemmikuks jäi too dokk HIV'ist.
Mõni asi oli nii haige (heas mõttes ikka).
Väga huvitav öö oli.
"Drop the coffee!" - Jack Bauer

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #1 : 28. November, 2004, 20:58:02 »
Huvitav? Huvitav? Huvitav kuidas küll?

See mida mina nägin 23-03 oli kõik see sitt. Paar helget hetke oli, aga ma ei saa aru, mida seal Video õppetoolis tehakse. Igatahes visuaalset väljendusoskust küll ei õpetata.

Kui ikka autoril endal puudub igasugune arusaam, mida ta teinud on, siis kuidas saab ta üldse midagi teha või julgeb oma ebapädevust üldse uhkusega tunnistada.

In my fucking opinion on nad seal Pedas kõik kuradi diletandid... eluaegsed tudengifilmide autorid.

Pluss plagiaadia eri-auhind sellele, kes tegi doki "eesti noorest". Urmas e. Liiv? Anyone?

Igatahes oli mul enamus aega sellest 4 raisatust tunnist piinlik... kahju, et see teleshop ei ole... küsiks oma raisatud aja tagasi.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #2 : 29. November, 2004, 19:25:28 »
aitäh. aitäh. aitäh.

tähendab kes ei tea siis sain kah see aasta filmi õppima pedasse
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #3 : 29. November, 2004, 19:53:25 »
Tsitaat: "misfit creep"
aitäh. aitäh. aitäh.

tähendab kes ei tea siis sain kah see aasta filmi õppima pedasse

EDU!!!

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #4 : 29. November, 2004, 19:58:31 »
hehee

Misfit... sinu filme ju ei olnud seal... või oli... Igatahes ma ei näinud midagi, mis viitaks sinule ja senikaua ei oma ma küll ei head ega halba arvamust, kuni mul õnn on midagi ka näha.

Ainult väike soovitus: vaatajat ei koti autori maailmavalu, kui see talle arusaamatult ja valedes sümbolites ette näidatakse.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

reebus

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #5 : 30. November, 2004, 15:31:36 »
Tsitaat: "francis"
hehee
...
Ainult väike soovitus: vaatajat ei koti autori maailmavalu, kui see talle arusaamatult ja valedes sümbolites ette näidatakse.

Tüüpiline oma mätta otsast vaatamine.
Autor ei peagi püüdma igale konkreetsele vaatajale end arusaadavaks teha. Ei ole olemas universaalset retsepti. Väga palju sõltub vaataja enda hingeseisundist, kuidas ta antud hetkel midagi mõistab.
Olen ka lugenud küll ja küll raamatuid eri ajajärkudel ja iga kord saanud sealt ridade vahelt endale midagi uut. Raamatute all ei pea ma silmas seiklusjutte maalt ja merelt või bullerby lapsi.

See ei olnud konkreetselt sulle, Francis, vaid nii üleüldiselt. Sinu kottimine või mittekottimine lihtsalt vallandas selle purske :)
irrelevant, irresistant, intolerant

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #6 : 30. November, 2004, 16:09:13 »
Reebus: Me räägime siinkohal mööda... sa räägid mingilgi mööral arusaamisest, aga kui autori märksüsteem on vaatajale täiesti võõras, ei saa  sellest ju keegi peale tema aru saada. See on sama kui ajalehti kirjutataks hieroglüüfides, kuigi meil on alfabeet ja oma märksüsteem.

Aga miks on nii, et mujal maade noored filmitegijad saavad hakkama töödega, mille suhtes mul selles kategoorias pretensioone pole. Eile vaatasin Sleepwalkersil mõningaid ja olgem ausad... visuaalsete kujundite mõistmine polnud mul raske...  Filmikeel on ju kõvasti lihtsam, kui rääkimine, sest igaüks mõistab pilte, kui keeled enam ei toimi.

Tuletades meelde lapsepõlve, kui ma inglise keelt ei osanud... või isegi soome keelt mitte, siis ma ikkagi sain aru pildirea liikumisest ja suutsin aru saada, miks ühele tegevusele järgneb teine. Aga vaadates filmiööl olnud filme, siis ma ei osand pooltel midagi oodata, sest ma ei mõistnud seda keelt. Ja see on autori süü.

Ja see visioonitus, mis katkuna Peda õpilaste seas levib, on südant pahaks ajav.

"Ma tegin selle filmi 2 päevaga. Pühapäeva õhtul istusin maha, kirjutasin ruttu mingi stsenaariumi, järgmine päev läksime filmisime ja siis monteerisime 27 tundi järjest ja lõpuks jõudsime napilt selle viia mingile jõulufestivalile."

Fuck! Ega sa festivalide pärast filme tee... kõigepealt võiks midagi öelda olla, muidu ongi tulemuseks Maire Aunaste kaameramees ja dok.filmi rezisöör... sest seal ei pea pead märgiliste tähendustega vaevama... lihtsalt filmi!

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #7 : 30. November, 2004, 18:23:42 »
Tsitaat: "francis"

Ja see visioonitus, mis katkuna Peda õpilaste seas levib, on südant pahaks ajav.

Aamen.

Vaatasin seda filmiööd ja kurat, tõesti - syda läks pahaks. Absoluutselt mitte YKSKI asi ei andnud lootust, et sellelt vennalt yks päev midagi normaalset tuleks. Äkki oli probleem selles, et kohutava igavuse peletamiseks vaatasin vahele "Irreversable`i" ja yhtteist veel, mille ees terve see ettevõtmine kuidagi veel lootusetumana tundus.

Ei, ausalt - mida need vennad seal FILMI KOOLIS hommikuks söövad, et see neil igasuguse nägemuse ja kontseptualismi nulliks tõmbab, ma ei tea... Ei saa asju teha lihtsalt niisama, tegemise pärast nagu see yleyldine mentaliteet siin maal on. Ei tea, kas poistele kirjutatakse esimesel päeval tahvlile:" vahet pole, peaasi, et PULLI saaks!"...

Seda niismama, lahmimise mõttes.
Analyytilisemalt peaks vist algatuseks välja tooma asjaolu, et filmi ei saa teha kahe-kolmekesi. Yhe mehe igav nägemus katab kõik ära. Kui rezhissöör kasvõi kirjutab stsenaariumi siis amatöörfilmi-maailmas on see märk lähenevast igavusefestarist. Film peab endas ikkagi peitma paljude inimeste tööd ja interpretatsioone yksteise erinevatest nägemustest.
The Scene is Dead.

skroman

• Kasutaja
    • MSN Messenger - kalevipoeg2004@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #8 : 30. November, 2004, 19:14:16 »
jah aga parimad filmid ongi need just millel on idee ja mille tegemisel ka tegijad pulli saavad  ja kui juba pulli saab siis miks seda ei näidatud vaatajatele et näe kurat meil sai sihukest pulli et naerma ajab. äkki mul oleks ka vaatajana pulli saanud! polekski magama kukkunud! aga ei isegi oma sitane nali oli vaja endale hoida!!
jääb mulle mu pime viha

Liina

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - liina11@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #9 : 30. November, 2004, 20:28:40 »
ma tahtsin hakata siin praegu vastu vaidlema, et nii hull ju ka ei olnud. aga ega ta vist väga ilus ka ei olnud. enamiku filmide järel oli küll tunne, et ... erm ... nojahh, et ... iseenesest ju, et ... erm ... ja siis vaatasime üksteisele otsa ja lootsime, et äkki teine on nüüd midagi aru saanud. üldiselt väljendasid inimeste näod ühesugust arusaamatust.

oli siiski kaks filmi, mis mulle meeldisid, aga need jäid juba meelde tartus toimunud tudengifilmi ajal. ja pingutama ka ei hakka, et rohkem meelde tuletada, kui ei tule siis ei tule ...

oleks ju tore, kui just tudengifilmides oleks uusi ja huvitavaid ideid. kuidagi vähe oli teisi, enamik paistis olevat justkui kohustuslikus korras tehtud koolitööna. viimane ei tohiks ju siiski välistada idee kui sellise olemasolu ...  :roll:

Inzk

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #10 : 30. November, 2004, 21:45:11 »
Tsitaat: "Liina"
enamik paistis olevat justkui kohustuslikus korras tehtud koolitööna. viimane ei tohiks ju siiski välistada idee kui sellise olemasolu ...  :roll:

Huvi puudumine - seda kohtab palju ju ükskõik, kus: kas siis põhi-, kesk-, või ülikoolis.
Ma olen kindel, et inimestel ON ideid olenemata sellest, kas nad PEAVAD midagi tegema või teevad seda vabal tahtel...lihtsalt ei viitsita süveneda ning võetakse esimene ettejuhtuv teema, ülesanne jne ette.
Kahju sellest tegelikult, eriti filmivaldkonnas, kuna Eestis on headest filmitegijatest vajaka.

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #11 : 30. November, 2004, 21:46:12 »
jah. minu filme veel seekord ei olnud. nagu telekatki, et teada täpselt millistest käkerdistest jutt käib. kuid kujutan ette.

ohh. eks ma pea siis hakkama seda eesti filmi uueks looma  :wink:
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #12 : 02. Detsember, 2004, 11:41:41 »
oi kurat!
ma teeks ikka sellise filmi, mis kogu maailmal jalad alt lööks ja katuse sõitma paneks.
ma teeks sellise filmi, mis samal ajal võidaks kõik festivalid pika puuga ning teeniks kõigis maailma kinodes miljoneid.
ma teeks sellise filmi, mida vaadates kõik absoluutselt kõigest aru saaksid, mõistaksid mind ja minu filmi, minu ideed ja minu tegelasi.
ma teeks nii kõva filmi, mis kõik ülejäänud maailma filmitegijad hoobilt paika paneks ja neil poleks enam kunagi tahtmist filmi teha.
ma teeks sellise filmi, mille peale ükskõik milline kriitik hõljuks pilvedes ja lihtsalt ei suudaks ühtegi negatiivset märkust välja öelda.
ma teeks ikka nii retsi filmi, et täitsa lõpp!
sest ma olen lihtsalt nii hea mees ja kõik ülejäänud on täielik pask.
kust ma seda tean? sest mu sõbrad imetlevad mind ja ema teeb hommikul pai.
made by the masses
for the masses

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • Vaata kasutajat
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #13 : 02. Detsember, 2004, 12:24:53 »
aga miks sa ei tee siis?  :roll:

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
Suur Filmiöö 2004
« Vastus #14 : 03. Detsember, 2004, 01:08:26 »
appi kui nutune, aga ma pean seda siis ütlema:
no täpselt, miks sa ei tee siis  :?:
made by the masses