Autor Teema: 09.01.05. YLE2: 22:35 Raumanmeri 2004: Apulanta  (Loetud 4745 korda)

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
09.01.05. YLE2: 22:35 Raumanmeri 2004: Apulanta
« : 09. Jaanuar, 2005, 19:50:57 »
Ei muud kui, et, huvilised, vaadake. Ise olen seni vaadanud samal üritusel üles astunud Dingo ja Yö esinemiste salvestusi ja nähtuga ülimalt rahule jäänud. Loodetavasti pakub ka Apulanta hea elamuse.

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Re: 09.01.05. YLE2: 22:35 Raumanmeri 2004: Apulanta
« Vastus #1 : 09. Jaanuar, 2005, 20:06:01 »
Tsitaat: "leeviland"
Ei muud kui, et, huvilised, vaadake. Ise olen seni vaadanud samal üritusel üles astunud Dingo ja Yö esinemiste salvestusi ja nähtuga ülimalt rahule jäänud. Loodetavasti pakub ka Apulanta hea elamuse.

Ise olen Aplunanta mingites vabaõhu-festar-asjades suht pettunud aga samas... Yks nende endi saalikontsert valgete linade taustal jättis päris hea mulje. Lahe bänd muidu... Peaks vist vaatama.

Toivo on vain ensimmäinen askel tiellä pettymykseen.
The Scene is Dead.

leeviland

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Re: 09.01.05. YLE2: 22:35 Raumanmeri 2004: Apulanta
« Vastus #2 : 09. Jaanuar, 2005, 20:15:51 »
Tsitaat: "Kurvits"

Ise olen Aplunanta mingites vabaõhu-festar-asjades suht pettunud aga samas... Yks nende endi saalikontsert valgete linade taustal jättis päris hea mulje. Lahe bänd muidu... Peaks vist vaatama.

Toivo on vain ensimmäinen askel tiellä pettymykseen.

Ma mõni aasta tagsi Soomes elades juhtusin kuulama nende kontsertesinemist Radio Mafia vahendusel ja peab tõesti tunnistama, et plaadi peal kõlab bänd hoopis teisiti. Kusjuures, sedapuhku tähendab teisiti, et paremini. Minu jaoks. Aga, senised Ramanmere lived on kõikide bändide puhul hea mulje jätnud. V.a. Mamba, mis mulle muusikaliselt sugugi ei istu. Nad esinesid ka päevasel ajal paarisajapealise publiku ees. Tüüpiline enese mänguoskust imetlevate pillimeeste bänd, mil miskt sõnumit ega midagi pole.

Aga Apulanta salvestust vaatan kindlasti.

leeviland

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #3 : 10. Jaanuar, 2005, 00:28:28 »
Apulanta (Raumanmeri 2004)

Hiekka; Mitä kuuluu; Vasten mun kasvojani; Viivakoodit; Mitä vaan; Teit meistä kauniin;  Käännä se pois; Mato; Reunalla; Piiskaa - sen pituinen se.

Kui esimene lugu välja arvata, siis põhimõtteliselt oli tegemist kolmandikuga bändi kümnendale tegutsemisaastale pühendatud hitikogumikul Syitä ja seurauksia - 30 parasta live versioonis. Heli on Apulanna nõrk koht olnud alati ja nii kõlas bänd ka nüüd suht keldrilisena. Neil, kellele lood võõrad, oli kindlasti sõnadest aru saamisega raskusi. Mulle endale jäi arusaamatuks see vampiiri ja muu surma sümboolikaga taidlemine. Omal ajal nn Soome Nirvanana alustanud bänd on nüüd siis kenasti gothi vooluga kaasa läinud... Pisut tüütu seik ja põhjus, miks Apulantast kunagi ilmselt sellist päris oma rida ajavat bändi ei saa. Liiga moodsad on need kutid ses orkestris...  Kripeldama jäi ka see, et ei esitatud  ballaadi Ilona?, mis mulle endale üks lemmikuid ja mille kohta Merca kunagi pärast esmakuulamist väga tabavalt lausus, et tegu on soomlaste Termikaga. No parem on kui Termikas...:)

Lahe ja alati sümpaatne on aga bändi trummar Sipe, kelle esikplaadil laulis külalisena ka mu iidol Gösta Sundqvist.

Ei kahetse, et vaatasin.

Järgmine pühapäev siis Raumanmeri 2004 salvestuste sarjas Tehosekoitin. Kuum nimi Soome rockis ja meeldis vist Allan Vainolale.

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #4 : 10. Jaanuar, 2005, 08:41:57 »
Apulanta (Raumanmeri 2004)
Hiekka; Mitä kuuluu; Vasten mun kasvojani; Viivakoodit; Mitä vaan; Teit meistä kauniin;  Käännä se pois; Mato; Reunalla; Piiskaa - sen pituinen se.

Mõnusad lood, kahju et ei näinud aga mulle jääb mulje, et YLE laseb päris yihti neid laive - oli vist mingi pool aastat tagasi, kui ma seda enda oma kuulsin.

On kyll väga Terminaator, muuseas. Kohati kuidagi häirivalt tuhat-korda-kuuldud paatos-meloodiad, lood on alati yles ehitatud "rokkivale, huvitavale salmile", millele järgne "rokkiv paatos-refrään". Ja see hakkab närvidele käima. Aga samas on nende sõnades (mis muidugi oma pop-filosoofias tuletavad KA Terminaatorit meelde - kõik ei ole lehmapask, mis haiseb nagu sitt jne.) ka ehedamaid, sarkastilisi momente sees ja selle bändi suurimaks trumbiks peaksin ma hoopis nende professionaalseid, atmosfäärilisi ja lahedaid videosid, millest kodukandi poistel oleks palju õppida. "Odotusel" oli, nagu ma mäletan, eriti kena lumiste väljadega video. Ja "Käännna se pois" oli ka omaette meistriteos mudaga valgete riiete mäkerdamise vallas.

Imelik, miks see bänd Eestis kuulsam ei ole?
The Scene is Dead.

leeviland

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #5 : 10. Jaanuar, 2005, 19:39:32 »
Apulanta on kõigele vaatamata siiski väga hea pop-bänd. Ja ysna mõnusa poweriga iseenesest. Kuigi, jah, tekstid jäävad natuke lahjaks ja seda moevärki natuke liigselt juures, Siiski, tasub kuulata.