Recent Posts

Lehti: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Press / Mait Vaigu intervjuu Müürilehes Joanna Ellmanniga
« Viimane postitus Mait Vaik 14. Oktoober, 2012, 13:18:19 »
Räägime kirjandusest, elust, muusikast, ajast, ruumist, malest jne. Lk 32-33.

http://issuu.com/muurileht/docs/muurileht23_sugis2012
32
Keelepeks / Re: SUUR UUDIS
« Viimane postitus reebus 28. September, 2012, 14:57:12 »
Ma tegin ka eile suure avastuse ja avastasin, et minu foorumi konto on veel täitsa alles, kuigi pole siin juba aastaid käinud :)
Jah, täiesti konserveeritud olekus :D Muideks, kas sõna mumitseeritud on olemas?
Pigem mumifitseeritud. Kuulan praegu üle hulga aja (korralike) klappidega "Mustale merele" ja mis seal salata. Kas sõna perfektsionaalne on olemas? (perfektne oleks vaid selle alamhulk)
33
Propaganda / 4 ja 5. jaanuaril Tartus ja Tallinnas koos Cleaning Womeniga
« Viimane postitus Mait Vaik 26. September, 2012, 03:48:33 »
Sõpruse Puiestee ja Cleaning Women
4. jaanuaril Tartus, Rock n Roll klubis
5. jaanuaril Tallinnas Rock Cafes
34
Keelepeks / Re: SUUR UUDIS
« Viimane postitus Mait Vaik 26. September, 2012, 03:45:54 »
Ma tegin ka eile suure avastuse ja avastasin, et minu foorumi konto on veel täitsa alles, kuigi pole siin juba aastaid käinud :)
Jah, täiesti konserveeritud olekus :D Muideks, kas sõna mumitseeritud on olemas?
35
Muusikanurk / Re: John Stuart Mill
« Viimane postitus Neick 23. September, 2012, 10:33:49 »
http://johnstuartmill.eu/diskograafia.html - Hei, siit saad selle ja teisi ka :)

Suured-suured tänud!  ;)
36
Keelepeks / Re: SUUR UUDIS
« Viimane postitus Chillimar 21. September, 2012, 15:57:33 »
Ma tegin ka eile suure avastuse ja avastasin, et minu foorumi konto on veel täitsa alles, kuigi pole siin juba aastaid käinud :)
37
Press / Mait Vaigu intervjuu Delfis
« Viimane postitus Mait Vaik 26. August, 2012, 13:23:18 »
38
Press / Mait Vaigu intervjuu Laur Viirandiga ERR-is
« Viimane postitus Mait Vaik 26. August, 2012, 13:21:46 »
Muusik ja laulutekstide looja Mait Vaik esitles oma esimest luulekogu http://uudised.err.ee/index.php?06259881
39
Press / Märt Sepper "Kõigil on alati õigus" "Rahvuslikus Teataja" nr 7 (10)
« Viimane postitus Mait Vaik 18. August, 2012, 20:47:56 »
„Kõigil on alati õigus“

Mait Vaigu luule sügavus ja ainulaadne sihitus kõigile inimestele, olenemata east ja soost, näitab, et kirjutatud on südamest ja ülima aususega.

       „Kõigil on alati õigus“ on Mait Vaigu esmakogu, mis sisaldab luuletusi aastaist 1988-2012, mille on ka viisistanud sellised muusikalised kollektiivid nagu „Sõpruse Puiestee”, „Kosmikud”, „Metro Luminal”,  „Vennaskond”„Tuberkuloited”, jt.
       Luulekogu annab oma kogukuse, ainestiku ja emotsioonidega edasi ehedat eestlasele omast melanhoolsust, milles põimuvad uskumused, elu jätkumine ja surma kindel saabumine. Autori sihiks on tuua lugejat tagasi karmi reaalsuse juurde, seda muidugi ainult talle omase irooniaga, mis on veidi vürtsitatud morbiidsuse pipraga.
       Kuna luuletused on laulutekstideks teinud Eesti nn. depressiivroki bändid, millest Mait Vaik ise ka osa on võtnud, on mitmedki kogus olevad tekstid tuttavad paljudele noorsoo esindajatele. Nende seast võib välja sorteerida inimesed, kes loevad neid luuletusi ja kuulavad laule, sest meenutavad teismeea lõpu viimaseid vihaseid, kurblikke karjeid maailma poole. Seda kindlasti sellepärast, et luuletuste teemad on põimunud tänapäevaste eksistentsiaalsete probleemide ja mõtisklustega. „Ära rahuldu mu hing kodukülaga, ära hoia kinni mind iseendaga“, „Minu maailm on väike ja asju seal vähe“, „Pimedus, sulle pühendan palve“. Kuigi sentimentaalsust nõretab igast reast, on see ikkagi vajalik, et viia oma mõte selgelt ja kõlavalt lugeja ajusoppidesse.
       Mait Vaik on end oma esimese luulekoguga kinnitanud Eesti paremate luuletajate sekka, kelle hulka kuuluvad Juhan Liiv, Heiti Talvik, Ernst Enno, Marie Under jpt. Varieeruvus põletava armastuse, musta masenduse ja teatud sorti religioosse vaimuga annab ennast tunda ka Heiti Talviku luules, milles samuti on määrav koht alkoholil ja sigarettidel, ehk siis inimesele tihti vabastava, kuid kahjuliku toimega ainetel. Luules kindlasti metafooriline näide abist, mida vajatakse, et näha lootust. Selle kõige varal loob Mait Vaik ainuomase stiili, kus tänapäeva maailma kujutatakse üheainsa hetkena.
       Tema luuletustes ei ole esindatud valgust ja õnne, aga on lootus, et need saabuvad millalgi ja alati. Ka loodus ja linn on tähtsal kohal, kujutamaks peamõtet. Luuletused, kus temaatika seondub linnaga, on alati rõhutanud inimeste kahepalgelisust ja valesid, koos lunastuseootusega, aga loodust kirjeldab ta meile kui elu ja olemust, mis kutsumas headusele.
        Maailmas on mitut sorti luuletajaid. Ühed kirjutavad armastusest ja igatsusest, teised kurbusest ja allaandmisest, kuid Vaigule ei saa ühtegi sellist liigitust teha; see oleks liiga silmakirjalik. Tema luule sügavus ja ainulaadne sihitus kõigile inimestele, olenemata east ja soost, näitab, et kirjutatud on südamest ja ülima aususega. Nostalgia ja iseendaga seondamine on need sõnad, mis koheselt pähe hüppavad. Lapsepõlv ja esimesed tunded, kodu ja sealt lahkumine, rännakud – kõik see, mis iga inimest eluteel tabab, on kokku võetud selle kogumikuga, mis kindlasti on igale luulesõbrale parim lugemisvara.
       
MÄRT SEPPER
"Rahvuslikus Teataja" nr 7 (10)
40
Keelepeks / Re: SUUR UUDIS
« Viimane postitus Pronto 05. August, 2012, 15:42:48 »
Ma tõstsin foorumi uue arvuti peale. See peaks nüüd ka oluliselt kiirem olema.
Lehti: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10