Autor Teema: Kaks meest  (Loetud 24738 korda)

ago72

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« : 04. Mai, 2003, 13:36:58 »
Lugu "Kaks meest", mis kõlas "Pühapäevitaja" saates, näitab taas "Sõpruse Puiesteed"  "1905"-ga saavutatud headuses.
Kiitus Allan Vainolale, kui loo autorile. Natuke ootamatult ainult lõppes. oleks seda tahtnud pikemalt kuulata. ( no peab siis videosalvestust ikka taas ja taas üle vaatama ! )
Head nähtused lõpevad paraku ikka äkki ja ootamatult....

poison_girl

• Külaline
Kaks meest
« Vastus #1 : 04. Mai, 2003, 14:50:06 »
jaa..see oli hea lugu.mul ka alguses täitsa hämming tuli,et mida?!aga jah,jube hea.kahjuks unus videosse võtmata.kiitus kõigile!(

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #2 : 05. Mai, 2003, 15:21:22 »
ühinen eelpoolrääkinuiga. aga loo lõpp mulle meeldis. öeldakse ju ka, et pikk jut s*tt jutt. mõnus oli.
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

Hugo

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #3 : 05. Mai, 2003, 16:05:47 »
Tsitaat: "poison_girl"
jaa..see oli hea lugu.mul ka alguses täitsa hämming tuli,et mida?!aga jah,jube hea.kahjuks unus videosse võtmata.kiitus kõigile!(

Kuna lugu on juba avalikkuse ette käidud ja tõenäoliselt paljudel lindistatud, siis võiks selle ehk siia ka mp3-na üles panna? Nagu ka selle rongiloo. Oleks tore.

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #4 : 05. Mai, 2003, 18:54:01 »
Tsitaat
Kuna lugu on juba avalikkuse ette käidud ja tõenäoliselt paljudel lindistatud, siis võiks selle ehk siia ka mp3-na üles panna? Nagu ka selle rongiloo. Oleks tore.

Katsume lood lähipäevil üles riputada
Rebastele ju meeldib kui neid kütitakse

poison_girl

• Külaline
Kaks meest
« Vastus #5 : 05. Mai, 2003, 19:06:25 »
oh,siis on ju jälle midagi,mida oodata.internet on alles midagi! :roll:

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #6 : 07. Mai, 2003, 15:50:30 »
Nägin ka siis ära. Apelsini kaverit kyll poole pealt aga ega ma väga paljust vist ilma ei jäänud. Aga "Kaks Meest" oli hoopis teine rida. Kuigi mulle meeletult ei sympatiseeru Myrgi joon (olen kyll vähe lugenud - Kosmikute "Keskööd", Vennaskonna "Seda laulu mida me kõik teame" ja veidi muidu tekste ka) aga kurat, kus Vainola oskab!
Täiesti masendavalt hea! Tema viisides on see popp-sära ja esimese korraga muljet avaldav element, mida Spst-s Vaigul ei ole. Vaigu helilooming tuleb pikema aja peale välja ja ahkkab alles siis väga-väga meeldima ja sympatiseeruma (ja kummitama ka kusjuures) aga Vainola on iseenesest yliprofessionaalne poppmuusik!  :D  Vennaskonnaski oli näha, et ta t e a b, kuidas hitte teha... Tõesti rabavalt löövad viisid. Kahest Mehest veel niipalju, et saates mängis analoogsynt imeilusa efektiga, mis mani suu vett jooksma selle pilli järele...
The Scene is Dead.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #7 : 07. Mai, 2003, 15:52:58 »
ok. vainola on tõeasti hea. a ma arvan, et teda ei tohiks popmuusikuks nimetada, see jätab kuidagi halva maigu külge.
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

poison_girl

• Külaline
Kaks meest
« Vastus #8 : 07. Mai, 2003, 16:54:40 »
samas,muusik jääb muusikuks,olgu ta popp-rokk vms.kui muusik on hea,siis ..jahh,kunagi keelati mul siin Vainola kiitmine ära..et teisi peab ka kiitma.aga südames kiidan ikka Vainolat edasi.Myrgi tekstid on kuidagi üksluiseks läinud.mai tea..see eleegia vast oligi kõige kõige..(võib-olla sellepärast,et mul on sellega kohe selline isiklik..kuidas öelda..suhe..ähh mai tea,igatahes südamelähedaseim)hr.Mait Vaigu muusikalise loomingu kohta ei saa ka halba öelda.minu meelest on kõik hea ja väga kaasakiskuv.oleks endal ka selline anne nii head teksti kirjutada.kuidas see küll õnnestub?prrovin ja proovin,aga välja ei tule midagi :( aga noh, harjutamine teeb meistriks.minu meelest on kõik hea,mis kõrvale liiga ei tee.ja seda on eesti mastaabis suhtkoht vähe.aga ehk tuleb juurde (pidades silmas Sõprust)

ANdrus

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #9 : 07. Mai, 2003, 17:18:04 »
Tsitaat: "Kurvits"
Vaigu helilooming tuleb pikema aja peale välja ja ahkkab alles siis väga-väga meeldima ja sympatiseeruma (ja kummitama ka kusjuures)

Ei oleks päris nõus sinuga. Võib olla need paar lugu mis Vaigu kirjutatud sõpruse puiestee loomingus ei hakka kohe meeldima vaid vajavad kuulamist a kui kuulata Vennaskonna repetuaaris olevaid viise mis Vaik loonud pole küll sellist asja täheldada.
Yes we can dance, but can we boogie?

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #10 : 07. Mai, 2003, 18:41:30 »
Tsitaat: "misfit creep"
ok. vainola on tõeasti hea. a ma arvan, et teda ei tohiks popmuusikuks nimetada, see jätab kuidagi halva maigu külge.

Mispidi see poppmuusik siis halva maigu kylge jätabn? A-Ryhma laulu pärast või? Väga austusväärne on see, kui keegi suudab luua nii löövaid, meloodilisi viise, et neid võib kõrgetasemeliseks poprokiks nimetada. Popp ei ole sõimusõna. Ega Spst nyyd mingit rajut ROKKI ka ei tee, eksju...

Ja kui nyyd Vainola kuulsamat heliloomingut vaadata (Pille-Riin, Hyperboloid, 1905, Riia mu Arm) siis ei saaks nagu väita, et tegemist ei ole poppmuusikaga.

P.S. Ja kusjuures - hoidke oma poolehoiuavaldused koledamateks puhkudeks.. Pole midagi halba öelnud Vaigu heliloomingu kohta. Austan ja kuulan isegi aga, kui nyyd näiteks 7 Vaprat kontekstis asjale läheneda siis, ega "Kaotaja" või "Akna juuli" nyyd sellist lainet poleks löönud kyll. Meloodiad ja ylesehitused on esmapilgul raskesti jälgitavad.
The Scene is Dead.

misfit creep

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Kaks meest
« Vastus #11 : 08. Mai, 2003, 09:34:20 »
poppmuusik on sellepärast nii kole sõne, et selle alla kaäivad ka need kõik krdi lõhmused

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #12 : 08. Mai, 2003, 13:46:45 »
Ja rokkmuusikute alla käivad Tommy Lee, Fred Durst ja See Suure Tagumikuga Tyyp Man`o`War-ist. Hakkame yldistusi tegema või?
Pealegi on nende joonte paiknemine popi, popp-roki ja roki vahelt nii hämar, et alludes muusika kõige lihtsamale jaotussysteemile rokk-popp-jazz-klassika ja unustades pop-roki ebamäärase mõiste kaldub enamus minu lemmikmuusikast pigem popi kui roki alla.
The Scene is Dead.

blind

• Kasutaja
    • MSN Messenger - drunkdriver@hot.ee
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #13 : 08. Mai, 2003, 15:38:21 »
Kui nüüd hakata norima, siis kõige algelisem muusikajaotus on järgmine:
Rahvalikmuusika (folk)
jazz
klasikaline
rokk muusika
Seda pole mina hetkelistes meeltesegadustes väljamõelnud :wink:
Pop muusika on süntees nendest põhiliikidest. Nii vähemalt väidavad teadjad mehed.
Isiklikult arvan, et pop-muusikaks saab nimetada igat stiili muusikat, mis on populaarne, sellepärast ei peakski inimene uksi paugutama, küüsi närima ja pimedust kartma, kui teda pop muusikuks nimetatakse. Sellest nimest ju ei muutu ei muusika, ei sõnad :D
Teenage angst has paid off well, now I`m bored and old

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
Kaks meest
« Vastus #14 : 10. Mai, 2003, 14:16:36 »
Tsitaat: "blind"
sellepärast ei peakski inimene uksi paugutama, küüsi närima ja pimedust kartma, kui teda pop muusikuks nimetatakse. Sellest nimest ju ei muutu ei muusika, ei sõnad :D

Nõustun.
Tänan ka muusikateoreetilise valgustuse eest. Yks kysimus: kuhu siis hip-hop läheb? Ikka popi alla ju...  Ma pakun et see sinu poolt ylalnimetatud jaotus pärineb aegadest, kus popmuusika mitmekyolgsus ponud veel nii ekstreemselt väljendnunud. Tänapäeva muusikavoolud nagu hip-hop esitaad nõudmiose popi, kui eraldi stseeni jaoks, kuna nad on ilselgelt popkultuurist välja kasvanud...

Mis kõik on tegelikult täiesi alusetu lõualaiutus...   :D
The Scene is Dead.