Autor Teema: Jääks rahulikuks  (Loetud 27990 korda)

maf

• Külaline
Re: Jääks rahulikuks
« Vastus #15 : 28. Aprill, 2007, 03:32:20 »
asi on teada inimeste jaoks, kellel puudub mõtlemisvõime või kontakt erinevate meediakanalitega. see, kes tänaval möllab/möllas, on (vabandage sõnakasutust) puhas lumpen.

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #16 : 28. Aprill, 2007, 03:37:27 »
enesetsensuur
« Viimati muudetud: 26. Mai, 2007, 15:17:30 oopiumiingel »

maf

• Külaline
« Vastus #17 : 28. Aprill, 2007, 03:40:49 »
asi on teada inimeste jaoks, kellel puudub mõtlemisvõime või kontakt erinevate meediakanalitega.
pardon?
ise sa faking putsi üldistad ette & taha. neid möllab ka ikka tänaval kes aru saab toimunust & on kompetentsed

ma rääkisin märatsejatest, mitte ajutööst seal taga.

aule

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #18 : 28. Aprill, 2007, 03:51:30 »
seda pidi nägema & tundma ise kui ülbe õhustik oli.

Tõsi. Ma ei kujuta ette, mis sellest saama hakkab. Ma kahtlustan, et siin taga on ajupestud vene marušovinism. Kahtlen, kas seda on võimalik kuidagi tsiviliseeritult käsitleda ja sellega hakkama saada.

Tsitaat
oli seda jama vaja siis. eesti valitsus on ka nagu mingi debiilide kari. selles mõttes on venelastel õigus et las see haud & tähis olla. aga niisama vandaalitsemine on lihtsalt mõttetu. mõttetu kuna enamik on lihtsalt manipuleeritav mass kes asjaga kaasa läheb oh saab peksta asju. mõttetu. aga pole midagi kõik kahjud makstakse ju eelarvest & maksumaksjate rahast kinni

Nii võib arvata, aga vahest ei ole mõtet *praegu* esimese asjana valitsust süüdistada. See monument oli nagu viitsütikuga pomm. Kui see oleks sinna jäänud, oleks nii venelased kui ka eestlased seda enda huvides ära kasutanud, maailm aga oleks hakanud rääkima, kuidas Eestil on probleeme neonatside ja kurat teab veel kellega.

Valitsus tegi tõesti selle vea, et ta ei näinud ette rahutuste mastaapsust. Seda saaks valitsusele ette heita. Aga mul on ka tunne, et kui see kuju seal praegu oleks, oleks needsamad hordid varem või hiljem leidnud muu ettekäände laastata. Selline pime viha ja marodöörlus ei saa tekkida lambist (ma ei eita Moskva propagandat, aga see seeme langes ilmselt viljakale pinnale). Praegu on see juba idanenud ja küsimus ei ole enam ainult süüdlase leidmises või maksumaksja rahas (mille koha pealt võib Opsul õigus olla, aga ehk mitte 100%). Minu meelest käib siin siiski ka võitlus ajaloolise õigluse nimel. See võib olla ka see hetk, kui eestlaste sajanditepikkune alaväärsuskompleks pisutki väheneb -- ainult me peaksime selle võitluse väärikalt võitma.

Kui keegi soovib kangesti venelastele kohta kätte näidata, siis me kõik võiksime seda teha maailma internetifoorumites ja muudel lehekülgedel, selgitades viisakalt, rahulikult ja heas inglise keeles, mis meil siin Eestis toimub, lisades värvikat videomaterjali venelaste tegeliku palge kohta ja mitte alludes venelaste provokatsioonidele. (Kui te vaatama hakkate, siis Vene propagandamasin blameerib eestlasi enamikus maailma foorumidest, õnneks on seal ka eestlasi liikvel kohati.)

Mis käesolevat diskussiooni puudutab, siis ma arvan täpselt kahte asja. Praegu on tõesti ülimalt oluline, et eestlased 1) säilitaksid rahuliku meele ja kaine mõistuse ja 2) hoiaksid kokku. Käesolev nädal on üle 15 aasta kord, kus meil on eluliselt tähtis omavahelised pisikesed erimeelsused unustada.
Kui tuleb meil öösel hobuse varas,
Siis andkem tal püssiga pähe mis paras...

maf

• Külaline
« Vastus #19 : 28. Aprill, 2007, 04:00:58 »

Mis käesolevat diskussiooni puudutab, siis ma arvan täpselt kahte asja. Praegu on tõesti ülimalt oluline, et eestlased 1) säilitaksid rahuliku meele ja kaine mõistuse ja 2) hoiaksid kokku. Käesolev nädal on üle 15 aasta kord, kus meil on eluliselt tähtis omavahelised pisikesed erimeelsused unustada.

nõustun 110%.
eile õhtul oli juba näha kokkuhoidmist, solidaarsust, viisakust. sellises vaimus liigutakse loodetavasti edasi. ja eeldatavalt mitte tänavail.

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #20 : 28. Aprill, 2007, 04:09:08 »
enesetsensuur
« Viimati muudetud: 26. Mai, 2007, 15:18:05 oopiumiingel »

aule

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #21 : 28. Aprill, 2007, 04:14:10 »
Tsitaat
ning aule su jutu lõpp on utoopia. eesti ei võida

Esiteks, miks sa siis ise rääkisid kõigepealt linna kaitsmisest? Kas poleks sel juhul arukam viskuda venelaste hordi nagu läheneva trammi alla?

Ja teiseks, meil vist pole enam väga valikut. Küll aga on meil veel mõned võimalused, kui me ise neid ära ei riku. Ma usun, et parimal juhul on võimalik sellest olukorrast võita.
« Viimati muudetud: 28. Aprill, 2007, 04:32:10 aule »
Kui tuleb meil öösel hobuse varas,
Siis andkem tal püssiga pähe mis paras...

oopiumiingel

• Külaline
« Vastus #22 : 28. Aprill, 2007, 04:22:01 »
enesetsensuur
« Viimati muudetud: 26. Mai, 2007, 15:18:43 oopiumiingel »

Seregon

• Paljusõnaline
  • art is resistance
    • Vaata kasutajat
« Vastus #23 : 28. Aprill, 2007, 06:24:30 »
ros-si-ja
noored, teie kodumaa vajab teid.. värdjad
kui ansip oleks putin, istuksid klenski ja lebedev juba paar nädalat trellide taga.
ja venelased austaksid - peksab, järelikul tal on õigus

kui nüüd pohmakaga koju minnes leiaks mõne amööbiks joonud luuteri
« Viimati muudetud: 28. Aprill, 2007, 06:38:53 Seregon »

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
« Vastus #24 : 28. Aprill, 2007, 06:49:18 »
0opiumiingel, aulel on öigus. jääme ikka rahulikuks. asja mingite venelaste geenide tasandile taandada on ikka köige masendavam rumalus, mida ma kuulnud olen. ükski normaalne inimene ei kiida löhkumist ja laamendamist heaks, olenemata värvist vöi könevöimest.
ainus kaine valik on pätid vs seaduslik vöim. siin ei ole juttu enam ideaalidest. politsei ratsionaalne tegutsemine on ainus, mis mind praegu talitseb. selles möttes, et suudab mo emotsioone vaos hoida, suudab mind maa peal hoida.
ma kuulsin lugusid noortest plikadest, kes kekkasid, et nii tore oli aknaid segi peksta. eesti tüdrukud. kaheksas klass. täna läheme jälle. lollid lapsed ei saa aru, millesse nad segatud on.
rahu säilitamine, köikvöimalike üleskutsete vältimine ja seadusliku vöimu toetamine oma möttes ja sönas on ainus, mida me praegu teha saame, et meil ka tulevikus mingi positiivne väljavaade oleks. köigil eestimaalastel, kes ei ole pätid ja kaabakad.
normaalsed inimesed tahavad lihtsalt rahulikult elada. iga värvi, iga möötu ja iga kommunikatsioonimeetodit kasuavad inimesed. ei taha kättemaksu, targutamist ja möla. tahavad süüa, sooja, keppida ja olla rahus.
see on ka köik, mida me praegu teha saame, et olukord rahuneks.
vanarahva tarkus - ära torgi sitta, läheb haisema - ei saaks rohkem paika pidada praegu. ja edaspidi.
made by the masses
for the masses

Allan

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
« Vastus #25 : 28. Aprill, 2007, 11:24:40 »
(Välja jättes rõvedat märatsemist ja enda väljaelamist linnas) on olnud uudistes näha ka normaalsemate Vene kodanike sõnavõtte. Ja ootamatult lahe, on see, et venelased tunnevad ennast täisväärtuslike Eesti kodanikena ja hoolivad siin toimuvast. Sellest pole enne kuidagi arugi saanud, pidevalt on tundunud, et parim lahendus oleks ikkagi uus nõuk.liit ehk "punase laeva" ootamine -vale!! Ja põhiliselt on inimesed häiritud just sellest, et omal kodumaal nendega midagi sellist tehti. Ilma mingi eelneva selgitustöö ja vastutulekuta läbirääkimiste suhtes –ühepoolselt. Eesti valitsuse seisukoht, et „juhtugu mis juhtub jne..igal juhul marodööritseda ei tohi ja kõik saavad karistada“ on hale ja naeruväärne. Kuna vene rahvuse hulgas on rohkem loomi kui eestlaste hulgas (eestlasele pähekusemine on teatavasti sadu kordi lihtsam – Sakala keskus näiteks) siis loomakari reageeris ka nurkasurutud olukorrale vastavalt. Mida teha siis valitsuse vastu kes kõiki asju ÜHEPOOLSELT otsustab ja täide viib? Minu meelest oleks ärakuulamine ja koostöö normaalsema vene elanikkonnaga praegu hea lahendus.   
(elan ise muidu u. 200m kaugusel pronkssõdurist :-\

veelmaa

• Kasutaja
    • MSN Messenger - tonisveelmaa@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #26 : 28. Aprill, 2007, 11:29:35 »
ma rääkisin põhimõtte pärast. mulle ei meeldi kui suva vene nolgid tulevad & teevad mis tahavad kui seda me veel suudaks kontrollida. tankide vastu enam ei saa. ma mõtlesin küll päeval miks inimesed teevad oma tavategemisi edasi kuna nüüd pole enam midagi. mõttetu elamine
No ma võin arusaada, et sul elu pole. Pole kohustusi iseenda ja lähedaste ees. Et võidki 24/7 kodus istuda ja oma frustratsiooni siin välja elada. Aga paraku on elu selline, et enamikel inimestel on vaja oma elu edasi elada ka täna, homme ja kolme nädala pärast.
Sry, maailmalõppu sellest küll veel ei tule.

Kõige vähem on vaja selliseid mõtlematuid padunatsionalistlike raevupuhanguid venelaste suunas.
Sest siiski, nagu hommikused Eesti Raadio uudised ka kinnitasid, eilsel ööl olid enamik seltskonnast lihtsalt lõhkumis- ja varastamishimus vene pätid, kes kesklinnas hävitasid. Sõduri kaitsmine lõppes tol ööl, kui sõdur ära viidi. Nüüd kasutatakse lihtsalt ära hõlptulu(lahe nõukaaegne väljend) teenimise võimalust.
Bleed like me...

kikuriinu

• Külaline
« Vastus #27 : 28. Aprill, 2007, 12:56:47 »
..täiesti HAIGE!!
Tartu mnt-l eile õhtul, autoteed ületades (vöötrajal) lendas tohutult kiirelt kuskilt nurga tagant välja mingi auto, kihutas vöötrajale.. Joostes kõnniteele, et mitte alla jääda, sõitis auto mulle sinna järele (või noh, kihutas), oleks alla ajanud ilmselt. Ma hakkasin jooksma. Kaks kappi lendasid  kohe, kui auto kinni pidasid, sealt välja, jättes uksed lahti ning hakkasid taga ajama. Ahvikari. Ilmselt said mõne hetkega aru, et tegu pole õige inimesega ning nägid oma ohvreid teisel pool teed, kellele sinna poole järgi mindi. Aga kui nood tüübid mu kätte oleks saanud, poleks nad isegi küsinud, mis rahvusest sa oled ja see poleks ka rolli mänginud, et tegu on naisterahvaga, nad olid nii agressiivselt meelestatud, et lihtsalt... olekski nii olnud. Sõber arvas, et tegu on mingi Kapo temaga, ma ei tea.. F*king haige tõesti!

t6ru

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #28 : 28. Aprill, 2007, 12:59:34 »
koolis on ju kuradi igav, puudub närvikõdi, ei saa mingisugust adrenaliinilaksu - funni on vähe. miks oodata eluga homseni kui saab juba täna elama hakata. ehk on see lihtsalt liiga kaua liiga üksluiselt elatud noor elu, mis vajab väljundit, aga siiani see justkui puudus/ei osatud leida.

Level

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • Untitled
    • E-post
« Vastus #29 : 28. Aprill, 2007, 15:28:06 »
Leiti ka nüüd spokesperson keda BBC uudistes intervjueerida.. Kalev Rebane.. blah.
"Drop the coffee!" - Jack Bauer