Autor Teema: featuring: ärka Tartu!  (Loetud 1778 korda)

karupoeg

  • Vaikne Bob
  • *
  • Postitusi: 24
    • Vaata kasutajat
featuring: ärka Tartu!
« : 03. Märts, 2009, 22:49:40 »
LIVE:
Rumour Is News
http://www.myspace.com/rumourisnews

King Kongs (St. Peterburg)
http://www.myspace.com/kingkongs

Zahir
http://www.myspace.com/zzzahir

DJ:
Neeme Lopp
Valter Nõmm


kus: Trehv (Narva mnt. 25A), Tartu
millal: 07-03-09, kell 21:00
palju: 65(21-22)/75
info: http://www.featuring.ee

karupoeg

  • Vaikne Bob
  • *
  • Postitusi: 24
    • Vaata kasutajat
Re: featuring: ärka Tartu!
« Vastus #1 : 06. Märts, 2009, 10:17:52 »
PRESSITEADE

Sel laupäeval, 7. märtsil, toob üritustesari «Featuring:» pärast pea kaheaastast pausi Tartu klubisse Trehv kodumaise müraroki võimsaimalt rokkiva esindaja – lavale astub legendaarne ZAHIR.

1993. aastast tegutsenud ja kaks albumit välja andnud Zahir ei vaja ilmselt pikemat tutvustamist. Tegu on ansambliga, mille toores, rokkiv lavajõud niidab nõrgemad pikali ja lööb kõikuma ka tugevaimad. Zahir on rock´n´roll nii puhtal kujul, et seda tohib tarvitada vaid rokispetsialistide juhendamisel.

Zahile on toeks Tallinna eksperimentaalse ja progressiivse indiroki ansambel Rumour Is News ning erikülalisena astub lavale ka üks huvitavamaid ja jõulisemaid Venemaa garaa˛i-roki bände - King Kongs Sankt-Peterburist.

«Me leidsime, et on aeg unine Tartu kevade eel korralikult üles äratada ja ma olen üsna kindel, et laupäevane «Featuring:» saab sellega suurepäraselt hakkama. Laupäevane esinejate nimekiri peaks kõigil Tartu rokisõpradel rõõmust kõrvad liikuma panema,» ütles üritustesarja «Featuring:» vedaja Risto Karupoeg.

«Zahiri peaks suurem osa Eesti alternatiivrokipublikust väga hästi teadma ning Rumour Is News on samuti endale juba nime teinud, aga King Kongsi puhul on tegu bändiga, mis pole varem Eestis käinud ja võib üsna kindel olla, et see saab publiku jaoks olema nautimisväärne debüüt.»

Eesti-Soome minituuri raames Tartusse ja Tallinnasse jõudev King Kongs annab Karupoja sõnul «tavapärasele» garaa˛irokile slaaviliku tõlgenduse ning bändi ülienergiline ja kaasakiskuv lavashow mõjub publikule täiesti vastupandamatult.

Loomulikult ei puudu ka seekordselt ürituselt DJ-d – laupäeval mängivad publiku rõõmuks plaate Eesti indieroki ässad Neeme Lopp ja Valter Nõmm, kes peaksid Tartu muusikaringkondadele juba üsna hästi tuttavad olema.

Zahir, Rumour Is News ja King Kongs astuvad üritustesarja «Featuring:» raames Tartu publiku ette laupäeval, 7. märtsil. Kontsert leiab aset klubis «Trehv» (Narva mnt. 25a) ning uksed avatakse kell 21.00.

Pilet maksab esimesel tunnil 65 krooni, alates 22.00st saabujad peavad loovutama sissepääsu eest 75 krooni.