Autor Teema: 29.-30.10.2010 Odessa Pop: Hype Williams (UK), Opium Flirt jt  (Loetud 2406 korda)

Koit

  • Paljusõnaline
  • ****
  • Postitusi: 272
    • Vaata kasutajat

Odessa Popi sügishooaega jätkavad kaks meeleolukat kontsert-pidu kahes linnas - reedel , 29. oktoobril Tartus, Genialistide Klubis ja laupäeval, 30. oktoobril Tallinna vanalinna hubases lokaalis „Juuksur“. Mõlemal õhtul Odessa Popi väliskülaliseks Londonis alustanud ja tänaseks Berliini kolinud duo Hype Williams, kes teeb hüpnootilist lo-fi kõlaga muusikat, mida ajakiri Wire on nimetanud „puuduvaks lüliks Ariel Pink’i ja Aphex Twin’i vahel“.

Tartus esindab Eestit sel aastal suunda vahetanud ja veelgi enam populaarsust kogunud Opium Flirt, lisaks bändidele mängivad tantsuks ja kuulamiseks plaadimuusikat DJ-d Errki (Kohviraadio, Jazz Lessons) ja Tauno (Odessa Pop).

Tallinnas astub lisaks Hype Williams’ile üles Andres Lõo (Opium Flirdi solist) oma karismaatilise soolokavaga.

Pilet maksab nii Tartus kui Tallinnas 75 krooni, uksed avanevad Tartus kl 22 ja Tallinnas kl 20.

Kuula:
http://www.myspace.com/hypheewilliams
http://www.myspace.com/opiumflirt
http://www.myspace.com/andreslooming

Lisainfo varsti siin:
http://www.odessapop.ee

**

HYPE WILLIAMS (London / Berliin)

Hype Williams alustas 2005. aastal Londonis. Selle salapärase ja enda kohta vastuolulist infot jagava bändi moodustavad mees ja naine, kes esinevad varjunimede D. Blunt ja Inga Copeland all. Nende raskelt lahterdatavat kõlapilti on blogides püütud sildistada kui „guitar surf“, „stoner jam“ ja „electro“, kuid kirjeldada ka sõnapaariga „hypnotic s*it“. Duo ise nimetab muusikat oma peamiseks väljendusvormiks, kuid bänd tegutseb selle liikmete jaoks osana „suuremast pildist“, kuhu kuuluvad veel video-, installatsiooni- ja performance’i-kunst. Duo juured on samas Londoni skenes, kus tegutsevad bändid nagu Paradise Sisters, Arch M ja Hounds of Hate. Nagu selles seltskonnas tavaks, on ka Hype Williamsil palju reliise, mis on küll enamasti kõrgelt hinnatud, kuid samas raskesti kättesaadavad, kuna need on ilmunud vaid väikesetiraa˛ilistel vinüülidel.

Hype Williamsi saavutuste hulka tuleb lugeda Ariel Pink’i soojendamist viimase Londoni kontserdil ja loo “Chatline“ esmaesitust DJ Benji B shows raadiojaamas BBC 1xtra, kus lugu mängiti ette selle täies pikkuses (10 min<). Eestiski oma seminari pidanud ajakiri „Wire“ on duo 7-tollise „Han Dynasty I“ kohta leidnud, et sellel kõlav muusika on puuduv lüli Ariel Pink’i ja Aphex Twin’i vahel. Vaid päiksetõusu- ja loojangu ajal muusikat loov duo püüab enda sõnul peegeldada neid hetki ööpäevas, mil igapäevased esemed paistavad meile tavapärasest erinevas valguses. Nende muusika kõlab kummaliselt, kuid samas tuttavlikult, sisaldades muuhulgas sämpleid aeglustatud lapsenutust, õhulisi süntesaatoreid, keerulisi klahvpillimeloodiaid, rasket bassi ja liimist lahti rütme, mis meenutavad kohati 90ndate trip-hoppi. Olles liiga toores „popi“ jaoks ja liiga sile, et olla „lo-fi“, tegutseb Hype Williams maailmas, kus ebatäiuslikkus kujutabki endast täiuslikkust.

"..hämar, lo-fi, dub’ist nakatunud „half-pop“, mis võlgneb sama palju 23 Skidoo post industriaalsele funk’ile kui varasele Cabaret Voltaire’le ja The Skaters’i kriipivale psühhedeeliale – muusika, mis köidab paljuski seetõttu, et ta püüab end meiega mitte siduda..“ - The Wire

**