Autor Teema: 19.-20.11.2010 Odessa Popi 4. sünnipäev: TENNISCOATS (Jpn) & PASTACAS  (Loetud 2475 korda)

Koit

  • Paljusõnaline
  • ****
  • Postitusi: 272
    • Vaata kasutajat

R, 19.11.2010 kl 20
Tallinn, baar-klubi "Juuksur" (Vaimu 1)

Live:
TENNISCOATS (Jaapan)
http://www.myspace.com/tenniscoats
http://www.youtube.com/watch?v=P2rtqVma_Ww

PASTACAS (Eesti/Soome)
http://www.myspace.com/pastacas


DJ:
Hannes (Kohviradio.com)
Tauno (Odessa Pop)

Pilet: 100/75 (Facebook attend)


***

L, 20.11.2010 kl 22
Tartu, Genialistide Klubi (Lai 37 taga)

Live:
TENNISCOATS (Jaapan)
PASTACAS (Eesti/Soome)

DJ:
Martin Jõela (Seksound)
Tauno (Odessa Pop)

Pilet: 75.-

Lisainfo:
http://www.odessapop.ee

***

Odessa Popi selle aasta viimased kontsert-peod toimuvad juba reedel 19. novembril Tallinnas, baar-klubis “Juuksur” ja laupäeval 20. novembril Tartus, Genialistide Klubis. Ühtlasi tähistab Odessa Pop neil päevil oma 4. tegevusaastat (esimene Odessa Pop toimus Kuku klubis 18. novembril 2006). Piduliku sündmuse puhul on mõlemal õhtul peaosas külalised kaugest Jaapanist - eksperimentaalset indie-folki mängiv ansambel Tenniscoats. Õhtuid alustab Soomes resideeruv Pastacas oma ainulaadse luuperikavaga. Plaatidelt lasevad tantsuks ja kuulamiseks sünnipäevamuusikat Hannes Praks (Tallinnas), Martin Jõela (Tartus) ja Tauno Maarpuu (mõlemas linnas).


**

TENNISCOATS (Jaapan)

Tenniscoats on alates 1999.a. Tokyos tegutsev eksperimentaalne indie-folk duo, mille moodustavad Saya Onodera ja Takashi Ueno. Bändi avangardi ja popi vahel hõljuvat muusikat on kirjeldatud kui “linnuparve, mis koguneb pealtnäha juhuslikult, et siis jälle sama juhuslikult laiali lennata”. Tenniscoats suhtub võrdse aupaklikkusega kõige erinevamasse muusikasse - kõrvukriipiv feedback võib olla sama oluline kui lihtne ja liigutav meloodia. Tänaseks indie-ringkondades ka üleilmset tunnustust nautinud bänd on avaldanud erinevate leibelite all kaheksa eriilmelist albumit, mitmeid EP-sid ja singleid. Duo on tuuritanud korduvalt nii Euroopas kui Ameerikas ja teinud seda teiste seas koos mainekate USA bändidega nagu Deerhoof ja Xiu Xiu ning kodumaal nt Mono ja Shugo Tokumaru'ga. Deerhoofiga on duo teinud ka koostööd ühisprojektides OneOne ja Can Can. Aastal 2009 andis Tenniscoats välja juba rohkelt kiidetud ühise plaadi legendaarse Šoti indie-bändiga The Pastels. Saya on ka üks toetajaliikmeid tuntud Jaapani DIY-bändis Maher Shalal Hash Baz. Takashi on bändi kõrvalt teinud sooloprojekte ja loonud muusikat Jaapani kultusfilmide “Dead End Run” ja “Electric Dragon 80,000 V” heliribadele.

Tenniscoats'i kontserdid Soomes ja Eestis on ühtlasi vastuvisiidiks - eelmisel sügisel tuuritasid koos duoga Jaapanis Pastacas ja Mari Kalkun.

Valitud diskograafia:

“The Theme Of Tenniscoats” (Majikick, 2000)
“We Are Everyone” (Rover, 2004)
“Live Wanderus” (Chapter, 2005)
“Totemo Aimasho” (Room40, 2007)
“Tan-Tan Therapy” (Häpna, 2008) / koos ansambliga Tape
Tenniscoats & Secai (Noble, 2008)
“Temporacha” (Room40, 2009)
“Two Sunsets” (Geographic/Domino, 2009) / koos ansambliga The Pastels

Vaata:

Video The Pastels'i ja Tenniscoats'i loole “Vivid Youth”
http://www.youtube.com/watch?v=2zxL_va72gk


***

PASTACAS (Soome/Eesti)

Pastacas on väikeses Teijo asulas elav Ramo Teder, Viljandis sündinud kunstnik. Pastacale ainuomane muusika sünnib, kui kohtuvad flööt, akustilised instrumendid, elektroonika ja isikupärane laulmislaad. Algusaastatel peamiselt Aphex Twini meenutavat elektroonilist muusikat teinud muusik on aastatega muutunud üha omanäolisemaks ja täna võiks tema loomingut kirjeldada pigem kui eksperimentaalset folk-poppi. Samas ei meenuta kontsertidel kõlav muusika plaatidel kuuldavaid elektroonilisi helisid, plaadi- ja laiv-Pastacat ühindab vaid muusikast kanduv meeleolu - seikluslik, mänglev, kohati lapselik-eufooriline, kuid alati hea meloodiatunnetusega ja haarav. Mees ise on öelnud oma esinemiste kohta “räpane lo-fi” või “nohikute punk-elektroonika”. Harvem on Pastacas esinenud luuperita, saates end üksnes akustilise kitarril. Pastacas on kirjutanud muusikat ka filmidele ja teatrile nii Eestis kui Soomes. Kontsertreisid on viinud teda lisaks Euroopale ka Jaapanisse,kus tema plaate ka poest leida võib. Selle aasta jaanuaris valmis Pastacast dokumentaalfilm sarjast „Eesti Lood“ (rež. Rein Kotov).

Diskograafia:
„Kõrvaklapid“ (Kohvirecords, 2001)
„Not So Good Songs“ (12“ EP) (Kohvirecords, 2001)
„Dehemardik Datis“ (koos Barbariz'ega) (Kohvirecords, 2002)
'“Tsaca Tsap“ (Kohvirecords, 2004)
„Snatsit Some Si-Si“ (Kohvirecords, 2009)
„Jaabann“ (Afterhours, 2009)

Vaata:
Pastacas Viljandi Pärimusmuusika Aidas
http://www.youtube.com/watch?v=n8Ke9cElENQ