Autor Teema: Virumaa Teataja, 25.10.2003: Plaaditutvustus  (Loetud 2383 korda)

Pronto

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Paljusõnaline
    • MSN Messenger - tanel_raja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • Discordia: Pronto
    • E-post
Virumaa Teataja, 25.10.2003: Plaaditutvustus
« : 10. November, 2003, 13:22:53 »
Plaaditutvustus: Unistus nostalgiast
Sõpruse Puiestee “Mustale merele”

Neil Young & Crazy Horse “Greendale”

Tavaliselt ei kipu ma Rakvere plaadipoodidest enda maitsele sobivat muusikat leidma. Seda suurem oli üllatus, kui sedapuhku suisa kaks tõeliselt head läikivat ketast näppu juhtus.

Tegelikult saab nii meie oma Sõpruse Puiestee kui ka Ameerika kanadalase Neil Youngi viia ühise nimetaja alla. Mõlemad plaadid viib kokku nostalgia.

Nostalgia selle aja järele, mil meid ei olnud, nostalgia mingi paiga suhtes, mis kindlasti kusagil olemas. Nostalgia rahu ja vabaduse järele, nagu laulab Neil Young.

Või hoopis selle järele, et saaks tõepoolest öelda nii, nagu Sõpruse Puiestee oma plaadi avaloos: “Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head ja on tore elada siin ime-imelises ilmas, kus lihtsalt ei saa teisiti kui rõõmustama peab…”

Nii Sõpruse Puiesteel kui ka Neil Youngil on kättesaamatuna tunduv unelm. Kellel Must meri, kellel ei tea kus ja ei tea mis ajal eksisteeriv maagiline Greendale, kus valitseb idülliline rahu.

Või jah, see 20 kuni 25 tuhande elanikuga linnake võiks olla maapealne paradiis ja väljastpoolt tulijale ta ehk nii paistabki, aga petliku koore all kihab kahtlase väärtusega sisu. Greendale`is tehakse saatanlikke tempe, seal möllavad narkouimas või purjus pätid ja kaabakad. Unistused ei sure ja pääsemine peab tulema.

Plaadid on üpris sarnased ka vormi poolest, ehkki nende poolt pakutav muusika on erinev. Siiski on mõlemad ühtviisi sugereerivad. Neil Young oma ürgmeheliku jõu ja Sõpruse Puiestee rafineeritud kordustega.

Kui “Mustale merele” sai läbi, tekkis tunne, et poisid mängisid tegelikult vaid ühte lugu, aga see lugu oli kuratlikult hea. Neil Young on aga teinud pika sammu ajas tagasi ja tõestanud taas, et rock`n`roll ei sure kunagi.

Paneks nii ühele kui ka teisele plaadile täied kümme punkti. Hea küll, 11-pallisüsteemis.

Viide: http://www.virumaateataja.ee/rubriigid.html?number=552
Sõpruse Puiestee -- Eesti bänd!
Blog: http://pronto.ee/