Autor Teema: Postimees 29 dets 2003 "Valusmagusate lauludega Härrasm  (Loetud 5137 korda)

Aeg

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - geavelthutaripaev@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://gea.tume.pri.ee
    • E-post
Postimees 29 dets 2003 "Valusmagusate lauludega Härrasm
« : 29. Detsember, 2003, 04:05:53 »
http://www.postimees.ee/291203/esileht/kultuur/122747.php

Valusmagusate lauludega Härrasmeeste Liiga

Piret Jaaks, reporter

«Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head,» laulis Allan Vainola laupäevasel Sõpruse Puiestee esimesel suuremal ülesastumisel Sakala keskuses. Nimme toon esimesena välja Vainola, sest suure osa Puiesteest teeb just tema sugestiivne, traagiline tämber, mis seostub mitmete bändide, keldrite, armastuse ja rasvast rääsunud köögikappidega.

Küllap oli see üks põhjus, miks kogunes laupäeval Sakala keskusesse suur hulk erinevate sub- ja pankultuuride esindajaid. Igaühele seostub Sõpruse Puiestee oma mälestustega, kellele on see Metro Luminal või Vennaskond ja kellele värske nõretav veri voodilinadel.

Samas vaatas lavalt vastu midagi kergelt biitellikku - neli ülikondades härrasmeest. Aga sugugi mitte nii mässajalikud kui kuulsad britipopid, pigem kurva kuju õilsad rüütlid, kes rafineeritusega muudavad muusika veelgi kaalukamaks.

Enne kontserti võis näha lühifilmi «Viimane öö», mille taustaks kõlas Sõpruse Puiestee lugu «Krambid», seejärel tuli pikk ja ootustkruviv intro (justkui plaadil «Ainult Rottidele») ning lava ette kogunes punt punkareid. Samal ajal kui tagumistes ridades istusid vanemas keskeas paarikesed.

Paar piiska tökatit kompotis olid saund (vaikne ja hüplik) ning lood, mis mõjuksid publikule ka ilma rokiliku taustata. Ilmselt soovisid bändimehed massidele vastu tulla.

Ka jäi kontsert natuke lühikeseks, aga nagu Sõpruse Puiestee end vabandas - meil kahjuks pole rohkem lugusid. Eks sama õigus, mis esimesel vasikal on ka esimesel kontserdil.

Ometi ei heidutanud publikut ükski ebakõla ja aplaus tõusis taevani. Võimsamatena ei mõjunud isegi lisaloona tellitud «1905» või «Kaks meest», vaid lood, mis plaadilt ei kerkinud suurelt esile nagu «Kauge tähe valgus» ja «Lotovõit». Valusmagus sugestiivsus elu valupunktidel tammuvatelt härrasmeestelt.
Aeg on kaotatud asjade hind

reebus

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Re: Postimees 29 dets 2003 "Valusmagusate lauludega Här
« Vastus #1 : 29. Detsember, 2003, 14:36:12 »
Tsitaat: "Aeg"

Piret Jaaks, reporter

«Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head,» laulis Allan Vainola laupäevasel Sõpruse Puiestee esimesel suuremal ülesastumisel Sakala keskuses. Nimme toon esimesena välja Vainola, sest suure osa Puiesteest teeb just tema sugestiivne, traagiline tämber, mis seostub mitmete bändide, keldrite, armastuse ja rasvast rääsunud köögikappidega.

Küllap oli see üks põhjus, miks kogunes laupäeval Sakala keskusesse suur hulk erinevate sub- ja pankultuuride esindajaid. Igaühele seostub Sõpruse Puiestee oma mälestustega, kellele on see Metro Luminal või Vennaskond ja kellele värske nõretav veri voodilinadel.

Samas vaatas lavalt vastu midagi kergelt biitellikku - neli ülikondades härrasmeest. Aga sugugi mitte nii mässajalikud kui kuulsad britipopid, pigem kurva kuju õilsad rüütlid, kes rafineeritusega muudavad muusika veelgi kaalukamaks.

Enne kontserti võis näha lühifilmi «Viimane öö», mille taustaks kõlas Sõpruse Puiestee lugu «Krambid», seejärel tuli pikk ja ootustkruviv intro (justkui plaadil «Ainult Rottidele») ning lava ette kogunes punt punkareid. Samal ajal kui tagumistes ridades istusid vanemas keskeas paarikesed.

Paar piiska tökatit kompotis olid saund (vaikne ja hüplik) ning lood, mis mõjuksid publikule ka ilma rokiliku taustata. Ilmselt soovisid bändimehed massidele vastu tulla.

Ka jäi kontsert natuke lühikeseks, aga nagu Sõpruse Puiestee end vabandas - meil kahjuks pole rohkem lugusid. Eks sama õigus, mis esimesel vasikal on ka esimesel kontserdil.

Ometi ei heidutanud publikut ükski ebakõla ja aplaus tõusis taevani. Võimsamatena ei mõjunud isegi lisaloona tellitud «1905» või «Kaks meest», vaid lood, mis plaadilt ei kerkinud suurelt esile nagu «Kauge tähe valgus» ja «Lotovõit». Valusmagus sugestiivsus elu valupunktidel tammuvatelt härrasmeestelt.

Kus küll niimoodi kirjutama õpetatakse ?
*hirnub siiamaani viimase lause üle

Et siis mitte "ma ei söönud hommikul praemuna", vaid "mu tagasihoidlik ja ühiskonna eri subkultuuride hoiakute suhtes ülitolerantne maine kest manustamas vahetult enne kiirgava taevakeha episoodilist ilmumist kesk rääsunud rasva pannil lebava mittehõljuva tiivulise seniilmumata järglase säilmeid"
irrelevant, irresistant, intolerant

Ekikos

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - allesjuba@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
« Vastus #2 : 10. Jaanuar, 2004, 15:24:15 »
Tsitaat: "Aeg"

Piret Jaaks, reporter

«Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head,» laulis Allan ...

kui maine võib veel üldse olla?!
nagu mingit pesupulbrit testiks aga noh sellised need kriitikud enamasti kipuvad olema  :(  :)
See Unustatud Rahu Maailm

florian

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - piretjaaks@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.e-park.ee/florian
« Vastus #3 : 03. Mai, 2004, 16:41:27 »
Tsitaat: "Ekikos"
nagu mingit pesupulbrit testiks aga noh sellised need kriitikud enamasti kipuvad olema  :(  :)

Kui "taevane" ma siis teie meelest oleks pidanud oma kirjutises olema? :)

Minu meelest annab juba pealkiri niivõrd palju "taevast" edasi, et ka kõige rumalam inimene peaks aru saama, et tegu on ilusa ja hea muusikaga. Aga noh härra/proua kirjutab ise teinekord paremini. ;)

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
« Vastus #4 : 06. Mai, 2004, 13:30:56 »
Tsitaat: "florian"

Minu meelest annab juba pealkiri niivõrd palju "taevast" edasi, et ka kõige rumalam inimene peaks aru saama, et tegu on ilusa ja hea muusikaga. Aga noh härra/proua kirjutab ise teinekord paremini. ;)

Ähh, ära võta sydamesse. Minu arust oli meeldivalt naiselik. Armas kui tydrukud rokk-bändist romantilisi asju kirjutavad.
The Scene is Dead.

Mait Vaik

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
« Vastus #5 : 06. Mai, 2004, 15:05:01 »
Tsitaat: "Kurvits"
Tsitaat: "florian"

Ähh, ära võta sydamesse. Minu arust oli meeldivalt naiselik. Armas kui tydrukud rokk-bändist romantilisi asju kirjutavad.

Meile läks ka südamesse! Artikkel mitte kriitika. Aitäh!
Rebastele ju meeldib kui neid kütitakse

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Postimees 29 dets 2003 "Valusmagusate lauludega Härrasm
« Vastus #6 : 06. Mai, 2004, 16:58:01 »
Inimene kirjutas positiivselt, keeles, mida valdas, midagi ei ole valesti. Edu edaspidiseks!