Autor Teema: Surm  (Loetud 21256 korda)

Artur

• Külaline
Surm
« : 04. Veebruar, 2004, 23:13:47 »
Mis juhtub pärast surma? Mis on surm? Usun, et taevas läheneb iga päevaga ning surm on väärt seda, et elada. Bioloogide seletus ei saa tõene olla. Surm ei saa olla elu lõppemine. Surm on elu ainus müsteerium. Taevas on olemas. Jumal ka. Vist.

Mis arvate?

argentum

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
Re: Surm
« Vastus #1 : 05. Veebruar, 2004, 00:33:44 »
pärast surma ärkame me uuesti nagu igal hommiku, surm ei ole midagi muud kui taassünd. jah, taevas läheneb, ja läheneb ka maa. miks sa arvad, et sa juba surnud ei ole??? aknast välja vaadates tundub mulle, et ma olen põrgus, jääb vaid loota et homme on ilusam ilm ning kenamad inimesed (nagu paradiisis). ärkamine on elu, uinumine on surm, päev on paradiis või siis põrgu...aga öö...see on nagu emaüsas olemine - kindlus isoleeritus soojus hoolivus
Daddy`s little girl won`t kill no more

roosi

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
Re: Surm
« Vastus #2 : 05. Veebruar, 2004, 02:34:59 »
Tsitaat: "Artur"
Mis juhtub pärast surma? Mis on surm? Usun, et taevas läheneb iga päevaga ning surm on väärt seda, et elada. Bioloogide seletus ei saa tõene olla. Surm ei saa olla elu lõppemine. Surm on elu ainus müsteerium. Taevas on olemas. Jumal ka. Vist.

Mis arvate?

Jumala peab igaüks ise leidma.
Surm on osa elust.
Kogu elu on imepärane nähtus.
Väga väikeste osakeste tasemel on elu inimese jaoks igavene.
Minu jaoks on elu tähtsam ja erutavam kui surm, seda ilmselt  seetõttu, et olen natuke eluteadust  õppinud :wink:

jyri

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #3 : 05. Veebruar, 2004, 09:21:58 »
Inimese elu on ajas vaid üks nanosekund. Elu on nii lühke ja ettevalmistus järgmisteks katsumusteks. Me kõik ootame, et olematu mees meile järgi tuleb ja meid ära viib tunnelisse mille otsast paistabki uus elu, uued katsumused ja rõõmud. Kellel siin ilmas raske on, sellel on järgmises elus ehk kergem.
    Aga et teada saada mis tegelikult tuleb, tuleb kõigepealt see elu ära elada ja oodata millal see olematu mees meile järgi tuleb.
   Aga kes teab? Äkki pole tõesti midagi, vaid lõpmatu pimedus.
Küsi vanalt mehelt, ta on rohkem näinud.

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
Surm
« Vastus #4 : 05. Veebruar, 2004, 09:24:55 »
kui sa sured, siis läheb pilt lihtsalt tasku, nagu oleks teleka välja lülitanud. siis ei ole enam mitte midagi. sind ka ei ole. teistpoolsusest fantaseerimine on välja mõeldud selleks, et hoida inimesi kontrolli all. kui me teaksime, et pärast enam midagi ei tule, siis inimkäitumine muutuks. kui me usume, et kusagil on pärast veel midagi, siis me vähemalt püüame olla korralikud ja tublid.
igasugune kõrgema võimu uskumine on püüd allutada inimesed enda kontrollile ja panna nad tegema oma tahtmist. muiste oli shamaan kõige retsim mees, sest tal oli ühendus kõrgemate jõududega. tegelikult tüübid sõid lihtsalt seentest ennast pilve ja peksid segast.
sama käib igasuguse religiooni kohta. ja hea on, kui inimesed arvavad, et nad ise leidsid oma jumala, mitte et keegi selle mõtte neile pähe pani. inimesed muutuvad sõbralikuks ja aukartlikuks olematute ja olevate asjade suhtes. samamoodi on hea ajada kõik oma ebaõnnestumised ja õnnestumised kellegi teise kaela. näiteks jumala. inimese enda vastutus tegude ja ümbritseva suhtes väheneb.
surm on olemas. surm on lõplik. surm ongi surm.
made by the masses
for the masses

mide

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - mide@hot.ee
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #5 : 05. Veebruar, 2004, 10:47:11 »
ma usun, Jumal on surnud
ja keegi ei valva me üle,
põrgus on liiga kitsas
ja paradiisi lihtsalt pole

ANdrus

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
hinged&uuestisünd
« Vastus #6 : 05. Veebruar, 2004, 11:22:34 »
Tsitaat: "issand"
kui sa sured, siis läheb pilt lihtsalt tasku, nagu oleks teleka välja lülitanud.

aga teleka võid ju ka uuesti sisse lülitada.
ma ei usu jumalasse ja põrgusse kuid ma usun, et hing võib küll edasi elada ja usun ka uuestisündi.
Võtaks ntx "mobiiltelefoni" näite , et hing on aku, keha on telefon ja surm on aku laadimine. Elad pika elu, hing on väsinud Sured. Hing puhkab Saab uue energia, ühendatakse sind kehaga ja voilaa Elad jälle.
Seepärast ma usun ka, et inimesed kes traagiliselt on varakult surma saanud sünnivad peagi uuesti kuna nende laadimine võtab vähe aega.
Ja ma arvan, et sa ei hõlju kuskil ja ei käi kummitamas vaid magad sest see ju kõige parem laadimis viis. Surm on lihtsalt pikk sügav uni. Magamiskohta kui sellist ma muidugi ette ei kujuta, aga võib ju samamoodi fantaseerida  :roll: Ja võib olla on ka kummitused olemas. Hinged mis ei suuda uinuda.
Yes we can dance, but can we boogie?

ANdrus

• Administraator
  • Jutulind
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #7 : 05. Veebruar, 2004, 12:29:08 »
ahjaa on ka võimalus, et
Maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik :wink:
Yes we can dance, but can we boogie?

jyri

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #8 : 05. Veebruar, 2004, 14:15:11 »
Tegelikult ongi ju nii, et inimesi püütakse hirmutada põrguga. Kui sa oled patune siis lähed põrgu ja põrgus on kole kole. Kui aga oled korralik ja patudest prii siis saad igavest elu paradiisis. Inimesi üritatakse mõjutada selle läbi, et nad elaksid selle nimel, et kunagi paradiisis mõnuleda, kui ei ela nii kui peab siis lähed põrgu. Suht jama ju, et inimesed peavad elama selles hirmus, et äkki ma lähen pärast surma põrgu. See on ainult hirmutamiseks ja seda tehakse ainult ühel eesmärgil - et inimesed ei oleks patused.
Küsi vanalt mehelt, ta on rohkem näinud.

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #9 : 05. Veebruar, 2004, 14:22:34 »
Peale surma - kui oled olnud ''paha poiss'' saad võimaluse kohtuda selliste tüüpidega nagu Sid Vicious, Adolf Hitler, Marc Bolan, Dee Dee Ramone, Charles Manson, Jossif Stalin, Andrei Tsikitalo, Stiv bators etc. Ja soe on kah.

Kui oled olnud ''hea poiss'' pead kannatama klassikalist muusikat ja idealistide targutamist.

Aga see kethtib vaid siis,k ui kuulud korralikult kristlikku kultuuriruumi.
the future is unwritten

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #10 : 05. Veebruar, 2004, 15:28:06 »
Põrgu ja Taevas ja Jumal Ja Kurat... kurat küll, kes saaks siukest soga uskuda. See kõik on vaid lihtne manipulatsioonitrikk vanadest aegadest...

Surm ei ole elu osa... vaid vastupidi elu on surma paratamatu osa. Ja kui keegi keeldub seda uskumast on ta lihtsalt kergeusklik ja kitsarinnaline. Peale elu ei tule midagi, mis kestaks igavesti... niiet karta igavest kõrbelõhna ninas istudes koos 99,99999999999999999999999999999999999999999 protsendi (tegelikult annan väärlootust... see summa oleks Põrgu olemasolu korral 100%) kogu maakeral viibinud inimestega ühes katlas on väljamõeldis. Ja paradiis... no kuulge... kui ka oleks midagi sellist, siis oleks see inimtühi Jumala poolt (kes oma olemasolu korral oleks vist maailma suurim misantroop) haritav aed, kus ta vaikselt igavese päikese valguses onaneerib.

Elu lõpus on aja lõpp... kohaliku aja lõpp... surm on parim anti-depressant... pole enam ühtegi mõtet ega valguskiirt ega silmi ega... you get the point

ja karta mitte-midagit on rumalus...
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #11 : 05. Veebruar, 2004, 15:44:40 »
tuleb mis tuleb, peaasi et üldse tuleb ...

see jutt eriti kuhugi ei vii sest üheselt võetavat uskumust/arvamust pole ..
las igaüks arvab mis tahab. ainus ühine punkt neil kõigil on nähtavasti ainult see, et kunagi tuleb ta niikuinii.
sometimes life don't leave you alone

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #12 : 05. Veebruar, 2004, 15:51:13 »
Tsitaat: "francis"
Põrgu ja Taevas ja Jumal Ja Kurat... kurat küll, kes saaks siukest soga uskuda. See kõik on vaid lihtne manipulatsioonitrikk vanadest aegadest...

...

On jah.

Meie veri imbub mulda
Lilledel väetiseks saab
Ja täkrab jälle uus elu
Kui vanast on kõrini saand...

(Tsoi & mina)
the future is unwritten

Artur

• Külaline
Surm
« Vastus #13 : 05. Veebruar, 2004, 20:02:28 »
Ise ei pea end usklikuks või midagi, aga mul on sõber, kes isa surma järel kristlaseks hakkaks. Ning tema sõnul on ta elu nüüd palju huvitavam. Mängib mingit kristlikku rocki, töötab raadios, käib koguduses. Sõpru on tal seoses kirikuga nüüd palju rohkem kui enne. Tema ütles mulle nii: "See, mida pole tõestatud, ei pruugi tähendada, et seda pole olemas." Tõsi.

Mind ei ole alati paelnud see, mis ei ole seletatav. See, millest keegi õieti ei tea. Ise armastan Tsoid väga, aga vahel tundub, et ta laulab sellest, mis kõigile niigi selge. Ise ootaks aga midagi muud vahest.

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #14 : 05. Veebruar, 2004, 20:16:39 »
Ma arvan et õigustada oma eksistentsi millesegi uskudes on vale, sest meie eksistents pole meie enda valitud, vaid on kahe inimese võimaliku naudingu vili. Me oleme kahe töötajaga vabriku toodang... olgu siis praak või kõtgklassi kaubamärk... usul pole siin midagi pistmist... me oleme paratatused... ja ehk seetõttu et meil pole mõtet, olememegi nii visad otsima seda... põhjendama iseennast kogu aeg teistele enesesarnastele... oleks siis vähemalt, et kellelegi teisele - aga ei...
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.