Autor Teema: Surm  (Loetud 21255 korda)

maia-liisa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #15 : 05. Veebruar, 2004, 21:14:22 »
lahe on vahel targutada ja filosofeerida, mõelda, kes kirjutab su nekroloogi, mis värvi lilled on su sõbra toodud pärjal, kes kui palju nutab  .. aga targemaks see ei tee.
keegi kunagi ütles, et ei maksa muretseda suremise pärast.
sest kui oled sina, ei ole (su) surma,
kui on (su) surm, ei ole enam sind. (üks kreeklane).

a no vaatab siis ;)

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #16 : 06. Veebruar, 2004, 02:23:45 »
Tsitaat: "Artur"
Ise ei pea end usklikuks või midagi, aga mul on sõber, kes isa surma järel kristlaseks hakkaks.

eks usu juurde võivad viia paljud sellised sündmused ..
ma ise samasuguse sündmuse järel, näed, pole usklikuks hakanud ja ei leia, et selle pärast oleks elus midagi puudu või et arusaamad/vaated oleks muutunud või et ma üldse peaksingi neid muutma ..
eks see on igaühe oma vaba valik ..

mina kui bioloog jään ikkagi bioloogilise seletuse juurde asjast :wink:
sometimes life don't leave you alone

misfit creep

• Jutulind
  • indie boys are neurotic
    • MSN Messenger - misfitcreep@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://misfitcreep.planet.ee/
    • E-post
Surm
« Vastus #17 : 06. Veebruar, 2004, 14:42:01 »
p'rast surma me l'heme nangijaalasse
but you sure surprised me when it ended and there wasn't any surprise twist. it was good. storys about handjobs always win contests.

poison_girl

• Külaline
Surm
« Vastus #18 : 07. Veebruar, 2004, 20:50:57 »
Tsitaat: "ANdrus"
ahjaa on ka võimalus, et
Maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik :wink:

see on hea variant.oleks lahe,kui see ka päriselt nii oleks.tegelikult ma vist usungi seda.a ega ma enne seda teada ei saa,kui ma ise suren.aga oleks siisi tore.

Lenka

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #19 : 08. Veebruar, 2004, 19:38:20 »
Kahjuks ma nii positiivselt surma ei suhtu, sest pole üldse kindel, et peale seda midagi ei ole jne. Kui siinpool hakkavad asjad untsu minema, siis elu endalt ei võtaks, sest kardan, et asi sealpool võib veel hullem olla.
Ma arvan, et surm on halb ja püüan hoida endal hinge sees.
olen siin varem olnud

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #20 : 08. Veebruar, 2004, 22:02:28 »
Lenka lähenemine on enamjaolt sümpaatne, enda jaoks on surm siiski pigem tundmatu kui halb.

martramones

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #21 : 09. Veebruar, 2004, 11:29:30 »
Tsitaat: "maia-liisa"
lahe on vahel targutada ja filosofeerida, mõelda, kes kirjutab su nekroloogi, mis värvi lilled on su sõbra toodud pärjal, kes kui palju nutab  .. aga targemaks see ei tee.
keegi kunagi ütles, et ei maksa muretseda suremise pärast.
sest kui oled sina, ei ole (su) surma,
kui on (su) surm, ei ole enam sind. (üks kreeklane).

a no vaatab siis ;)

Metro Luminal - ''Last Letter/Viimane kiri''  :evil:
the future is unwritten

Lennart

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #22 : 09. Veebruar, 2004, 16:49:57 »
Milleks üldse muretseda surma ja surmajärgsuse üle, sest, tsiteerin: "Kui oleme meie, siis pole veel surma ja kui on surm, siis pole enam meid." (Epikuros)

maia-liisa

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #23 : 09. Veebruar, 2004, 17:58:29 »
Tsitaat: "Vic Rattlehead"
Milleks üldse muretseda surma ja surmajärgsuse üle, sest, tsiteerin: "Kui oleme meie, siis pole veel surma ja kui on surm, siis pole enam meid." (Epikuros?

jah teda ma silmas pidasingi
epikuros.

leeviland

• Jutulind
    • MSN Messenger - traumateater@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - lauri_lohmus@yahoo.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #24 : 10. Veebruar, 2004, 15:15:24 »
Tänud Arturile, kes selle teema siin foorumis üles võttis! Surma üle mõtisklemine on kindlasti kasulik ja arendav, samuti on surm rohkem või vähem avalikult kohal väga paljudes Mait Vaigu poolt aastate jooksul Metro Luminalile, Vennaskonnale, Sõpruse Puiesteele jt bändidele kirjutatud tekstides. Viimaste üle sooviks tulevikus samuti kirjalikult arutleda, kuid see on juba eraldi teema, milles kaasa rääkimiseks soovin veel tublisti eeltööd teha.

Minu esimene kokkupuude surmaga leidis aga aset juba 7-kuuselt vanaisa matustel käies, kuid loomulikult saab taoline tõik isiksust vormivate vaadete kujunemisele teatavat mõju avaldada üksnes hilisemas, endast ja elust/surmast teadlikumas eas, olnu üle mõtisklemise käigus. Ent 11-aastaselt leidsin surnuna oma isa ja see on juba üsna üksikasjaliselt mällu sööbinud. Üldse on elu miskipärast nõnda kulgenud, et pulma pole õieti juhtunudki, matustele aga küll.

Neile kurbadele hüvastijättudele vaatamata ei ole mu teadmised surma olemuse kohta sugugi täienenud, sest ka kõige lähema inimese surm on võõras surm, kuna lahkunu on oma surmas alati üksi ja igasugune ligipääs tema poolt kogetavale meil puudub. Nõnda näen neid asju elava inimesena, kuigi on olemas hulgaliselt väiteid selle kohta mis meiega surres ja surmas aset leiab, ja on olemas õpetusi selle kohta, kuidas kõnealuses olukorras ja olekus toimida tuleks. Viimati mainitud väiteid ning õpetusi ei söanda siiski sugugi kommenteerida, kuna mul puudub võimalus nendes sisalduva kontrollimiseks ja kinnitamiseks või ümber lükkamiseks.

Niisiis ei tea ma surmast midagi. Aga ma tean, et surm on olemas ja alati imeligi, et elust surma siirdumiseks tuleb katkematult valmis olla. Surma ligiduse tajumine on õpetanud mulle elu kohta samapalju kui lapsed ja kassipojad mu enda kohta, ehk siis rohkem kui koolid, töökohad ja 33 aastat ülejäänud elukogemust kokku.

Nõndapalju siis surmast.

PS On muide huvitav, et kui suremine on läbi ajaloo enamikule inimestest olnud äärmiselt vastumeelne ja keeruline, siis surnud olemisega näikse kõik lahkunud jälle hästi toime tulevat. Seda muidugi elavate maailmast vaadatunua.

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #25 : 11. Veebruar, 2004, 12:16:57 »
"Kaastunne on varjatud kahjurõõm" (Remarque)

Seetõttu ma matustel vaid naeran...
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

Carolina

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #26 : 14. Veebruar, 2004, 11:51:36 »
The sleeping and the dead are but as pictures

Shakespeare "Machbet"
Kui ma õigesti mäletan, siis leedi Machbet ütles seda oma mehele pärast seda kui mees oli tulnud mõrvamast. Lahe stseen, muide. Pealegi, igavene uni, nii on ju hea mõtelda. Iga päev natuke ette ära juba.

Lenka

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
    • E-post
Surm
« Vastus #27 : 14. Veebruar, 2004, 23:23:49 »
Tsitaat: "Carolina"
The sleeping and the dead are but as pictures

Shakespeare "Machbet"
Kui ma õigesti mäletan, siis leedi Machbet ütles seda oma mehele pärast seda kui mees oli tulnud mõrvamast. Lahe stseen, muide. Pealegi, igavene uni, nii on ju hea mõtelda. Iga päev natuke ette ära juba.

Jep, ja jaak Joala laulis: hei suvi, papapppapaaa. Suvel pole kahju kellegil ei millestki, kõike jagub kuhjaga. Lühike küll öö, kuid ehk vahest jätkub sellestki, talvel jõuab magadaaa. :D
olen siin varem olnud

pilv

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - pilv@email.ee
    • Vaata kasutajat
    • http://pilv.pri.ee/
vaatenurk, mis on enamusele mittevastuvõetav...
« Vastus #28 : 03. Märts, 2004, 12:03:25 »
surm annab põhjuse kaotada maapealt sinu keha...alles jäävad hing ja vaim, mis on mõne uue keha väike osa..... ja nii lõputult edasi..

hauad ja nende eest aastatepikkune hoolitsemine, iga aastane ammusurnute mälestamine, on midagi sellist mida ma ise ei tee ja loodan, et ajapikku selline komme kaob..... surm on paratamatu ja mida sellest tuhast või kõdunenud kehast ikka haletseda....hing ju elab lõputult edasi.....
Tehakse ikka elu raskeks...
ma ei valeta üldse. väljaarvatud juhud, kui ma tõtt räägin, aga seda ei  juhtu mittekunagi...

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
Surm
« Vastus #29 : 03. Märts, 2004, 12:08:35 »
pilv, sul on õige suhtumine... minu mõistes eluterve, aga mõne teise? ei tea :)
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.