Autor Teema: "Akna juuli" ja "1905"  (Loetud 9195 korda)

ago72

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« : 27. Märts, 2003, 17:58:14 »
Mina ei kiida praegust lahendust. Mulle meeldiks kitarride domineerimine.
Kui aga jääte kindlaks elektroonilisele variandile, siis peaksite leidma sellele mingi müstilise varjundi. Praegu ma küll peale Allan Vainola hääle sealt midagi lummavat välja ei suutnud peilida. Liiga trafaretne tümps.

"1905" on seadnud "Sõpruse Puiestee" teatud tasemesse, millest alla langeda ei tohiks.

"1905" on väga hea tekstiga. Müstilise varjundiga, aga hoomatav. "Akna juuli" on liialt laialivalguv. Segasevõitu sõnumiga. Lahtipuremiseks ainult friikidele. Loo pealkiri ei kutsu kah kuulama.

Elektrooniliselt võib muusika lahendada, aga see peab eriliselt kõlama. Mitte nii , nagu praegu.Parema tulemuse nimel soovitan aga küll jõulised kitarrid sisse tuua. Kasvõi aeg-ajalt.

Kuna paigutasin selle arvamuse küsimuste/vastuste rubriiki, siis küsimus: egas ometi "1905" ainsaks heaks looks teil ei jää ???!  (no sellele ei saagi vastata) Siis järgmisena pisut asjalikum: kas tõesti ei saa te loobuda sellest ruineerivast tümpsust ????  ("1905" oli väga lootustandev. Kurb oleks "Sõpruse Puiestees" pettuda ! )

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #1 : 27. Märts, 2003, 21:03:30 »
hmm .. mõnes mõttes olen ma sinuga täiesti nõus ..
rohkem kitarri oleks ehk tõesti väga hea .. ja trummi .. PÄRIS trummi, ma mõtlen ..
aga samas .. miks peaksid kõik lood olema sellised nagu "1905"? tõsi, see on VÄGA hea lugu aga ma ei leia et mõned teistsugused lood hakkaksid nii häirima, et lugupeetud SPST austaja selles grupis seetõttu pettuma peaks :?
sest asi kipuks siis ju väga yheylbaliseks minema ..
või mis teised arvavad ...
sometimes life don't leave you alone

mõmmi

• Kasutaja
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #2 : 27. Märts, 2003, 21:14:58 »
mul tunne, et kui vainola laulab siis ma võin ükskõik missugust saundi sinna taha kuulata. vainola hääl on...  :oops: ...on lihtsalt selline!
kui täna saabub võlur...

tytarlaps_mustas

• Jutulind
    • ICQ Messenger - 326085816
    • Vaata kasutajat
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #3 : 27. Märts, 2003, 22:00:25 »
hehee .. kusjuures siinpool täpselt sama asi :) :oops:
minu poolest olgu see SPST või ML või ASSS .. *sigh*
sometimes life don't leave you alone

metro

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #4 : 27. Märts, 2003, 23:45:32 »
Ühinen eeskõnelejatega - päris trumm ja rohkem kidrat oleks väga positiivne.
bad to the bone

blacklady

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
minu arvates...
« Vastus #5 : 28. Märts, 2003, 09:53:57 »
...võiks Vainola vahelduseks kasvõi viiuli lõua alla visata ja mõne loo maha laulda.Peamine,et loo point jõuaks kohale ja et tunned kinnisilmi ära-see on ikka see -spst.-e äraseletamatu ligitõmbav fenomen.Trummid-kidrad on muidugi enamikes bandides cool-no comments,aga las loomeinimesed katsetavad muudki.Akna-Juuli pidavat saama selline,et mõjuks ühtviisi nii kodutrepil istudes kui kiirteel sõites.No ja enam-vähem nii ta vist ongi.Usun,et spst.jääb iseendaks-nii kitarride kui elektroonika abi kasutades.
Sinu Blacklady.

Hugo

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #6 : 28. Märts, 2003, 11:30:09 »
Muide, kui Aknajuulist tehti alguses ka kitarriversioon, siis võiks ju sellegi siia üles panna. Siis saaks igaüks ise valida, kumba tahab kuulata.

Pronto

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Paljusõnaline
    • MSN Messenger - tanel_raja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • Discordia: Pronto
    • E-post
Re: "Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #7 : 28. Märts, 2003, 13:19:38 »
Tsitaat: "ago72"
Kuna paigutasin selle arvamuse küsimuste/vastuste rubriiki, siis küsimus: egas ometi "1905" ainsaks heaks looks teil ei jää ???!  (no sellele ei saagi vastata) Siis järgmisena pisut asjalikum: kas tõesti ei saa te loobuda sellest ruineerivast tümpsust ????  ("1905" oli väga lootustandev. Kurb oleks "Sõpruse Puiestees" pettuda ! )

Püüa olla pisut tolerantsem, kui me tahaksime teha muusikat, mis kõigile meeldib, siis poleks selliseid lugusi nagu "1905" ja "Kaotaja" mitte kunagi sündinudki.

Mõtle ise: mina näiteks ei kannata oliive silma otsastki, Mait samas neist ainult elabki (ma vähemalt kahtlustan seda). Ometigi ei nimeta mina Maitu oliivipepuks ja ei kuuluta avalikult, et ma olen toidus pettunud, kuna oliiv on toiduaine.

Ütleme lisaks veel nii, et elektroonilisel muusikal on iseloomulikuks jooneks teatav kalkus ja kaledus, mida kitarriga on raske edasi anda. Selle loo juues on selline omamoodi külmus ja eemaloleklus taotluslik ja loodetavasti lausa puhtfüüsiliselt tajutav. Kitarriloona oleks "Akna Juuli" tundunud ninnu-nännu osakonda kuuluvana, mille taustal on võib-olla kontserdil hea jalaga takti lüüa, kuid mille sõnum ei tule esile pooltki nii tõsiseltvõetavalt. Kuid ärgem rutake ette, sest ma usun, et kunagi saate erinevaid versioone ise võrrelda.
Sõpruse Puiestee -- Eesti bänd!
Blog: http://pronto.ee/

ago72

• Vaikne Bob
  • *
    • Vaata kasutajat
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #8 : 28. Märts, 2003, 16:59:38 »
OK. Selge see, et kõik lood ei saa kõigile kunagi meeldima. Küllap olete nõus, et lugu peaks siiski veel korrigeerima. Ikka sisukuse suunas.

Pronto

• Sõpruse Puiestee
  • Administraator
  • Paljusõnaline
    • MSN Messenger - tanel_raja@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • Discordia: Pronto
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #9 : 28. Märts, 2003, 17:01:11 »
OK. Selge see, et kõik lood ei saa kõigile kunagi meeldima. Küllap olete nõus, et lugu peaks siiski veel korrigeerima. Ikka sisukuse suunas.

Kahtlemata .. see oli esimene prooviversioon, lihtsalt et inimesed ei oleks liiga kärsitud. Ja ka tagasiside on kasulik asi.
Sõpruse Puiestee -- Eesti bänd!
Blog: http://pronto.ee/

Randolf

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - roadb@email.com
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #10 : 06. Aprill, 2003, 20:33:46 »
mulle isiklikult meeldib selline elektrooniline teema,just selline külmus ja jäikus....kuid ma olen ka mõelnud mismoodi kõlaks see lugu ainult kitarride peal.muidugi on see lugu veits teistsugune kui teised vainola hääle taustaks kõlanud lood,et kui see lugu oleks lihtsalt,ainuüksi muusika,siis oleks see kui 90 ndad.mis on iseenesest väga lahe.me räägime küll spst-st,aga ma tahaks elektrooniliselt välja tuua alumiiniumi mõned lood mis on väga-väga head.Punane tuba,Suitsetav Zeig...väga head...

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #11 : 07. Aprill, 2003, 16:19:31 »
Alumiiniumi elektroonika andis edasi kõledat mystilisust. Asjale aitas kaasa naishääl ja Aule sõnad, mis on vaigust märkimisväärselt syrrealistlikumad ja ka ebamaisema varjundiga.
Spst elektroonika ei anna edasi seda mystikat. Ega tundu ka kõle. Vaigu tekstid ja a i n u l t Vainola hääl (vastupidiselt Alumiiniumi neljale eri lauljale) mõjuvad inimlikult ja soojalt. Pane ykskõik, kui karm elektroonika taha - lummavat mystilisust ei tule.
Spst kõlapildi summa praeguseks on: mees, kes on näinud elu räägib sellest (Vaigu sõnad) . Rahuloleva alatooniga (Vainola hääl). Päike paistab "lens flare" efektiga silma (elektroonika) ja domneeriv toon on merevaik.
Peale New Orderi looksin kindlasti paralleele ka ryssäroki legendi - Kinoga. Ka nendel oli naturaaltrummidega pahasti. Aga Kino on palju hämaram ja slaavilikum. Siinkohal pean silmas viimaseid albumeid alates "Gruppa Krovist". mitte varajast Muumitrolli stiilis halinat.
Spst aga särab. Ja sugugi mitte võltsilt ma kordan. Ykskõik, kui palju elektroonikat Vainola hääle ja Vaigu sõnade kõrval ka ei oleks - see mõjub ainult Photoshopis lisatud soojades toonides "lens flare" efektina.
Päike paistab ka. Mitte kyll p ä r i s päike. Selle tõlgendus.

Kui nyyd bänd jätkaks seda liini, mis toob meelde suveõhtul rammestunult terrassil vana hea sõbraga filosofeerimist (keda sa harva kohtad) siis oleks ju syndinud midagi erakordset...
Pehme Kino. Maine Alumiinium. Mitte killukestki Metro Luminalist, mida kõik nii väga igatsevad ja ootavad Spst-st.
Metro Luminal on surnud. Ta ei tule tagasi. Ja hea ongi. Meil on kaks täiuslikku albumit, mida kuulata. Meil on yks tasemel salongimuusika kogumik ka. Las nad olla.

Kordan siiski, et mõnes mõttes kommerts tuleb bändile alati kasuks. Raiuda otse ja ainult oma liini on tore. Aga mõningased mööndused ei tähenda ju loomevabaduse piiramist. Soovitaksin kasvõi puhtalt kurjade kommentaaride alusel (mida leidub muuseas ka dragon.ee foorumilt, teema "Sõpruse Puiestee" alt) seda syndikäiku "Akna juulis" kärpida. Ja pea longus koju vantsides kiruda "kuradi pööbel!". Avaliku arvamuse survel on nii mõnedki sakiliselt eklektilised bändid loonud endale imearmsalt kooskõlastatud yldpildi.

Ah jaa: kui rytmimasinaga siis rytmimasinaga ka laivis ja kogu albumi (annaks jumal) vältel. Minu arvates polegi naturaaltrumme vaja...
The Scene is Dead.

jack

• Vähese jutuga
  • **
    • Vaata kasutajat
Re: "Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #12 : 11. Aprill, 2003, 17:48:05 »
Mina ei kiida praegust lahendust. Mulle meeldiks kitarride domineerimine.
Kui aga jääte kindlaks elektroonilisele variandile, siis peaksite leidma sellele mingi müstilise varjundi. Praegu ma küll peale Allan Vainola hääle sealt midagi lummavat välja ei suutnud peilida. Liiga trafaretne tümps.

maitse üle vast ei tasu muidu vaielda. aga et kaotame elektroonika ära ja viskame mingid kitarrid sisse : justkui kitarr ei peaks olema omapärane või müstilise varjundiga, et sedasorti sõnu üleval hoida.  :?: minu arvates on avastus, et vainola hääl sobib suurepäraselt ka rohkem digitaalia poolt domineeritud keskkonda, väga palju väärt (ja kuivõrd lugusid on on veel vähe, siis ka suurelt jaolt realiseerimata). ja need sõnad on kindlasti kirjutatud selle arvestusega, et neid toetab elektroonilisema varjundiga muusika. või kuidas sa, mait, neid kirjutasid?

eriti kaotaja-sarnase loo juures on märgata, kuidas minimaalne kitarrisisend pääseb eriti jõuliselt mõjule. lugu on tehtud meeletu miljöö- ja taktitundega, rohkem kitarri polegi sinna vaja.

ja akna juuli haakub väga hästi mingi hüpoteetilise teljega new order - saint etienne. prontol õigus : kitarriloona ei kõlaks

ja kurvitsaga nõus : trummimasin on hea. annab muusikale sootuks huvitavad rõhu- ja jõupunktid
small blue absence

Pyari

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - angelpam9@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #13 : 27. Aprill, 2003, 19:06:10 »
oliivipepu...:))) ma pole tykil ajal nii palju naernud (sry teemast möödapaneku pärast) ....igatahes on maitseid erinevaid....suhtuks neisse siis ka sallivamalt....

marie-k

• Vaikne Bob
  • *
    • MSN Messenger - phtase@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • E-post
"Akna juuli" ja "1905"
« Vastus #14 : 17. Mai, 2003, 18:22:39 »
"1905" on niiiiiiiiii lahe laul!!!!!!!!!! 8) ma ei saa aru kuidas Allan Vainolal tulevad sellised jube head ideed? palun öelge mulle!?
Aurora Temporalis - reaalsus mida teil ei ole