Autor Teema: For a Few Dollars More  (Loetud 4779 korda)

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • MSN Messenger - joosepv@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« : 02. Oktoober, 2004, 11:16:33 »
Täna, Yle 2 kell 22.05

Soovitan.. Eastwood oma küünilises headuses.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
For a Few Dollars More
« Vastus #1 : 03. Oktoober, 2004, 14:28:39 »
jajah. ja ärge unustage morricone suurepärast muusikat.
made by the masses
for the masses

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #2 : 04. Oktoober, 2004, 18:02:00 »
Tsitaat: "issand"
jajah. ja ärge unustage morricone suurepärast muusikat.

Räigelt hea kraam muuseas. "Le Train", "The Man with the Harmonica", "The Good, the Bad and the Ugly"...

Vahest viskab pop-rock yle - ei viitsi enam kontseptualiseeritud, sõnadega muusikata kuulata. Mida sa teed siis? Kuulad jazzi? Aga jazz on ju saatanast! Akadeemilist klassikat? Aga Rannap ja mobiiltelefonide levik muutis selle ju seebiks. Mul on piinlik kuulata näiteks Chopin`i. Tunnen ennast nagu keskealine perekonnaema.

Kuulan hoopis filmimuusikat. Filmimuusika ei saa kunagi olla lõplikult pealetykkiv nagu popp seda võib olla, kuna ta on mõeldud täiustama teatud visuaalset momenti, mitte seda enda alla matma. Kyll aga on filmimuusika reeglina vöga emotsionaalne, kuna see, mida ta teatud visuaalsele momendile filmis juurde annab on just see emotsionaalne sygavus. Kui stiilselt tehtud võib filmimuusika suurejoonelisus olla, mitee maitsetu vaid omamoodi stiilne.

Ennio Morricone, Vangelise saunträkk "Blade Runnerile" (atmosfäärilisuse meistriteos) ja Nymani saundträkk "Cook, Thief, Wife, Loverile" ujuvad alatasa mu kuulamisnimekirja välja.

Morricone yks lugu, muuseas (yks mu lemmikuid, mile nime ei mäleta) oli Kill Bill kahes seal kohas, kus Thurman ennast hauast välja kaevas. Ja yldse olid need filmid tohutult mõjutatud vanadest Westernidest ja justnimelt Morriconbe muusikast nendele filmidele.
The Scene is Dead.

broken fingers

• Jutulind
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #3 : 04. Oktoober, 2004, 18:08:06 »
Miskipärast ei olegi filide soundtrackidele suurt tähelepanu pööranud. Kuulanud vist ainult kolme-nelja.
Tahab keegi mulle äkki midagi eriti head soovitada?

Liina

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - liina11@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #4 : 04. Oktoober, 2004, 19:56:15 »
"Surnud mehe" soundtrack. Geniaalne.

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #5 : 05. Oktoober, 2004, 11:41:46 »
Tsitaat: "broken fingers"
Miskipärast ei olegi filide soundtrackidele suurt tähelepanu pööranud. Kuulanud vist ainult kolme-nelja.
Tahab keegi mulle äkki midagi eriti head soovitada?

Kordaksin siis seda "Blade Runneri" saundträkki Vangeliselt.
Teatud mõttes raskesti kuulatav kraam, võib veidralt kõlada, kui konteksti (filmi) kõrvale kujutada ei oska ja kaheksakymnendate tõsisem syndiväänamine a la Jarre ja Wakeman veidi "naljakas" tundub. Kui aga Vangelis istub siis see on kagtlemata kõige tõsiseltvõetavam tema toodangust. Vähemalt minu jaoks.

Ja Twin Peaksi taustamusa on ka päris mõnusa fiilinguga, tuli meelde. Pole kyll filmi, vaid seriaali jaoks valmistatud aga suurt erinevust pole.

Kaldun arvama, et Lynch`i asjadel (Lost Highway näiteks) võiks yldse päris synged taustapalad olla. Pole kahjuks palju jõudnud kuulata - ehk keegi muu oskab paremini rääkida...

Tsitaat: "Liina"
"Surnud mehe" soundtrack. Geniaalne.

See muidugi ka.
Ja "tänapäevasema" filmimuusika kohta oskaks häid sõnu öelda veel "Virgin suicides`i" kohta aga eks sellest ole juba oma hea neli aastat jahutud ka, et Air tegi ikka super musa sinna filmi jne.
Aga "Empty House" on ikka päris mõnus lugu kyll...
The Scene is Dead.

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #6 : 05. Oktoober, 2004, 12:05:50 »
Kuradi päralt Kurvits... sa andsid mulle idee.. Thanks for that!

Aga mu soovitus, "Ghost in the Shelli" soundtrack. Üks väheseid, mis mul on. Aga seeeest võimas-võimas-võimas. See on omaette koomiks, mis silme eest läbi jookseb. Mitte tegevus, vaid plaanid.

suur plaan-keskplaan-üldplaan-keskplaan-suurplaan-kesklaan-jnejne...

Lynchist tean niipalju, et tal on tema isiklik helilooja - Angelo Badalamenti - kes on väga paljude tema fimide taustad võlunud. Peakski vaatama (see on siis tänu Kurvitsale), mis meil lai avarus pakub.
Quiet submersion into Slowdive. Breath in, breath out, my oxygen, my lungs, my dreams, my haunt.

issand

• Vähese jutuga
  • **
    • MSN Messenger - issand_jumal@hotmail.com
    • Vaata kasutajat
    • http://www.zone.ee/issand_jumal
    • E-post
For a Few Dollars More
« Vastus #7 : 05. Oktoober, 2004, 12:43:00 »
võib jagada kuulamiseks paari morricone kogumikku. kui huvi on.
made by the masses
for the masses

francis

• Jutulind
  • Inconsiderate brute
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #8 : 05. Oktoober, 2004, 14:46:03 »
ära ei ütleks

Kurvits

• Paljusõnaline
    • Vaata kasutajat
For a Few Dollars More
« Vastus #9 : 05. Oktoober, 2004, 15:09:05 »
Tsitaat: "issand"
võib jagada kuulamiseks paari morricone kogumikku. kui huvi on.

Ma olen kuulanud mingit Milleeniumivaimustuses, Emakese Venemaa sygavustest pinnale tõusnud hitikogumikku - jube hea oli.
Tegelikult peaks neid asju filmide kaupa ka olemas olema (Milleniumikogumikul oli nii, et igast filmist on see yks - nimilaul - ja rohkem polnud. Tegelikult on ju muusikalist materiali filmis enam, kui "theme". Tavaliselt on just mõndade teravate momentide saatmiseks tehtud, meeleolukad lood "theme`idest" paremad.

Tsitaat: "francis"
Aga mu soovitus, "Ghost in the Shelli" soundtrack

Rõve hea asi kindlasti. Sealt filmist jäi peale selle suhteliselt jahmatamapaneva avaloo kõrvade vahele kinni veel see muusika, mis kostis taustaks filmi tippmomendile - vihmastele linnavaadetele plastikakende peegelduste ja gondolinidega.

Või kurat... Oli see yks ja sama lugu?
Ghost int the Shell: Innocence`i avalugu tundus ka see sama asi olevat.
The Scene is Dead.