Näita postitusi

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Sõnumid - Kuraaka

Lehti: [1] 2
1
Muusikanurk / Re: Poll: "Unenäopüüdjad" parim lugu
« : 14. Detsember, 2006, 22:13:23 »
Maidu sõnad on üldse kuidagi häirivad. Kuidagi liig otse ja tihti sellised piinlikult südantvalutavad. Ses mõttes eelistan Allani lugude puhul pigem Aule tekste. AGA, see on vaid mu maitse-eelistus ning 'lapsepõlve kokkutulek' on igas mõttes kümnepunktilugu ning jah, need (piinlik)-häirivad sõnad on ka tegelikult väga head.

2
Muusikanurk / Re: Poll: "Unenäopüüdjad" parim lugu
« : 17. November, 2006, 16:09:33 »
Tõepoolest, plaat on tervikuna nii hea, et pole võimalik eriti paremusjärjestada. Ainsana meeldis '60' ehk vähem kui teised (aga ehk on see vaid maitseküsimus). Oma hääle andsin siiski viimasele loole, kuigi samahästi oleks võinud selle saada 'lapsepõlve kokkutulek', 'odekolonn', või ka 'lõpp-peatus'.

3
Muusikanurk / Re: Unenäopüüdjad
« : 17. November, 2006, 06:36:36 »
Huvitav... kas Allan ise ka akordioni oskab mängida? Igastahes mailaulu postril tõmbas ta küll väga uhkelt lõõtsa  :D

4
Muusikanurk / Re: Unenäopüüdjad
« : 15. November, 2006, 20:36:23 »
Läksin siis ka täna tööle tulles Tartu kaubamajast läbi ning hankisin plaadi. Meil töötab siin üks sakslane, kes ka kohe kõrvu kikitas, kui kuulis esimesi noote - väga ilus - mis see on? Üks teine töökaaslane võrdles seda veel varasema kino-ga.

Ma pean tunnistama, et selle plaadi peal tuleb Allani muusikalise käekirja ilu minu arust kõige rohkem esile. Väga ilusad, napid, väljapeetud arranzheeringud. Plaadiümbris on ka lahe! :)

See ilma otsese sihita igatsus, mis seda muusikat kuulates kohe oma pead tõstab, on praegu pea kõikehaarav, ja oh, ma tõesti tahaksin ühte sigaretti praegu...

5
lisa germano 'in the maybe world'

6
Sümpaatne teostus lool - aga äkki, kas tõesti, tegelikult on seda meie eest varjatud ja uus plaat on tulekul? Ei ole ju lugu lindistatud vaid selleks, et riiulile tolmama jätta?

7
Juba räägitud lugu, aga räägin veelkord - et aitäh Allanile Lõpp-peatuse eest, mis justkui
minu tellimise pärast saigi mängitud. :D Kogu aeg olen tahtnud teada, kuidas see lugu kõlab.
Aga häid lugusid, mida enne pole kuulnud, oli rohkem, kui üks. 'Odekolonn' oleks kindlasti
kunagi potentsiaalne hitt olnud.

Muidu... ma tõesti loodan, et neid lugusid on võimalik ka edaspidi mingil moel kuulata - et need kunagi
ehk mingil moel helikonservi jõuavad. Samuti, ma olen alati arvanud, et sellises lihtsas võtmes esinemine
sobib Allanile väga hästi ja ma ei ole aru saanud, miks ta seda varem teinud ei ole. See ei ole ju ka viimane kord, eks?  ;) Lisaks, Allani hääl vedas kontserdi täiesti välja (erinevalt mõnest spuiestee kontserdist) ning
kõik oli suurepärane. Tehke teine kord veel.

8
Üritused - Kus? Mis? / Re: 30. aprillil MAILAUL ja Vainola soolo
« : 15. Aprill, 2006, 14:44:55 »
Palun täpsustage, kes mis päeval ülesse astub ja kas mõlema päeva eest tuleb eraldi 100.- välja käia? See on väga oluline informatsioon.

9
Nicholas Lens, Amor Aeternus (Hymns of Love)
for Soprano, Tenor, Counter, Mezzo soprano, Baritone, Bass, Child Speaking Voice, Actor, Small Choir, Mixed Choir & Chamber Orchestra with additional instruments.

 8)  Kuulsin, et plaat tuli välja, käivitasin soulseegi ja emuula - mis välja tuli - mp3sid mitte kuskil. Järelikult tuli plaat ära osta. Ja ei kahetse.

Tegemist on üsnagi omapärase üllitisega, nimetatud plaat on kolmas triloogias. Formaalselt oratooriumilaadne asi, klassikalise muusika instrumendid ja komponendid kuidagi täiesti iselaadses omaette võtmes.
Siiski, esimene osa 'Flamma Flamma' on jäänud kõige paremaks.

10
Muusikanurk / Mike Oldield
« : 17. Aprill, 2005, 20:42:52 »
Einoh, Amarok on aastast 1990 - enne Heaven's Openit ja pärast Earth Movingut, mis mõlemad konkurentsitult kehvimad plaadid. Selline pärl kahe sellise plaadi vahel. Ent samas, Heaven's Openi nimilugu on täiesti khuul hitt ja 'music from the balcony' on vähemalt huvitav kuulata. 90ndatest TB II ja Songs of Distant Earth on minu meelest veel mõlemad väga head plaadid. 'Voyager' minust vastumeelsust ei tekita, kuid ta jätab sellise üle jala visatud easy-listening mulje. Nagu ta ka ise ütles, pühendas ta selle plaadi tegemisele vaid kaks nädalat ning suuremas osas ongi see teada-tuntud viiside ümberpanek. Viimane, 10minutiline Mont St Michel on ta enda kompositsioon ja see on ka vist parim selle plaadi peal. Ent TB III tekitab mus tülgastust suuremas osas või mõjub kahtlase väärtusega ja totaka nimega 'millennium bell' samuti, kuigi mõne hea pala leiab ka nende pealt. 'Guitars' (samuti täiesti mõttetu pealkirjaga) sisaldab palju mõttetuid ja kuidagi poolpiduseid palasid, ent 'Muse' plaadi alguses on täiesti võrratu. Mäletan, kui ta seda kontserdil üksi kitarril mängis - täiesti sundimatu ja ilus pala. Viimane 'Tres Lunas' mõjub ka kahtlaselt suuremas osas, kuigi ka sealt leiab... midagi. 'Sirius' näiteks plaadi lõpust.

Nii et minu edetabelis jäävad ikkagi esikohale selliseid 70ndate oopused, nagu 'Hergest Ridge', 'Ommadawn' ja 'Incantations'. 80ndate plaate ei hakanud ma läbi hekseldama, aga need on kõik formaadis pool instrumentaal/pool poplood, mispuhul kehtib enamasti reegel, et instrumentaalid on head ja poplood on kahtlasema väärtusega. No QE2 meeldib võib-olla mulle kõige rohkem. (Ahjaa, seda Pohjola plaati ma tean küll ja olen kuulanud ka - aga see on ka tegelikult Pohjola plaat, Oldfield tõesti ainult mängib seal kitarri.)

Aga kui sa Amaroki kuulnud ei ole siis seda soovitan ma kõige soojemalt - see on selline plaat, mida võib hästi palju kuulata, ent ikka veel uusi detaile avastada. Eriti kui on head kõrvaklapid ja/või hea helisüsteem. See on täiesti kompromissitu plaat. Sadaseitseteist erinevat instrumenti ja üks 60 minutit kestev muusikapala ja seda parimas unikaalses Oldfieldi stiilis.

Vahel mõjub Oldfield kuidagi proto-post-rockina :D

Oeh, pikaks läks, loodan, et ma kedagi ära ei tüütanud. Kuigi ma oleks võinud palju rohkem jahuda.

Ain :)

11
Muusikanurk / Mike Oldield
« : 17. Aprill, 2005, 18:47:18 »
Absoluutselt kuulan.  :D  Pidevalt, lapsepõlvest saadik. Parimad on ta kõik 70ndate plaadid (no ok, Platinum 79ndast ei ole just eriti hea) ning Amarok (90) on lihtsalt vapustavalt hea. 1999 käisin isegi kontserdil.  Üldiselt inimestel, kes enamasti Moonlight Shadow'd, mõningaid 80ndate hitte ja Tubular Bellsi avateemat teavad, ei pruugi olla aimu, kui head muusikat ta kunagi tegelikult teinud on, ning liigitavad ta kuhugi tüütu ja mõttetu vana peeru kategooriasse.  Ebaõiglane! Kuigi jah, peale 94nda aasta 'Songs of Diatant Earthi' tulnud plaadid on tõesti rohkem-vähem magedad, värvitud ja tüütud. Oldfieldil on mingisugune täisti unikaalne kidramängimise/ja komponeerimise stiil, mille tunneb alati ära. Tõesti - alati tunneb ära - nagu Vainola käekirja tunneb täpselt samamoodi alati ära.

ain

12
Teater, Kino, Tv / The Corrsi kontsert
« : 17. Märts, 2005, 23:14:43 »
Ma olen Oldfieldi kontserdil käinud!  :D  Viimasel tuuril 1999. a. Mängitud materjali tõttu võin ma öelda, et tal on ka paremaid hetki olnud, aga kontserdi mõttes oli - tegelikult - ka hea. Mis puutub Oldfieldi kataloogi, siis sealt võib üllatavalt häid asju leida... lihtsalt pidin ära ütlema.

Muidu kontsertvideotest, mida ma näinud olen, jättis väga hea mulje Indochine.

Järgmine asi, mida ma ootan, on Dead Can Dance Riias... kuhu ma lähen.

13
Looming / Krambid elektrooniline instrumentaal aastast 1998
« : 09. Jaanuar, 2005, 22:55:20 »
Väga lahe! Mulle istus rohkem kui pärisversioon, tegelikult. :twisted:

14
Keelepeks / Karl Barth
« : 23. Jaanuar, 2004, 21:47:19 »
moens,

igaks juhuks lisan, et TÜ usuteaduskonna dekanaat (peahoone 3. korrus) on üks kindel koht, kus sedalaadi kirjandust müüakse. Kas Barthi 'Dogmaatikat' hetkel on, ei oska öelda, sest mul pole sinna enam asja olnud (kool lõpetatud), aga umbes kaks aastat tagasi, mäletan, vedelesid suured avamata pakid ühes auditooriumis - vaevalt, et need KÕIK läbi müüdud on, seda isegi kahe aastaga.

parimat,
ain

15
Keelepeks / kui kaugele sa oma fänluses oled valmis minema?
« : 30. Juuli, 2003, 02:50:28 »
Kust selline küsimus üleüldse kerkis? S.t. kas keegi on sellise teoga juba
äkki hakkama saanud?  :twisted:

Lehti: [1] 2